Jedynie prawda jest ciekawa


Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

14.06.2018
1270rossijaasiuraek
Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy. Niestety, portale społecznościowe często w tym nie pomagają, a dzięki niektórym rozwiązaniom ułatwiają sprawę.

Choć można pokusić się o stwierdzenie, że duży odsetek rodziców nastolatków ma konto na Facebooku, ogląda filmiki na Youtube, czy choćby korzysta z Google, to część portali społecznościowych, z których korzystają najmłodsi użytkownicy Internetu, jest dla nich zagadką.

Przykładem takiego serwisu jest Snapchat, służący do szybkiej i teoretycznie tymczasem wymiany informacji i zdjęć. W założeniach dzieciaki i młodzież, mają tam wrzucać szybkie newsy o tym, co aktualnie robią, dzielić się wrażeniami, zdjęciami, przeżyciami. W podstawowym wariancie, wiadomość jest widoczna w Internecie zaledwie 10 sekund, po czym znika na zawsze.

Nie chcemy moralizować, ale tego typu rozwiązanie, to zachęta do nieodpowiedzialności i beztroskiego dzielenia się rzeczami, na które przecież normalnie młodzież by sobie nie pozwoliła – np. przesłanie intymnego zdjęcia, bo przecież i tak zniknie za kilka sekund. Część nastolatków nie zdaje sobie sprawy, że takie zdjęcie może zostać zachowane przez odbiorcę choćby za sprawą zwykłego „zrzutu ekranu”, „screenshota” – dostępnego zarówno w komputerach, jak i telefonach komórkowych. Te zdjęcie może być później wykorzystane do szantażu, pokazywane w szkole czy trafić do Internetu, gdzie padnie łupem pedofilów.

Jednak nagość to nie jedyne zagrożenie, które czai się na Snapchacie. Drugim problemem są narkotyki. To doskonałe narzędzie, by zamieścić szybką informację o potrzebie zakupu/sprzedaży i miejsca, gdzie można dostać „towar” – teoretycznie bez zostawiania śladu. Zresztą korzystają z niego nie tylko najmłodsi.

Ostatnio „snapowego dilera” zatrzymała amerykańska policja, która prowadzi nieustanny monitoring mediów społecznościowych.


pf/fot. vk

 


Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 3. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 4. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 5. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 6. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 7. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook