Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Zrobią wszystko, by nie oddać Polski Polakom

13.03.2016

O co tak naprawdę toczy się spór o Trybunał?

Sądów i Trybunałów ci u nas dostatek - tylko sprawiedliwości brak. Zdaniem milionów Polaków sądy w Polsce to taka swoista „mafia w togach” i próżno tam szukać sprawiedliwości.

Niewiele więc współczują i interesują się „zakodowaną wojną hybrydową” jaką właściciele III RP prowadzą dziś przeciwko legalnie wybranemu rządowi i prezydentowi. Sekta Trybunalska na czele z „najwyższym Ajatollahem” jak sam siebie określa prezes TK Andrzej Rzepliński właśnie pokazała Sejmowi i rządowi oraz milionom Polaków i wyborców Prawa i Sprawiedliwości gest Kozakiewicza. Młody, ale jak widać niezbyt mądry sceniczny fircyk M. Stuhr zrobił sobie niewybredne żarty ze Smoleńska i wypadku samochodowego prezydenta A. Dudy, a prezes TK A. Rzepliński zażartował sobie w podobnym stylu wraz ze składem sędziowskim, z wyjątkiem dwóch nowych sędziów z Konstytucji RP i fundamentalnej zasady trójpodziału władzy.

Debilne żarty z ludzkiej tragedii, to mimo wszystko mniej groźne, niż demolowanie systemu władzy w Polsce i to pomimo tego, że bezprawne działania, nawet sędziów nie wywołują skutków prawnych, choć skutecznie „podpalają” Polskę. Chodzi bowiem o przywrócenie „Ojczyzny Dojnej”, w której nadal mamy blisko 25 tysięcy emerytur esbeckich, o średniej wysokości ok. 4-6tys. zł, a często powyżej 10tys. zł, Ojczyzny gdzie „alimenciarze”, w tym również ci aktywnie udzielający się politycznie nie płacą alimentów na własne dzieci i łącznie winni są polskiemu państwu blisko 8 mld zł, za których płacimy my wszyscy podatnicy, kraju gdzie blisko 3 miliony Polaków żyje na poziomie minimum egzystencji i biologicznego przetrwania, a kolejne 3 miliony w biedzie, a jednocześnie prezesi banków potrafią zarabiać 25-36 tyś zł dziennie, gdzie opozycja żałuje 500 zł na dziecko, a jednocześnie pozwala na budowę kopalni miedzi na pustyni w Chile, za blisko 20 mld zł i swobodny transfer za granicę, legalny i nielegalny blisko 90 mld zł co roku.

Ta „trybunalska wojna” toczy się właśnie o to, by przywrócić owe półkolonialne państwo i nie chodzi tu o żadną praworządność i demokrację, ale o tzw. stołki i konfitury. Przed nami Polakami, przed rządem i Sejmem, PIS-em z pewnością zapowiadane już przez opozycję działania siłowe, sabotażowe, organizowanie ulicznych zamieszek i prowokacji, głównie ze strony tych „odspawanych”od stołków. Z pewnością czekają nas kolejne, jeszcze bardziej chamskie i brutalne akty medialnej agresji, a niektórzy przedstawiciele PO, Nowoczesnej, PSL-u, KOD-u zapowiadają nawet majowy „Polski Majdan”, inni ze łzami w oczach błagają o obcą interwencję, jeszcze inni apelują do UE o srogie kary finansowe i odebranie unijnych dotacji, wyrzucenie z NATO i ognie piekielne spuszczone na nowy rząd i prezydenta.

A wszystko to z powodu złowrogo-milczącego prezesa J.Kaczyńskiego, który według niemieckiej prasy wyjątkowo szkodzi Polsce i być może nawet bardziej niż Niemcy w czasie II Wojny Światowej. Opozycja za wszelką cenę nie chce dopuścić do pierwszych pozytywnych efektów naprawy polskiego państwa i tzw. Dobrej Zmiany. Nie chcą, by zwykli Polacy, polskie rodziny, w tym rodziny wielodzietne mali przedsiębiorcy i klienci oraz podatnicy odczuli wreszcie pozytywne skutki, choćby programu 500+, 12zł płacy za godzinę, by dostrzegli pierwsze finansowe efekty uszczelnienia systemu podatkowego czy prawa wyboru przejścia na emeryturę w wieku 60-65 lat.

Nie chcą dać szansy i nadziei 1,5 miliona polskich kredytobiorców tzw. „frankowych”, których to problem musi być rozwiązany, przede wszystkim z korzyścią dla polskich rodzin, a nie głównie z troską, o to, by banki nie utraciły nieuprawnionych, gigantycznych zysków z tego tytułu, szacowanych na kwotę od 40 do nawet 90mld zł. Wybór jest prosty, albo te pieniądze posłużą do naprawy polskiego państwa, poprawy koniunktury gospodarczej i wzrostu dochodów podatkowych i budżetowych albo wyjada za granicę, jeśli już dawno nie wyjechały. Oni nie chcą naprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości, którą z takich trudem i rozmachem podjął MS, Prokurator Generalny Zb.Ziobro. Po to właśnie potrzebny jest obecny TK, by wszystko zostało po staremu, by nic w tym półkolonialnym systemie, obdzierania Polaków z finansowej skóry nie uległo zmianie, by żadna ustawa nowego rządu nie miała szans na realizację. Polacy mają jednak zupełnie inne oczekiwania i codzienne troski, chcą, by wreszcie sprawiedliwość w Polsce „nie była jak pajęczyna, przez którą bąk się przebije, a ugrzęźnie muszyna”, że zobaczą na ławach oskarżonych prawdziwych inspiratorów i beneficjentów wielkich afer minionego 8-lecia, na razie skutecznie zamiecionych pod dywan, że zobaczą prawdę o niektórych prywatyzacjach, w tym drugie dno prywatyzacji Ciechu, zapoznają się z rzetelnością i sprawnością nadzoru finansowego KNF-u i Prokuratury w aferze Amber Gold, SKOK-u Wołomin czy spółdzielczego SK Bank-u.

Pobłażliwość niewątpliwie rozzuchwala złoczyńców. J.K.M wzywa nawet, by wojsko wyszło na ulicę, R.Petru z Nowoczesnej nawołuje do kryterium ulicznego obalania legalnej władzy, przewodniczący PO G.Schetyna napuszcza unijną biurokrację na własny kraj, a niektórzy zwolennicy KOD-u życzą prezydentowi RP śmierci w męczarniach. Nie ma więc najmniejszego sensu podejmowania jakiejkolwiek debaty i to jeszcze w studiach TVN-24, szczującej i atakującej od rana do wieczora polski rząd i polskie władze i to znacznie bardziej niż Państwo Islamskie. Nie ma co głaskać głodnego krokodyla i rozprawiać ze stadem krwiożerczych hien.

Trzeba zachować spokój, robić swoje, a nawet przejść do kontrataku. Trzeba przede wszystkim, a właściwie wyłącznie rozmawiać bezpośrednio z Polakami, obszernie i rzeczowo wyjaśnić plan naprawy polskiego państwa, proponować konkretne rozwiązania, ułatwiające codzienne życie Polaków, które mają nam ulżyć w biurokratycznej mitrędze, obniżyć wysokie koszty utrzymania i poprawić zasobność polskich portfeli, a wtedy nie tylko „diabły weneckie” powrócą do swych kanałów, ale i obecna opozycja znajdzie się na śmietniku historii.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook