Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szymański: Ostrożnie z euro!

16.07.2015

Obawiam się, ze unijna elity, do których należy Martin Schultz, zupełnie straciły kontakt z rzeczywistością - mówi Konrad Szymański, b. eurodeputowany PiS komentując niedawną propozycje szefa PE o utworzeniu wspólnego europejskiego rządu.

Nie rozumiem jak w sytuacji w której się dziś Unia znalazła, ktoś poważnie mógłby takie propozycje składać - mówi Szymański, podkreślając że po ostatnich wydarzeniach wokół kryzysu greckiego nie ma u z w Europie państwa, które by się na tak głęboka integrację zgodziło.
Nikt nie jest gotowy na to, żeby kluczowe decyzje dotyczące budżetu państwa zapadały w Brukseli ponad głowami demokratycznych rządów - mówi Konrad Szymański. Jak zauważa rozmówca Super Expressu Niemcy nigdy nie oddali się mrzonkom  o bezgranicznej europejskiej solidarności.

"Zawsze wierzyli w swoje siły, trzymali się swoich rachub politycznych i gospodarczych i na nich opierali swoje poczynania. Tak jest w przypadku Grecji i specjalnie się temu nie dziwię - mówi polityk.

Jak tłumaczy postawa Niemiec bierze się z stąd, że wpakowały się one w poważne kłopoty, budując strefę euro na słabych fundamentach.
"Te kraje reagują dziś nerwowo, ponieważ niepokój podatników w kraju łatwo przenosi się na sytuacje polityczną" -- zaznacza.

Dodaje też, że kraje Północy są na najlepszej drodze, by postawić pod znakiem zapytania cały proces integracji europejskiej.

"Są więc powody, do obaw, jeśli chodzi o przyszłość Unii. Ale nie tylko Grecja jest temu winna" - mówi Szymański.

"Gdyby ten rząd unijny kierował się tą samą polityką co Trojka, Unia nie przetrwałaby pięciu lat" - podkreśla. I apeluje: " Dlatego namawiałbym do ostrożności, jeśli chodzi o myślenie o Polsce w strefie euro. To wspólna waluta  umożliwiająca tani kredyt stała się jednym ze źródeł głębokiego zadłużenia krajów Południa. Wiedząc to wszystko lepiej z euro uważać, żebyśmy któregoś dnia nie znaleźli się w podobnej do Grecji sytuacji."

ansa/SE

[fot.ecrg.pl]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook