Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szymański: PO deklamuje każdy projekt antychrześcijański

02.04.2015

Były europoseł PiS Konrad Szymański, który był gościem Telewizji Republika w 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, odniósł się do zmian, jakie nastąpiły na polskiej scenie politycznej w kontekście poszanowania dla wartości chrześcijańskich.

„Przypomnijmy sobie postawę, a w niektórych obszarach również program Platformy Obywatelskiej w 2005 roku, to jest to inny świat. Dziwię się, że ci sami ludzie wciąż głosują na tę samą partię, dlatego że pod względem pewnego projektu kulturowego PO nie była ofensywna, ale starała się przykleić do głównego nurtu polskości. Dzisiaj to jest zupełnie coś innego. We wszystkich obszarach Platforma Obywatelska zgłasza i forsuje projekty, które są całkowicie rozbieżne z dziedzictwem Jana Pawła II, a cały czas zachowuje tę sama grupę wyborców” - zauważył Szymański.

Polityk PiS podkreślił, że partia rządząca jest obecnie zdominowana przez osoby o lewicowym światopoglądzie.

„Przez ostatnie lata Platforma została skolonizowana przez środowiska, które w gruncie rzeczy są w Polsce bardzo mniejszościowe, ale które zrobiły jakieś wrażenie na ośrodkach decyzyjnych Platformy. Donald Tusk w pierwszych kampaniach wyborczych był w stanie grać kartą katolicką biorąc ślub, sugerując że ma duże zrozumienie dla jakiegoś kompromisu cywilizacyjnego, jaki w Polsce zawarliśmy, który w dużym stopniu był kompromisem chrześcijańskim. Dzisiaj ta partia oddaje się w ręce autorytetów laickich, bardzo wąskich grup osób, i deklamuje w zasadzie każdy projekt antychrześcijański, jaki się jej podrzuci. Tak było w przypadku konwencji przemocowej i prób nadania jakiejś prawnej formy związkom homoseksualnym” - powiedział b. europoseł.

gah

[fot. YouTube]

Słowa kluczowe:

program

,

Platforma Obywatelska

,

Świat

,

ludzie

,

partia

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook