Jedynie prawda jest ciekawa


Szymański: Ostrożnie z euro!

16.07.2015

Obawiam się, ze unijna elity, do których należy Martin Schultz, zupełnie straciły kontakt z rzeczywistością - mówi Konrad Szymański, b. eurodeputowany PiS komentując niedawną propozycje szefa PE o utworzeniu wspólnego europejskiego rządu.

Nie rozumiem jak w sytuacji w której się dziś Unia znalazła, ktoś poważnie mógłby takie propozycje składać - mówi Szymański, podkreślając że po ostatnich wydarzeniach wokół kryzysu greckiego nie ma u z w Europie państwa, które by się na tak głęboka integrację zgodziło.
Nikt nie jest gotowy na to, żeby kluczowe decyzje dotyczące budżetu państwa zapadały w Brukseli ponad głowami demokratycznych rządów - mówi Konrad Szymański. Jak zauważa rozmówca Super Expressu Niemcy nigdy nie oddali się mrzonkom  o bezgranicznej europejskiej solidarności.

"Zawsze wierzyli w swoje siły, trzymali się swoich rachub politycznych i gospodarczych i na nich opierali swoje poczynania. Tak jest w przypadku Grecji i specjalnie się temu nie dziwię - mówi polityk.

Jak tłumaczy postawa Niemiec bierze się z stąd, że wpakowały się one w poważne kłopoty, budując strefę euro na słabych fundamentach.
"Te kraje reagują dziś nerwowo, ponieważ niepokój podatników w kraju łatwo przenosi się na sytuacje polityczną" -- zaznacza.

Dodaje też, że kraje Północy są na najlepszej drodze, by postawić pod znakiem zapytania cały proces integracji europejskiej.

"Są więc powody, do obaw, jeśli chodzi o przyszłość Unii. Ale nie tylko Grecja jest temu winna" - mówi Szymański.

"Gdyby ten rząd unijny kierował się tą samą polityką co Trojka, Unia nie przetrwałaby pięciu lat" - podkreśla. I apeluje: " Dlatego namawiałbym do ostrożności, jeśli chodzi o myślenie o Polsce w strefie euro. To wspólna waluta  umożliwiająca tani kredyt stała się jednym ze źródeł głębokiego zadłużenia krajów Południa. Wiedząc to wszystko lepiej z euro uważać, żebyśmy któregoś dnia nie znaleźli się w podobnej do Grecji sytuacji."

ansa/SE

[fot.ecrg.pl]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook