Jedynie prawda jest ciekawa


Szokujące kulisy odwołania Sikorskiego z MON?

28.10.2014

Rozmowa z posłem Przemysławem Wiplerem, z Kongresu Nowej Prawicy.

Stefczyk.info: W rozmowie z Superstacją wspominał Pan kulisy odejścia Radosława Sikorskiego z MON, zaznaczając, że mówiło się o skandalu, jako przyczynie dymisji. O czym mówią korytarze sejmowej w tej sprawie?

Przemysław Wipler: Tu nie chodzi o plotki z korytarzy sejmowych. Ja słyszałem wtedy na bieżąco, od ludzi, którzy byli blisko ówczesnych środków decyzyjnych, dwie wersje wydarzeń. Pierwsza mówiła o tym, że za odejściem Sikorskiego miała ponoć stać suto zakrapiana impreza, która miała się odbywać w jednostce wojskowej. W niej mieli brać udział również żołnierze likwidowanych WSI. Radosław Sikorski miał się na niej dobrze bawić. Druga wiadomość pochodzi pośrednio od Amerykanów i dotyczy sytuacji, w której Sikorski miał oblatywać F-16. Wtedy wykonano mu badania krwi. Wykryto u niego THC, czyli substancję pozostającą we krwi po paleniu trawy.

Sądzi Pan, że rzeczywiście takie były kulisy odejścia Sikorskiego?

Nie wiem, czy to jest prawda. Tego nie przesądzam. Wskazuje jedynie, jakie historie były wtedy opowiadane, jak obrazowana była powaga pana ministra. Tak tłumaczono jego odwołanie.

Dziś Radosław Sikorski jest marszałkiem Sejmu. Czy te historie powinny zostać wyjaśnione? Mówi Pan o poważnych sprawach.

Sądzę, że ludzie, którzy powoływali Sikorskiego na stanowisko marszałka Sejmu, podejmowali decyzje polityczną, poza zdrowym rozsądkiem, poza myśleniem o racji stanu i interesach państwa polskiego i parlamentu. To, jak Ewa Kopacz po całej sprawie potraktowała Sikorskiego, pokazuje z kolei, jak Sejm jest potraktowany przez rząd. Widać, że na zasadzie: „przynieś, podaj, pozamiataj”. Mówienie, że premier ustawi do pionu marszałka, to pokazanie, że rząd traktuje parlament nie poważnie, że trzyma go żelazną pięścią. Im więcej ciemnych spraw ma za plecami marszałek, im więcej można mu wywlec, tym jest słabszym marszałkiem. W tej sytuacji fikcją staje się kontrola parlamentu nad rządem.

Wracając do wiadomości, o których Pan mówi... Potwierdzenie kulisów odejścia Sikorskiego z MON może zakończyć jego karierę?

Absolutnie nie. Sądzę, że ci, którzy narzucili Sikorskiego, jako marszałka, Sejmowi, znają dużo gorsze fakty, które w znacznie większym stopniu pogrążają Sikorskiego. Dlatego go wybrano, że wiadomo było, że można go krótko trzymać. A skoro tak, to dlaczego go nie wystawić na ważne stanowisko...

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl/ansa]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook