Jedynie prawda jest ciekawa


Szymański: Aborcja to barbarzyństwo!

16.01.2014

"Działania rządu w Madrycie zasługują na najwyższe uznanie. Aborcja, w szczególności ta na życzenie to zwykłe barbarzyństwo. Będziemy się tego wstydzili tak jak wstydzimy się dziś niewolnictwa." - mówił dziś na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański.

W odpowiedzi na pytania Konrada Szymańskiego, reprezentujący Komisję Europejską komisarz Siim Kallas podkreślił, że "zgodnie z traktatami, Unia Europejska nie ma kompetencji w zakresie aborcji i nie może ingerować w politykę państw członkowskich w tym obszarze. Podobnie jest w sprawie edukacji seksualnej."

Parlament Europejski 10 grudnia 2012 roku przyjął rezolucję "w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie". Stwierdza w niej wyraźnie, że "określanie i realizacja polityki w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz edukacji seksualnej należą do kompetencji państw członkowskich."

Mimo przyjęcia tej rezolucji Parlament Europejski pod naciskiem lewicy dziś powrócił do tej tematyki. Komisja Europejska przedstawiła dziś informację w sprawie "Niedyskryminacji w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw w tej dziedzinie". Debata została zdominowana przez dyskusję nad projektem rządu hiszpańskiego, który przewiduje ograniczenie legalności aborcji na żądanie. Porządek obrad nie przewiduje przyjęcia rezolucji w tej sprawie.

Poniżej przedstawiamy pełną treść wystąpienia Konrada Szymańskiego:

Parlament Europejski nie ma żadnego powodu, by zajmować się problemem dostępności aborcji w państwach członkowskich. Dzisiejsza debata to strata czasu i pieniędzy.

Ale skoro już powiedziano tyle słów pod adresem Hiszpanii, to powiem w swoim imieniu, że działania rządu w Madrycie zasługują na najwyższe uznanie. Aborcja, w szczególności ta na życzenie, to zwykłe barbarzyństwo. Będziemy się tego wstydzili tak jak wstydzimy się dziś niewolnictwa.
 
Dwa pytania do Komisji Europejskiej:


Czy Komisja przypisuje sobie jakiekolwiek uprawnienia w zakresie dostępności aborcji w krajach członkowskich UE?

Czy Komisja przypisuje sobie jakiekolwiek uprawnienia w zakresie obecności edukacji seksualnej w szkołach państw członkowskich UE?

Proszę o ścisłą pod katem prawnym odpowiedź.

[Fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook