Jedynie prawda jest ciekawa

Szymański: PO deklamuje każdy projekt antychrześcijański

02.04.2015

Były europoseł PiS Konrad Szymański, który był gościem Telewizji Republika w 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, odniósł się do zmian, jakie nastąpiły na polskiej scenie politycznej w kontekście poszanowania dla wartości chrześcijańskich.

„Przypomnijmy sobie postawę, a w niektórych obszarach również program Platformy Obywatelskiej w 2005 roku, to jest to inny świat. Dziwię się, że ci sami ludzie wciąż głosują na tę samą partię, dlatego że pod względem pewnego projektu kulturowego PO nie była ofensywna, ale starała się przykleić do głównego nurtu polskości. Dzisiaj to jest zupełnie coś innego. We wszystkich obszarach Platforma Obywatelska zgłasza i forsuje projekty, które są całkowicie rozbieżne z dziedzictwem Jana Pawła II, a cały czas zachowuje tę sama grupę wyborców” - zauważył Szymański.

Polityk PiS podkreślił, że partia rządząca jest obecnie zdominowana przez osoby o lewicowym światopoglądzie.

„Przez ostatnie lata Platforma została skolonizowana przez środowiska, które w gruncie rzeczy są w Polsce bardzo mniejszościowe, ale które zrobiły jakieś wrażenie na ośrodkach decyzyjnych Platformy. Donald Tusk w pierwszych kampaniach wyborczych był w stanie grać kartą katolicką biorąc ślub, sugerując że ma duże zrozumienie dla jakiegoś kompromisu cywilizacyjnego, jaki w Polsce zawarliśmy, który w dużym stopniu był kompromisem chrześcijańskim. Dzisiaj ta partia oddaje się w ręce autorytetów laickich, bardzo wąskich grup osób, i deklamuje w zasadzie każdy projekt antychrześcijański, jaki się jej podrzuci. Tak było w przypadku konwencji przemocowej i prób nadania jakiejś prawnej formy związkom homoseksualnym” - powiedział b. europoseł.

gah

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook