Jedynie prawda jest ciekawa


Szpital imienia Hanny Gronkiewicz-Waltz

24.07.2014

Placówka, która zabija, potrzebuje nowego patrona - pisze Jacek Karnowski.

Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna:

"W Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano 23 lipca pierwszej od chwili odwołania prof. Bogdana Chazana aborcji. Stało się to zaledwie dwa dni po jego odwołaniu z funkcji dyrektora tej placówki. O zdarzeniu poinformował KAI sam prof. Chazan, który stracił stanowisko po tym, jak - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił dokonania aborcji”.

W szpitalu przy ul. Madalińskiego nie wykonywano aborcji. Jak wynika z podanego do publicznej wiadomości projektu wystąpienia po kontroli przeprowadzonej przez władze m.st. Warszawy - organ założycielski placówki - wcześniej dokonano w niej aborcji tylko raz, w 2006 r. Jak informuje prof. Chazan, także wtedy nastąpiło to bez jego wiedzy, podczas jego nieobecności."

Jedno jest pewne: Święta Rodzina nie powinna być patronem placówki, w której zabija się dzieci. To sytuacja nie do zaakceptowania, nikczemna, bo pełna zakłamania i fałszu. Ta nazwa powinna zniknąć z placówki.

Wierzę, że przyjdą czasy, gdy szpital - za lat kilkanaście, kilkadziesiąt - otrzyma imię prof. Chazana. Cywilizacja śmierci nie ma przyszłości, i kiedyś przegra. Po drodze zabije miliony, wpędzi nas w nowy totalitaryzm, ale nie będzie nami rządziła na wieki. Przyszłość ma tylko cywilizacja życia.

To jednak daleka perspektywa, przed nami dekady piekła na ziemi.

Dziś szpital potrzebuje nowej nazwy, zgodnej ze zmianą, która się dokonała. Potrzebuje nazwy adekwatnej do tego, co się zdarzyło, nazwy podsumowującej haniebne wyrzucenie wybitnego lekarza, który pomógł tak wielu rodzinom, który zachowywał najwyższe standardy medyczne i etyczne. Nazwy adekwatnej do nowej specjalizacji placówki, a więc zabijania dzieci.

Mam propozycję: niech będzie to szpital imienia Hanny Gronkiewicz-Waltz, działacza PO, prezydent stolicy, która porzuciła własną wiarę i na potrzeby bieżącej kalkulacji politycznej (przygotowania do koalicji z SLD) sprawiła, że Święta Rodzina firmuje zabijanie dzieci.

Napis na fasadzie budynku powinien być wielki, stosowny do skali straszności i grozy tego, co się zdarzyło. Portrety patronki wszechobecne - w szatni, w poczekalni, w gabinetach zabiegowych. Jestem pewien, że pani prezydent przyklaśnie i sfinansuje zmianę. W końcu z pewnością jest dumna z tego, że z takim entuzjazmem wpisała się w proaborcyjny scenariusz. Bo przecież celem tej prowokacji jest - ostatecznie - aborcja na życzenie.

Zmieńmy nazwę, i wszystko będzie jasne: aborcji chorych dzieci (a może i nie tylko) dokonuje się w Warszawie w szpitalu imienia Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jacek Karnowski

fot. PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook