Jedynie prawda jest ciekawa


Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

10.05.2018
1270adamowiczgdans
Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom? Trudno w to uwierzyć. Taki pomysł brzmi zgoła absurdalnie, nawet jeśli wziąć pod uwagę specyfikę i sposób rządzenia grodem Neptuna przez Pawła Adamowicza. A jednak…

Wszystko zaczęło się od zapowiedzi wywiadu na portalu trojmiasto.pl.

- A jutro jak wstaniecie to od razu wskakujcie na @Trojmiasto_pl bo z @KacperPlazynski  porozmawiałem na temat jego wizji prezydentury w @gdansk będzie bardzo merytorycznie – napisał na Twitterze red. Maciej Naskręt.

Dziennikarz zapowiadał rozmowę z mecenasem Kacprem Płażyńskim, gdańskim działaczem społecznym. Syn Macieja Płażyńskiego, tragicznie zmarłego w Smoleńsku założyciela Platformy Obywatelskiej, jest jednym z konkurentów Pawła Adamowicza w walce o urząd prezydenta Gdańska. 

Tweet redaktora Naskręta nie umknął Pawłowi Adamowiczowi. Co pojawiło się w głowie prezydenta, który przeczytał zapowiedź wywiadu? Czy była to ciekawość dotycząca oceny własnych działań przez politycznego konkurenta? Może chęć przygotowania się do polemiki z młodym i ambitnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy? Nic z tych rzeczy. Aktualny prezydent Gdańska postanowił walczyć z konkurentem politycznym za pomocą… armii internetowych trolli. Wrzucił screen z tweetem redaktora trojmiasto.pl na Facebooku do ukrytej grupy "Wszystko dla Gdańska" z komentarzem: „Jutro rano proszę Was o czujność i komentarze na trójmiasto.pl”. 

Dc0_Pm_X2_Wk_AEQd_UU


Apel prezydenta był niezwykle skuteczny. Jak tylko ukazał się wywiad z Kacprem Płażyńskim… od razu pojawiły się nieprzychylne komentarze: „Nie”, „Zero konkretów, co to ma być?”,  „(…) Uznałem, że czas wypłynąć na szersze wody - mówi Kacper Płażyński. To może na basen się Pan zapisze?”; „o co to mydlenie oczu ? Młody bedzie robił dokładnie to, co mu każą” . Wszystko w podobnym stylu. R


Pozytywne komentarze szybko zniknęły w zalewie hejtu. W ciągu kilku godzin od publikacji wpadło ponad 400 opinii, z których duża część byłą nieprzychylna młodemu kandydatowi na urząd prezydenta miasta. Zauważył to Paweł Adamowicz, który w swojej tajnej grupie napisał: "Dziękuję Wam za działania". Pojawił się też porady, aby "lajkować z różnych przeglądarek typu chrome, firefox, explorer". Trolle Adamowicza chwaliły się też tym, iż udało im się wrzucić "10 komentarzy" i tym, że "pierwsze komentarze ustawiły dyskusję". Co ciekawe, administratorem tajnej grupy na Facebooku jest... sam Paweł Adamowicz. Prezydent miasta.

Dc1_Oj_Br_X0_AAp_XL2

5af42707a6db9_p

Czy utworzona przez aktualnego prezydenta miasta siatka beneficjentów obecnego stanu rzeczy jest w stanie zrobić wszystko, żeby utrzymać "ancien regime" w mieście nad Motławą? Widocznie "grupa trzymająca władzę" uznała, iż Gdańsk nie potrzebuje rewolucji, w końcu broniąc Adamowicza i atakując jego konkurentów niektórzy walczą o swoje dostatnie życie. A co z przyszłością miasta i dobrem większości jego mieszkańców, czy kogoś to w ogóle jeszcze obchodzi?

Artur Ceyrowski


Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook