Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło we "wSieci": Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków

26.07.2016

Premier Beata Szydło przed Światowymi Dniami Młodzieży w wywiadzie dla "wSieci".

„Mam po tych ośmiu miesiącach poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Program 500+, rozpoczęcie wielu potrzebnych reform. Wiele nam się udało. Dajemy radę” - powiedziała w rozmowie z tygodnikiem „wSieci” premier Beata Szydło.

Obszerną rozmowę znajdą państwo w najnowszym wydaniu pisma - właśnie w kioskach.

Szefowa rządu odniosła się m. in. do wypowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który podczas spotkania z działaczami PiS zasugerował, że program 500+ jest „na kredyt”:

„Nie rozumiem krytyków programu 500+. Ten program to inwestowanie w rodzinę. Dajemy wielu polskim rodzinom szansę na godne życie, zwłaszcza tym poza dużymi miastami. Szczególnie na prowincji słyszę ulgę, bo wiele rodzin nie musi wreszcie kupować dzieciom jedzenia na tzw. zeszyt. Rodzice zapisują swoje dzieci na kursy językowe, wyjeżdżają po raz pierwszy razem na wakacje. To wymiar realnego działania 500+. I jest inny: godnościowe podniesienie rangi rodziny. Ten program kosztuje, ale to nie koszt, tylko najlepsza inwestycja, jaką państwo może przeprowadzić.”

Czym więc była wypowiedź wicepremiera? Wpadką? Aktem nielojalności?

„On się sam wytłumaczył, chwalił program 500+ i przeprosił.”

Pani premier odniosła się także do sprawy podwyżek zarobków członków rządu:

Dyskusja o podwyżkach dla ministrów i wiceministrów przypomina trochę dyskusję o zakupie samolotów dla VIP-ów. Wiemy z jakim skutkiem. Nie ulega wątpliwości, że należy podnieść wynagrodzenia wiceministrów, podsekretarzy stanu. To ludzie, którzy często pracują najciężej. A ich podwładni dyrektorzy wielu instytucji państwowych, nawet dyrektorzy departamentów, zarabiają więcej niż ministrowie. Jednak skala podwyżki np. dla premiera była zdecydowanie za duża. Dziś ta dyskusja jest już bezprzedmiotowa, projekt został wycofany.

W rozmowie sporo miejsca poświęcono wizycie papieża Franciszka w Polsce:

„Wierzę, że to może być wizyta na miarę wizyty Jana Pawła II w 1979 r., kiedy usłyszeliśmy „Nie lękajcie się”. Ojciec Święty przyjeżdża do kraju wyjątkowo wytrwałego w wierze, do ojczyzny wielkiego papieża św. Jana Pawła II. Ale potrzebujemy pozytywnej energii, sygnału, że to, co robimy, ma sens. I potrzebujemy wartości, wokół których może się zjednoczyć Europa. A wartości chrześcijańskie były ideami założycielskimi Unii Europejskiej. To wartości uniwersalne. Trzeba do tego wrócić.”

Odnosząc się do fali zamachów na zachodzie Europy, premier stwierdza, że rząd nie zmieni swojego stanowiska w sprawie przyjmowania imigrantów:


„Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków. Nie cofniemy się. To nie znaczy, że nie chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami. Niebawem jedzie kolejny transport pomocy humanitarnej dla uchodźców na Bliskim Wschodzie. Napływ do Polski ludzi z krajów Bliskiego Wschodu jest wykluczony, bo ani my, ani Unia Europejska nie jest w stanie stworzyć systemu skutecznych zabezpieczeń, oddzielania uchodźców od terrorystów.”

Cały wywiad w najnowszym wydaniu „wSieci”. Między innymi o reformie służby zdrowia, budżecie, reformie emerytalnej. Polecamy!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook