Jedynie prawda jest ciekawa


Szyszko: KOD uzurpuje sobie władzę

26.09.2016

„Nie mam nic przeciwko temu, że protestują - to walka polityczna, demokracja - ale niektóre metody są za mało merytoryczne” - mówił minister środowiska Jan Szyszko w rozmowie z Radiem Wnet.

Minister środowiska w pierwszej części rozmowy mówił o zamkniętym spotkaniu klubu PiS na spotkaniu w Jachrance. 

"Było bardzo merytorycznie - porozmawialiśmy sobie dosyć długo i było to owocne spotkanie. (…) Rozmawialiśmy, które rzeczy są najważniejsze z punktu widzenia polityki państwa”— mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.  

Szyszko zwracał przy tym uwagę, że trwa dyskusja wokół tego, jak usprawnić realizację tzw. planu Morawieckiego. Podkreślił, że rozmowy w tym temacie mają miejsce od kilku miesięcy, omawia się je zarówno podczas komitetu rozwoju i zamkniętych posiedzeń, ale też podczas nieoficjalnych spotkań.  

Dopytywany o działania resortu środowiska, prof. Szyszko mówił o „kluczowej roli” tego ministerstwa we wdrażaniu planu odpowiedzialnego rozwoju.  

„Oprócz zasobów energetycznych proszę zwrócić uwagę, że to obszary leśne, gospodarka wodna, ochrona gatunków, handel emisjami, stymulowanie pewnych tendencji rozwojowych, to także śmieci - a śmieci to są ogromne pieniądze. Ten resort ma stymulować rozwój gospodarczy, a równocześnie nie ulegać deprecjacji i być naprawianym — przekonywał minister sprawiedliwości. Zaznaczył również, że ministerstwo musi działać we współpracy z  resortami energii oraz rolnictwa. 

„Naprawdę solidaryzuję się z młodymi ludźmi, wychowanymi w filozofii: „Nie wycinaj, nie zabijaj”, ale jeśli zna się filozofię przyrody, to trzeba wiedzieć, że to układy drapieżca-ofiara, to wszystko funkcjonuje” — dodał Szyszko.  

Dopytywany o marsz Komitetu Obrony Demokracji i relacje rządzących z opozycją, minister środowisko odparł, że „układ kodowski stracił władzę”.  

„Oni byli święcie przekonani, że władzę będą dzierżyć do końca świata. Uzurpują sobie władzę, że to elity intelektualne. To megalomania. Naród powiedział: dość, trzeba zadbać o to, by państwo funkcjonowało. (…) Nie mam nic przeciwko temu, że protestują - to walka polityczna, demokracja - ale niektóre metody są za mało merytoryczne” — stwierdził Szyszko. 

ak/Radio Wnet/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook