Jedynie prawda jest ciekawa


Szpital imienia Hanny Gronkiewicz-Waltz

24.07.2014

Placówka, która zabija, potrzebuje nowego patrona - pisze Jacek Karnowski.

Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna:

"W Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano 23 lipca pierwszej od chwili odwołania prof. Bogdana Chazana aborcji. Stało się to zaledwie dwa dni po jego odwołaniu z funkcji dyrektora tej placówki. O zdarzeniu poinformował KAI sam prof. Chazan, który stracił stanowisko po tym, jak - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił dokonania aborcji”.

W szpitalu przy ul. Madalińskiego nie wykonywano aborcji. Jak wynika z podanego do publicznej wiadomości projektu wystąpienia po kontroli przeprowadzonej przez władze m.st. Warszawy - organ założycielski placówki - wcześniej dokonano w niej aborcji tylko raz, w 2006 r. Jak informuje prof. Chazan, także wtedy nastąpiło to bez jego wiedzy, podczas jego nieobecności."

Jedno jest pewne: Święta Rodzina nie powinna być patronem placówki, w której zabija się dzieci. To sytuacja nie do zaakceptowania, nikczemna, bo pełna zakłamania i fałszu. Ta nazwa powinna zniknąć z placówki.

Wierzę, że przyjdą czasy, gdy szpital - za lat kilkanaście, kilkadziesiąt - otrzyma imię prof. Chazana. Cywilizacja śmierci nie ma przyszłości, i kiedyś przegra. Po drodze zabije miliony, wpędzi nas w nowy totalitaryzm, ale nie będzie nami rządziła na wieki. Przyszłość ma tylko cywilizacja życia.

To jednak daleka perspektywa, przed nami dekady piekła na ziemi.

Dziś szpital potrzebuje nowej nazwy, zgodnej ze zmianą, która się dokonała. Potrzebuje nazwy adekwatnej do tego, co się zdarzyło, nazwy podsumowującej haniebne wyrzucenie wybitnego lekarza, który pomógł tak wielu rodzinom, który zachowywał najwyższe standardy medyczne i etyczne. Nazwy adekwatnej do nowej specjalizacji placówki, a więc zabijania dzieci.

Mam propozycję: niech będzie to szpital imienia Hanny Gronkiewicz-Waltz, działacza PO, prezydent stolicy, która porzuciła własną wiarę i na potrzeby bieżącej kalkulacji politycznej (przygotowania do koalicji z SLD) sprawiła, że Święta Rodzina firmuje zabijanie dzieci.

Napis na fasadzie budynku powinien być wielki, stosowny do skali straszności i grozy tego, co się zdarzyło. Portrety patronki wszechobecne - w szatni, w poczekalni, w gabinetach zabiegowych. Jestem pewien, że pani prezydent przyklaśnie i sfinansuje zmianę. W końcu z pewnością jest dumna z tego, że z takim entuzjazmem wpisała się w proaborcyjny scenariusz. Bo przecież celem tej prowokacji jest - ostatecznie - aborcja na życzenie.

Zmieńmy nazwę, i wszystko będzie jasne: aborcji chorych dzieci (a może i nie tylko) dokonuje się w Warszawie w szpitalu imienia Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jacek Karnowski

fot. PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook