Jedynie prawda jest ciekawa

Tarczyński: Macierewicz to wyjątkowa postać

14.04.2017

Dominik Tarczyński w rozmowie z "Super Expressem" uspokaja, że w sprawie Bartłomieja Misiewicza trzeba dać czas komisji, która wyjaśnia jego sprawę. -Poczekajmy do końca prac komisji- mówi poseł PiS.

Na pytanie czy Antoni Macierewicz nie stał się zbyt niezależną postacią i trzeba go trochę utemperować, Tarczyński stwierdził, że Macierewicz to wyjątkowa postać w naszej najnowszej historii i nie można tego podważać. -Jeśli ktoś chce rozgrywać polski rząd, to się bardzo myli i będzie musiał przepraszać. Zaczekajmy więc, nie podgrzewajmy emocji- dodał. Poseł zauważył, że chodzi tylko i wyłącznie o to, że dobro Polski jest najważniejsze. jego zdaniem szef resortu obrony narodowej jest bardzo ważną postacią w polskiej polityce. -W PRL był więziony, zrobił ogromnie dużo dla Polski. Bez względu na to, jak oceniamy bieżącą politykę, nie można mu odebrać zasług za to, co zrobił dla naszego kraju- podkreślił.

Również Krzysztof Łapiński w rozmowie z "Super Expressem" stwierdził, że fakt, iż prezes Jarosław Kaczyński powołał komisję w sprawie Misiewicza nie świadczy o tym, by w PiS doszło do rozłamu. -Nie sądzę, żeby miało dojść do rozłamu w naszym ugrupowaniu. Tym bardziej że ta komisja ma przecież wyjaśniać pewne sprawy, a nie doprowadzić do podziału wewnątrz obozu rządzącego. Nie spodziewam się, żeby sprawa Bartłomieja Misiewicza zakończyła się w tak drastyczny sposób i nie widzę takiego niebezpieczeństwa- powiedział poseł PiS. 

Polityk zauważył, że Antoni Macierewicz pewnie będzie bronił swojego współpracownika, ponieważ "może uważać, że atak na Bartłomieja Misiewicza jest trochę atakiem na niego samego". -I do takiej obrony ma prawo. Natomiast myślę, że jest też doświadczonym politykiem, który zna realia funkcjonowania w życiu publicznym, i zapewne wie, że to nie jest sprawa, przez którą należałoby robić rozłam w partii- powiedział. 

pc/"Super Express"

fot. [You Tube/TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook