Jedynie prawda jest ciekawa


Tak się niszczy naród

28.03.2013

Liberalna lewica doskonale zdaje sobie sprawę jak wielką siłą jest rodzina i jak głęboki ma ona wpływ na wychowanie młodego pokolenia.

„Rzeczpospolita” pisze o nowych pomysłach mniejszości seksualnych, by w książkach dla szkół pojawiły się „różne  wzorce rodziny”. 

Jest to kolejny etap wojny kulturowo-obyczajowej, wojny cywilizacyjnej, którą wytoczyła liberalna lewica w stosunku do cywilizacji chrześcijańskiej (zachodniej) i tradycyjnego społeczeństwa. Niszczenie tradycyjnej rodziny wpisuje się w scenariusz tej wojny.

Liberalna lewica doskonale zdaje sobie sprawę jak wielką siłą jest rodzina i jak głęboki  ma ona wpływ na wychowanie młodego pokolenia. Rodzina jest podstawową, naturalną, wspólnotą, w której kształtują się wzorce funkcjonowania w społeczeństwie. Działania we wspólnocie i na rzecz wspólnoty. Kształtowania patriotyzmu.

Następną, większą wspólnotą,  jest naród. Jeśli więc chce się rozmontować naród, trzeba wpierw rozmontować rodzinę. Stworzyć społeczeństwo ludzi „luźnych”, którym zależy tylko na sobie samym. A, jak powiedział bodajże Heideger, „ktoś, kto nie potrzebuje drugiego człowieka, jest albo zwierzęciem albo Bogiem”. Człowiek „luźny”, jeśli potrzebuje  drugiego, to tylko w celu „użytkowym”, dla zaspokojenia własnych żądz i potrzeb. Prowadzi więc to do atawizmów. Do produkcji człowieka uproszczonego, pozbawionego więzów i głębszych potrzeb i wartości. „Różne wzorce rodziny”, to w rezultacie chwilowe „stowarzyszenia” czy „związki” ludzi „luźnych”, o których to związkach decyduje szczęście sprowadzone do przyjemności i tymczasowość, trwająca tak długo, jak trwa przyjemność. Wspólnoty na tym nie zbudujemy. Taki naród musi zniknąć.

Barbara Stanisławczyk, pisarka

[Fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook