Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło we "wSieci": Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków

26.07.2016

Premier Beata Szydło przed Światowymi Dniami Młodzieży w wywiadzie dla "wSieci".

„Mam po tych ośmiu miesiącach poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Program 500+, rozpoczęcie wielu potrzebnych reform. Wiele nam się udało. Dajemy radę” - powiedziała w rozmowie z tygodnikiem „wSieci” premier Beata Szydło.

Obszerną rozmowę znajdą państwo w najnowszym wydaniu pisma - właśnie w kioskach.

Szefowa rządu odniosła się m. in. do wypowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który podczas spotkania z działaczami PiS zasugerował, że program 500+ jest „na kredyt”:

„Nie rozumiem krytyków programu 500+. Ten program to inwestowanie w rodzinę. Dajemy wielu polskim rodzinom szansę na godne życie, zwłaszcza tym poza dużymi miastami. Szczególnie na prowincji słyszę ulgę, bo wiele rodzin nie musi wreszcie kupować dzieciom jedzenia na tzw. zeszyt. Rodzice zapisują swoje dzieci na kursy językowe, wyjeżdżają po raz pierwszy razem na wakacje. To wymiar realnego działania 500+. I jest inny: godnościowe podniesienie rangi rodziny. Ten program kosztuje, ale to nie koszt, tylko najlepsza inwestycja, jaką państwo może przeprowadzić.”

Czym więc była wypowiedź wicepremiera? Wpadką? Aktem nielojalności?

„On się sam wytłumaczył, chwalił program 500+ i przeprosił.”

Pani premier odniosła się także do sprawy podwyżek zarobków członków rządu:

Dyskusja o podwyżkach dla ministrów i wiceministrów przypomina trochę dyskusję o zakupie samolotów dla VIP-ów. Wiemy z jakim skutkiem. Nie ulega wątpliwości, że należy podnieść wynagrodzenia wiceministrów, podsekretarzy stanu. To ludzie, którzy często pracują najciężej. A ich podwładni dyrektorzy wielu instytucji państwowych, nawet dyrektorzy departamentów, zarabiają więcej niż ministrowie. Jednak skala podwyżki np. dla premiera była zdecydowanie za duża. Dziś ta dyskusja jest już bezprzedmiotowa, projekt został wycofany.

W rozmowie sporo miejsca poświęcono wizycie papieża Franciszka w Polsce:

„Wierzę, że to może być wizyta na miarę wizyty Jana Pawła II w 1979 r., kiedy usłyszeliśmy „Nie lękajcie się”. Ojciec Święty przyjeżdża do kraju wyjątkowo wytrwałego w wierze, do ojczyzny wielkiego papieża św. Jana Pawła II. Ale potrzebujemy pozytywnej energii, sygnału, że to, co robimy, ma sens. I potrzebujemy wartości, wokół których może się zjednoczyć Europa. A wartości chrześcijańskie były ideami założycielskimi Unii Europejskiej. To wartości uniwersalne. Trzeba do tego wrócić.”

Odnosząc się do fali zamachów na zachodzie Europy, premier stwierdza, że rząd nie zmieni swojego stanowiska w sprawie przyjmowania imigrantów:


„Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków. Nie cofniemy się. To nie znaczy, że nie chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami. Niebawem jedzie kolejny transport pomocy humanitarnej dla uchodźców na Bliskim Wschodzie. Napływ do Polski ludzi z krajów Bliskiego Wschodu jest wykluczony, bo ani my, ani Unia Europejska nie jest w stanie stworzyć systemu skutecznych zabezpieczeń, oddzielania uchodźców od terrorystów.”

Cały wywiad w najnowszym wydaniu „wSieci”. Między innymi o reformie służby zdrowia, budżecie, reformie emerytalnej. Polecamy!

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook