Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazdeczki chciały walczyć z rządem. Takiej reakcji się nie spodziewały

17.07.2017

Miały być tłumy i masowe protesty, przyszło zaledwie ok 4 tys. osób w tym w większości polityków "totalnej opozycji", podstarzałych obrońców ubeckich emerytur, niedobitków po KOD-zie i grupy artystów, którzy uznali, że każda okazja jest dobra na lans

Wśród protestujących gwiazd i celebrytów nie mogło zabraknąć naczelnego satyryka i śmieszka salonu Macieja "Tupolewa" Stuhra wraz z nową partnerką Katarzyną Błażejewską, Mai "Obrończyni karpia i zwolenniczki abortowania dzieci" Ostaszewskiej, Borysa "Władysława" Szyca wraz z była żoną Magdaleną "Boję się PiSu" Cielecką i jej nowym partnerem oraz Krystyny "Pucz, gdzie są miliony na mój teatr" Jandy. Tylko tej ostatniej zabrakło na wspólnym selfie wrzuconym do sieci przez niemal wszystkich uwiecznionych na fotografii. 

Gwiazdy i gwiazdeczki zapewne nie spodziewały się, że zamiast słów poparcia internauci zaczną wytykać artystom ich zaangażowanie polityczne. Szczególnie gorąco zrobiło się pod facebookowym wpisem Mai Ostaszewskiej.

Niezależne sądy to sprawa każdego z nas.  Podporządkowanie sądów partii nie ma nic wspólnego z reformą sądownictwa. Nie dajmy się oszukiwać. To prosta droga do dyktatury Jesteśmy #WolnośćRównośćDemokracja - drżała aktorka. Internauci nie zostawili jednak na niej suchej nitki.

Pani Maju a gdzie Pani była gdy GUS ogłaszał w 2015 r. że w Polsce ponad 800 tysięcy dzieci żyje w skrajnej nędzy, gdy zasiłek na niepełnosprawne dzieci wynosił 150 zł a najniższe emerytury 600 zł, gdy pracownicy zarabiają po 1500 zł? Proszę zdjąć różowe okulary i zejść na poziom nas przeciętnych i nie mylić obrony demokracji z obroną koryt dla tych którzy te koryta utracili w demokratycznych wyborach - napisała jedna z komentujących.

A gdzie Pani (i Pani koleżanki i koledzy aktorzy) była w latach 2007 - 2015? Dlaczego wtedy Pani nie protestowała? Nie zauważyła Pani tego wszystkiego co się działo w tym okresie? Nie przeszkadzały Pani "zegarki Nowaka", "ch**e, du**y i kamieni kupy", itp., itd.? Jakoś trudno mi uwierzyć w taki nagły przypływ patriotyzmu i troski o nasz Kraj. - wtórował inny. 

Oj, chyba zrzedły miny niektórym z obrońców demokracji...

 stuhrolap

Piotr Filipczyk  


 

 

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 5. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 6. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 7. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 8. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook