Jedynie prawda jest ciekawa


Szymański: PO deklamuje każdy projekt antychrześcijański

02.04.2015

Były europoseł PiS Konrad Szymański, który był gościem Telewizji Republika w 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, odniósł się do zmian, jakie nastąpiły na polskiej scenie politycznej w kontekście poszanowania dla wartości chrześcijańskich.

„Przypomnijmy sobie postawę, a w niektórych obszarach również program Platformy Obywatelskiej w 2005 roku, to jest to inny świat. Dziwię się, że ci sami ludzie wciąż głosują na tę samą partię, dlatego że pod względem pewnego projektu kulturowego PO nie była ofensywna, ale starała się przykleić do głównego nurtu polskości. Dzisiaj to jest zupełnie coś innego. We wszystkich obszarach Platforma Obywatelska zgłasza i forsuje projekty, które są całkowicie rozbieżne z dziedzictwem Jana Pawła II, a cały czas zachowuje tę sama grupę wyborców” - zauważył Szymański.

Polityk PiS podkreślił, że partia rządząca jest obecnie zdominowana przez osoby o lewicowym światopoglądzie.

„Przez ostatnie lata Platforma została skolonizowana przez środowiska, które w gruncie rzeczy są w Polsce bardzo mniejszościowe, ale które zrobiły jakieś wrażenie na ośrodkach decyzyjnych Platformy. Donald Tusk w pierwszych kampaniach wyborczych był w stanie grać kartą katolicką biorąc ślub, sugerując że ma duże zrozumienie dla jakiegoś kompromisu cywilizacyjnego, jaki w Polsce zawarliśmy, który w dużym stopniu był kompromisem chrześcijańskim. Dzisiaj ta partia oddaje się w ręce autorytetów laickich, bardzo wąskich grup osób, i deklamuje w zasadzie każdy projekt antychrześcijański, jaki się jej podrzuci. Tak było w przypadku konwencji przemocowej i prób nadania jakiejś prawnej formy związkom homoseksualnym” - powiedział b. europoseł.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook