Jedynie prawda jest ciekawa


Tajemnica fortuny prezydenta Gdańska

17.07.2016

W nowym wydaniu „wSieci” dziennikarze tygodnika odsłaniają kulisy powstania imponującego majątku prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i jego rodziny – szokuje nie tylko jego wartość czy pochodzenie, ale także sposób działania prokuratury i sądów w tej sprawie.

Setki tysięcy złotych z niewyjaśnionych źródeł. Notoryczne podawanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Kupowane z tajemniczymi rabatami luksusowe mieszkania w najlepszych punktach miasta i zapominanie o nich przy wypełnianiu oświadczeń majątkowych. Wreszcie wewnętrznie sprzeczne wyjaśnienia podejrzanego. Gdyby ta historia dotyczyła zwykłego człowieka, zapewne miałby on bardzo poważne problemy z organami ścigania. Prezydentowi Gdańska tak naprawdę nie spadł włos z głowy. Ujawniamy, jak prokuratura i sąd zlekceważyły niejasne pochodzenie majątku Pawła Adamowicza – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Tajemnice fortuny Adamowicza”. 

Natomiast Stanisław Janecki w tekście „Tak się sypie KOD” pisze o zmianach, jakie następują w Komitecie Obrony Demokracji. Zauważa, że kierunek działań w KOD ma typowy dla ruchów oddolnych charakter: Najważniejsze jest wyłonienie się władz w sposób nieczytelny dla większości członków i sympatyków, a potem poszerzanie ich władzy i ograniczanie demokratycznych mechanizmów. Alienacja władz postępuje tym szybciej, im większymi pieniędzmi one dysponują. I bardzo szybko dochodzi też do prób przejmowania takiego ruchu przez establishment, w który miał on być wymierzony. Ewolucja KOD w stronę zaplecza lub następcy establishmentu III RP wszystko to potwierdza.

Z kolei w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim („Ta władza jest na dłużej”) prof. Zdzisław Krasnodębski dzieli się swoimi obserwacjami na temat obecnej władzy w Polsce, jej przyszłości i roli Jarosława Kaczyńskiego w państwie. Zauważa także, że obóz III RP naprawdę uwierzył, że jeżeli zrobią masową demonstrację, zorganizują pomoc za granicą, to zdołają anulować wynik wyborów. Ale historia z lat 2005–2007 się nie powtórzy .

Redakcja tygodnika proponuje również „Debatę o rządach PiS”: to nie jest jeszcze okres pozwalający na podsumowania, ale z drugiej strony na tyle długi, że umożliwia już refleksję nad tym, co w tym czasie nowa władza osiągnęła i ku czemu Polskę kieruje. Na łamach bieżącego numeru dwa teksty w ramach tej debaty: „Siedem grzechów »dobrej zmiany«” Łukasza Warzechy, który wylicza wady partii rządzącej, oraz „Przełamać oligarchię”, gdzie Bronisław Wildstein pisze: podwójne – prezydenckie i parlamentarne – zwycięstwo wyborcze PiS to przełamanie monopolu, z jakim mamy do czynienia w III RP. I to jest powód wściekłej nagonki jej dominujących ośrodków na świeżo wybrane władze.

W nowym numerze również swoiste posłowie do czerwcowego artykułu „Do widzenia, do jutra”, który nie spodobał się bohaterom tego tekstu. Tomasz Lis, Jarosław Kuźniar i wydawca „Newsweeka” zasypali Krzysztofa Feusette, autora tekstu i redakcję sprostowaniami, które tygodnik „wSieci” publikuje – zgodnie z prawem prasowym - bez zmian. Korespondencja wywołała w redakcji dużą wesołość. 

Po namyśle uznaliśmy, że także naszych czytelników nie możemy pozbawiać tej uciechy i wydrukujemy wszystko. – czytamy w tygodniku.

Ponadto w bieżącym wydaniu o wszczętym przez prokuraturę postępowaniu wobec KNF w sprawie SKOK Wołomin, o powołaniu Polskiej Fundacji Narodowej odpowiedzialnej za kształtowanie wizerunku Polski za granicą oraz o sporze wokół Jedwabnego. 

W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Wiktora Świetlika, Roberta Mazurka, Aleksandra Nalaskowskiego, Krystyny Grzybowskiej, Dariusza Karłowicza, Wojciecha Wencla, Krzysztofa Feusette, Marty Kaczyńskiej, Janusza Szewczaka czy Bronisława Wildsteina. 

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 18 lipca br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

kk

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook