Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Rząd uderza w rodzinę

08.07.2012

Odbieranie ulg na dzieci to sygnał, że rząd nie dba o rodziny. To uderzenie w młodych ludzi, którzy decydują się na pierwsze dziecko. To decyzja kuriozalna – mówi wiceprezes PiS-u Beata Szydło w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Beata Szydło, wiceprezes PiS przewiduje, że w najbliższym czasie w Polsce wzrośnie bezrobocie. Przyczyną będą wysokie koszty jakie poniosła Polska  na organizację turnieju Euro 2012. - Na przygotowanie mistrzostw skierowano ogromne środki, których nie otrzymały wskutek tego inne samorządy - przypomina posłanka.

Jej zdaniem w cieniu przygotowań do Euro rząd po cichu pracował nad podatkiem katastralnym. - Taki podatek zniszczyłby wielu Polaków. Dlatego głośno zaprotestowaliśmy i przyniosło to na razie skutek. Obawiam się jednak, że PO z pomysłu nie zrezygnuje. Przecież długi, których narobiła, trzeba spłacić. Spróbuje więc jeszcze raz sięgnąć po nasze pieniądze - mówi Beata Szydło.  Jej zdaniem Platforma może wprowadzić taki podatek, usprawiedliwiając go postulatami zadłużonych samorządowców. - Potem premier wyjdzie i z troską zakomunikuje, że nie on to sprawił, ale samorządy - przewiduje.

Wiceprezes PiS przypomina też inną negatywną spuścizną po Euro.  Są nią upadłości firm budowlanych. -Powstała kuriozalna sytuacja. Zawsze, gdy zleceniodawcą było państwo, interes uznawano za pewny. Tymczasem obecnie większość firm zaangażowanych w realizację inwestycji jest zagrożona. Co najgorsze, nieprawidłowości dotyczą właściwie wszystkich inwestycji, zarówno stadionów, jak i autostrad czy kolei - podkreśla Szydło. Posłanka PiS zwraca też uwagę, że mimo okresu letnich prac sezonowych - bezrobocie w Polsce nie zmalało. I przypomina, że PiS przedstawiło Narodowy Program Zatrudnienia. Opiera się on na ulgach dla przedsiębiorców, którzy będą tworzyli miejsca pracy, szczególnie na terenach, na których panuje wysokie bezrobocie, i będą zatrudniali absolwentów. - Chcielibyśmy stworzyć dokładnie taki sam system, jak ten, który dobrze funkcjonuje w wielu krajach Europy. I tam właśnie Polacy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy - podkreśla Beata Szydło.

Posłanka przekonuje też w ramach walki z ubóstwem trzeba pomagać nie tylko dużym ośrodkom miejskim, ale także mniejszym samorządom.

Wiceprezes PiS przekonuje też, że mimo zabiegów ministra Rostowskiego by nie przekroczyć progu ostrożnościowego polski dług rośnie i co gorsza, jego znaczna część to dług zagraniczny.
- Jesteśmy więc silnie uzależnieni od sytuacji w strefie euro i od wahań kursowych - uważa posłanka.

Twierdzi też, że minister Rostowski inaczej liczy dług na potrzeby krajowe, a inaczej ten, który wysyła do Brukseli, w związku z czym zadłużenie liczone metodą unijną jest wyższe. - Tak naprawdę powinniśmy się martwić, że po Węgrzech jesteśmy najbardziej zadłużonym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, a Czechy czy Słowenia pożyczają znacznie taniej niż Polska uważa Beata Szydło.

Posłanka odnosi się też do przyjętych ostatnio przez rząd zmian w systemie ulg podatkowych.
- Kiedy po raz pierwszy Rostowski ogłosił ten zamiar, powiedział, że będzie to neutralne dla budżetu. Spytałam wtedy, po co w takim razie w ogóle to robić? - opowiada. Jej zdaniem w obecnej sytuacji demograficznej, jakiekolwiek majstrowanie przy ulgach i odbieranie ulg na dzieci to sygnał, że rząd nie dba o rodziny.
- To przecież uderzenie w młodych ludzi, którzy decydują się na pierwsze dziecko. Wiąże się to z założeniem rodziny, zdobyciem mieszkania, wymaga wielu wyrzeczeń. I w takim momencie rząd mówi im, że zmniejszy ulgę. To decyzja kuriozalna. My chcielibyśmy zwiększenia ulg i to wzrastającego progresywnie na każde kolejne dziecko argumentuje wiceprezes PiS.

Jej zdaniem w rzeczywistości rząd chce zyskać więcej, niż deklaruje. Podobnie jak to było przy podwyższaniu VAT-u. - Na  wsparcie rodzin powinniśmy rzucić wszystkie środki, bo to obecnie dla Polski najważniejsza inwestycja. Tymczasem Rostowski zachowuje się jak księgowy, który kiedy brakuje mu w kasie, ścina wydatki. Tyle że obecnie tnie wydatki inwestycyjne i rozwojowe, co będzie miało konsekwencje w przyszłości. My chcemy rozwiązać problem inaczej: zmniejszyć biurokrację, zwiększyć natomiast środki dla przedsiębiorców, dla rodzin, na inwestycje i na zatrudnienie - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Beata Szydło.

ansa/GPC

[fot.pap/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook