Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak:Krokodyle łzy nad Caracalami

13.10.2016

Opozycja szlocha, że obrażeni Francuzi nie sprzedadzą nam już nawet szampana i koniaku ale, najgorsze jest to, że Polacy mają wreszcie nowy rząd i konsekwentnych ministrów, którzy nie chcą już kupować koralików i lusterek, a nawet latających, "żelaznych ptaków" od obcych, mając fabryki w kraju, płacąc za to góry złota i solidnie przepłacając. Nareszcie zaczynamy dokładnie liczyć, kalkulować, oszczędzać publiczne pieniądze, a przede wszystkim analizować, co dla nas Polaków jest najlepsze.

Krokodyle łzy wylewane dziś przez PO, PSL i Nowoczesną nad francuskimi helikopterami, których sama Francja na polu walki jeszcze nie używa, mogą budzić tylko politowanie i podejrzenie o tzw. drugie dno, że ktoś obiecał i się nie wywiązał. To prawda, że dewizą poprzednich rządów, zwłaszcza tych PO-PSL było: tanio lub za bezcen sprzedać własne srebra rodowe z CIECH-em, PKP Energetyką, a nawet o zgrozo z kolejką na Kasprowy Wierch na czele i wszystko to co jeszcze pozostało i jest coś warte. Jednocześnie drogo albo bardzo drogo - solidnie przepłacając - kupić za granicą to, co często niekoniecznie przydatne, rozwojowe, a nawet pomimo posiadania własnych zakładów produkcyjnych w tym segmencie rynku.

Przykładem choćby zakup włosko-francuskiego Pendolino za ok. 2,5mld zł bez wychylnego pudła i wifi i zakup sprzętu internetowego za miliardy złotych w ramach tzw. infoafery. To ci geniusze marnotrawstwa publicznych pieniędzy wydali w ramach zakupu koncesji i inwestycji w połowę kopalni na pustyni w Chile - Sierra Gorda, poprzez spółkę SP, KGHM blisko 20mld zł, choć dziś przynosi ona solidne straty. Kupowali też niemieckie czołgi z demobilu mimo, że nie było do nich odpowiedniej amunicji na wypadek ataku zbrojnego. To musi denerwować ludzi o niewolniczej mentalności, że sami zaczynamy decydować jak wydawać własne pieniądze. Wdaje się, że tylko pożyteczni idioci mogą bronić tej helikopterowej ustawki chyba, że w całej sprawie zakupu Caracali jest tzw. drugie dno? Myślę, że dla polityków PO w tym zwłaszcza posła Sł. Neumana, tak zajadle krytykujących racjonalną decyzję MON i MR bardzo ryzykowne jest wyjaśnianie pytania; "Jaki wpływ mają Amerykanie na J.Kaczyńskiego...". Bo, ktoś może zechcieć sprawdzić, jaki wpływ na polityków PO-PSL mają Niemcy czy Francuzi. A, już pomysł powołania komisji śledczej w sprawie zakupu francuskich helikopterów, ze strony PO przypomina marzenia karpi o szybkim nadejściu Wigilii.

Jeśli jest prawdą to, o czym informują media, powołując się na polskiego generała, że MON za rządów B.Klicha z PO z zawodu psychiatry mógł kupić od Niemców demontowany system obrony przeciwlotniczej PATRIOT i to za grosze i z tego świadomie nie skorzystał, to z pewnością przydałaby się, nie tyle komisja śledcza, co od razu Trybunał Stanu. Czas najwyższy, by przeciwnicy nowych porządków w kraju wzięli sobie do serca, nie tyle głęboką dewizę szefa Nowoczesnej R.Petru, że "głowa psuje się od góry", ale to, że publiczne - polskie pieniądze muszą być wydawane w polskim interesie i najlepiej we własnym kraju, tym bardzie, że zawsze najłatwiej wydaje się cudze pieniądze. W końcu dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy. To właśnie polski przemysł zbrojeniowy ma być kołem zamachowym rozwoju gospodarczego i innowacji. 

fot.[Flickr:KPRM]

Janusz Szewczak

Warto poczytać

  1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

    „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

    Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

  2. 1270tomaszlis 12.03.2018

    Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

    Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

  3. 1270michalik 26.02.2018

    Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

    Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

  4. 1270grubszybolek 23.02.2018

    Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

    „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

  5. szacki21022018 21.02.2018

    Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

    Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

  6. BayernTT 14.02.2018

    Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

    Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

  7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

    Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

    Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

  8. 1270mumin 13.02.2018

    To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

    To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook