Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Słowotok w odpowiedzi rządu

13.03.2013

Rozmowa z wiceprezes PiS, posłanką Beatą Szydło.

Stefczyk.info: Rząd wykazał się dużą aktywnością publikując odpowiedź na krytykę Jarosława Kaczyńskiego. W przemówieniu sejmowym wyliczył on wiele błędów rządu. Poszczególne resorty wydają oświadczenia, wykazując błędy lidera opozycji. Jak Pani to ocenia?

Beata Szydło: Ta sytuacja przypomina wcześniejszą akcję rządu. Gdy PiS przedstawił alternatywny program gospodarczy, urzędnicy Ministerstwa Finansów wraz z ministrem zamiast przygotowywać budżet na kolejny rok zaczęli liczyć nasze propozycje. Potem okazało się, że zrobili to nieprofesjonalnie. Wykazaliśmy im błędne obliczenia. Dziwiliśmy się wtedy, że rząd zamiast rozmawiać o naszych propozycjach, zamiast ustosunkować się do naszych projektów przedstawił materiał propagandowy, zaznaczając, że obala program PiS. I tak samo jest obecnie. Czytałam materiały rządowe opublikowane na stronach rządowych.

Jak Pani je ocenia?

To jest słowotok, niewiele wnoszący do merytorycznej debaty. Brakuje tu faktów, brakuje celnych argumentów pozwalających na odpieranie słów premiera Kaczyńskiego. Mnie to nie dziwi, ponieważ trudno zaprzeczać faktom i liczbom. Dane przedstawione przez prezesa PiS opierały się na danych NBP, GUS, danych prezentowanych w parlamencie. Z tym bardzo trudno polemizować. Donald Tusk i jego ekipa w szaleństwie robienia dobrego PR starają się odwrócić rzeczywistość i przekonać, że czarne jest białe. A rzeczywistość jest oczywista dla każdego. Oceny przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego były prawdziwe i celne. Widać, że władzę to przemówienie zabolało. Szczególnie, że premier początkowo zapowiedział szybką reakcję, a potem sprawę odkładano.

Rząd musiał się przygotować.

Jednak zamiast koncentrować siły rządu na kolejnych pracach, które niczego nie wnoszą, są jedynie szukaniem dziury w całym i próbą udowodnienia, że jest inaczej niż jest, rząd powinien skupić się na rozwiązywaniu problemów Polski. Władze powinny się skupić na tym, co jest w kraju do zrobienia.

Pani partia planuje jakąś odpowiedź na rządowe materiały?

Zapewne ustosunkujemy się do stanowiska rządu. Na razie jednak ze spokojem czekamy na wszystkie oświadczenia ministrów. Co chwile pojawiają się przecież nowe oświadczenia. Dopiero potem przygotujemy naszą odpowiedź wykazując fałsz rządowego stanowiska. Ono opiera się pa półprawdach i kłamstwach. Wiele spraw podnoszonych przez rząd mija się z rzeczywistością. PiS zapewne ustosunkuje się do słów premiera i ministrów. Jednak obecnie chcemy się skoncentrować na naszych spotkaniach i debatach programowych. Przygotowujemy się do prezentacji programu. To nas absorbuje. Nie będziemy uczestniczyć w chocholim tańcu Tuska. Jednak jeśli rząd będzie mówił nieprawdę o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, będziemy reagować.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook