Jedynie prawda jest ciekawa


Szyszko: KOD uzurpuje sobie władzę

26.09.2016

„Nie mam nic przeciwko temu, że protestują - to walka polityczna, demokracja - ale niektóre metody są za mało merytoryczne” - mówił minister środowiska Jan Szyszko w rozmowie z Radiem Wnet.

Minister środowiska w pierwszej części rozmowy mówił o zamkniętym spotkaniu klubu PiS na spotkaniu w Jachrance. 

"Było bardzo merytorycznie - porozmawialiśmy sobie dosyć długo i było to owocne spotkanie. (…) Rozmawialiśmy, które rzeczy są najważniejsze z punktu widzenia polityki państwa”— mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.  

Szyszko zwracał przy tym uwagę, że trwa dyskusja wokół tego, jak usprawnić realizację tzw. planu Morawieckiego. Podkreślił, że rozmowy w tym temacie mają miejsce od kilku miesięcy, omawia się je zarówno podczas komitetu rozwoju i zamkniętych posiedzeń, ale też podczas nieoficjalnych spotkań.  

Dopytywany o działania resortu środowiska, prof. Szyszko mówił o „kluczowej roli” tego ministerstwa we wdrażaniu planu odpowiedzialnego rozwoju.  

„Oprócz zasobów energetycznych proszę zwrócić uwagę, że to obszary leśne, gospodarka wodna, ochrona gatunków, handel emisjami, stymulowanie pewnych tendencji rozwojowych, to także śmieci - a śmieci to są ogromne pieniądze. Ten resort ma stymulować rozwój gospodarczy, a równocześnie nie ulegać deprecjacji i być naprawianym — przekonywał minister sprawiedliwości. Zaznaczył również, że ministerstwo musi działać we współpracy z  resortami energii oraz rolnictwa. 

„Naprawdę solidaryzuję się z młodymi ludźmi, wychowanymi w filozofii: „Nie wycinaj, nie zabijaj”, ale jeśli zna się filozofię przyrody, to trzeba wiedzieć, że to układy drapieżca-ofiara, to wszystko funkcjonuje” — dodał Szyszko.  

Dopytywany o marsz Komitetu Obrony Demokracji i relacje rządzących z opozycją, minister środowisko odparł, że „układ kodowski stracił władzę”.  

„Oni byli święcie przekonani, że władzę będą dzierżyć do końca świata. Uzurpują sobie władzę, że to elity intelektualne. To megalomania. Naród powiedział: dość, trzeba zadbać o to, by państwo funkcjonowało. (…) Nie mam nic przeciwko temu, że protestują - to walka polityczna, demokracja - ale niektóre metody są za mało merytoryczne” — stwierdził Szyszko. 

ak/Radio Wnet/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook