Jedynie prawda jest ciekawa


Tajemnica fortuny prezydenta Gdańska

17.07.2016

W nowym wydaniu „wSieci” dziennikarze tygodnika odsłaniają kulisy powstania imponującego majątku prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i jego rodziny – szokuje nie tylko jego wartość czy pochodzenie, ale także sposób działania prokuratury i sądów w tej sprawie.

Setki tysięcy złotych z niewyjaśnionych źródeł. Notoryczne podawanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Kupowane z tajemniczymi rabatami luksusowe mieszkania w najlepszych punktach miasta i zapominanie o nich przy wypełnianiu oświadczeń majątkowych. Wreszcie wewnętrznie sprzeczne wyjaśnienia podejrzanego. Gdyby ta historia dotyczyła zwykłego człowieka, zapewne miałby on bardzo poważne problemy z organami ścigania. Prezydentowi Gdańska tak naprawdę nie spadł włos z głowy. Ujawniamy, jak prokuratura i sąd zlekceważyły niejasne pochodzenie majątku Pawła Adamowicza – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Tajemnice fortuny Adamowicza”. 

Natomiast Stanisław Janecki w tekście „Tak się sypie KOD” pisze o zmianach, jakie następują w Komitecie Obrony Demokracji. Zauważa, że kierunek działań w KOD ma typowy dla ruchów oddolnych charakter: Najważniejsze jest wyłonienie się władz w sposób nieczytelny dla większości członków i sympatyków, a potem poszerzanie ich władzy i ograniczanie demokratycznych mechanizmów. Alienacja władz postępuje tym szybciej, im większymi pieniędzmi one dysponują. I bardzo szybko dochodzi też do prób przejmowania takiego ruchu przez establishment, w który miał on być wymierzony. Ewolucja KOD w stronę zaplecza lub następcy establishmentu III RP wszystko to potwierdza.

Z kolei w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim („Ta władza jest na dłużej”) prof. Zdzisław Krasnodębski dzieli się swoimi obserwacjami na temat obecnej władzy w Polsce, jej przyszłości i roli Jarosława Kaczyńskiego w państwie. Zauważa także, że obóz III RP naprawdę uwierzył, że jeżeli zrobią masową demonstrację, zorganizują pomoc za granicą, to zdołają anulować wynik wyborów. Ale historia z lat 2005–2007 się nie powtórzy .

Redakcja tygodnika proponuje również „Debatę o rządach PiS”: to nie jest jeszcze okres pozwalający na podsumowania, ale z drugiej strony na tyle długi, że umożliwia już refleksję nad tym, co w tym czasie nowa władza osiągnęła i ku czemu Polskę kieruje. Na łamach bieżącego numeru dwa teksty w ramach tej debaty: „Siedem grzechów »dobrej zmiany«” Łukasza Warzechy, który wylicza wady partii rządzącej, oraz „Przełamać oligarchię”, gdzie Bronisław Wildstein pisze: podwójne – prezydenckie i parlamentarne – zwycięstwo wyborcze PiS to przełamanie monopolu, z jakim mamy do czynienia w III RP. I to jest powód wściekłej nagonki jej dominujących ośrodków na świeżo wybrane władze.

W nowym numerze również swoiste posłowie do czerwcowego artykułu „Do widzenia, do jutra”, który nie spodobał się bohaterom tego tekstu. Tomasz Lis, Jarosław Kuźniar i wydawca „Newsweeka” zasypali Krzysztofa Feusette, autora tekstu i redakcję sprostowaniami, które tygodnik „wSieci” publikuje – zgodnie z prawem prasowym - bez zmian. Korespondencja wywołała w redakcji dużą wesołość. 

Po namyśle uznaliśmy, że także naszych czytelników nie możemy pozbawiać tej uciechy i wydrukujemy wszystko. – czytamy w tygodniku.

Ponadto w bieżącym wydaniu o wszczętym przez prokuraturę postępowaniu wobec KNF w sprawie SKOK Wołomin, o powołaniu Polskiej Fundacji Narodowej odpowiedzialnej za kształtowanie wizerunku Polski za granicą oraz o sporze wokół Jedwabnego. 

W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Wiktora Świetlika, Roberta Mazurka, Aleksandra Nalaskowskiego, Krystyny Grzybowskiej, Dariusza Karłowicza, Wojciecha Wencla, Krzysztofa Feusette, Marty Kaczyńskiej, Janusza Szewczaka czy Bronisława Wildsteina. 

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 18 lipca br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

kk

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook