Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Zadłużone jest wszystko

15.05.2015

Gdy w 2008r. PO-PSL obejmowała władzę dług publiczny wynosił ok. 530mld zł, dziś to już blisko 900mld zł i to pomimo zagarnięcia 150mld zł z OFE.

Wbrew temu, co twierdzi premier Ewa Kopacz, to Andrzej Duda ma rację. Finanse publiczne Polski po 8-latach rządów PO-PSL i jej notariusza prezydenta Bronisława Komorowskiego są w stanie opłakanym, wartościowy majątek wyprzedany, a emigracja ludzi młodych gigantyczna i nadal rośnie.

Zapewnienia o sukcesach gospodarczych Polski podawane przez premier Ewy Kopacz w tak rozpaczliwy sposób jak obecnie, są tyle samo warte co sondaże CBOS-u, podawane przed I-szą turą wyborów prezydenckich. Gdy w 2008r. PO-PSL obejmowała władzę dług publiczny wynosił ok. 530mld zł, dziś to już blisko 900mld zł i to pomimo zagarnięcia 150mld zł z OFE. Corocznie ten dług rośnie, o co najmniej 50mld zł. W tym roku do spłacenia lub zrolowania będzie aż 78mld zł, w 2016r. aż 111mld zł. To ten rząd i ten obecny jeszcze prezydent ponoszą pełną odpowiedzialność za stan polskiej gospodarki i finansów, z corocznym deficytem budżetu państwa na poziomie 40-50mld zł, z 370mld dol. długu zagranicznego, tak astronomicznej kwoty, że nie do spłacenia przez jedno pokolenie Polaków. 

Zadłużone jest wszystko; samorządy na blisko 60mld zł, polskie firmy i gospodarstwa domowe, tylko w bankach, głównie przecież zagranicznych na ponad 900mld zł, a majątek narodowy, ten najbardziej wartościowy wyprzedany prawie do ostatniej koszuli. Jak twierdzi pani prezydentowa Anna Komorowska, „emigracja za pracą to nie dramat to szansa" , bo pan prezydent Bronisław Komorowski zapewnił przecież „dobry start młodym" - czyżby chodziło o start tanimi liniami do Londynu, Dublina i Berlina.

To nie Andrzej Duda straszy Polaków, o co oskarża go premier rządu PO-PSL Ewa Kopacz, ale rzeczywistość i spustoszenia, które zafundował nam obecny rząd i wspierający go prezydent Bronisław Komorowski. Polska jest wygaszana i wyprzedawana z resztek rodowych sreber. I nie ma co się podniecać wzrostem, rzekomo polskiego  PKB na poziomie 3,4 proc., bo blisko połowę tego PKB tworzą takie „polskie firmy" jak włoski Fiat, portugalska Biedronka, niemiecki mBank, ukraińska Huta Częstochowa, amerykański City Bank czy japoński Wedel czy francuski Michellin. Ten nasz kraj nad Wisłą jest bezwzględnie drenowany na gigantyczne, dziesiątki, a nawet setki miliardów złotych.

Według rządu premier Ewy Kopacz, nie ma pieniędzy na obniżenie, podwyższonego przez PO-PSL wieku emerytalnego i podpisanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego (15mld zł), ani na podniesienie kwoty wolnej od podatku, ale ten rząd już znalazł 32mld zł czyli 8mld euro dla obcych, na tzw. Plan Junckera. Ciekawe skąd na to znaleźli taką górę pieniędzy. Ten rząd opowiada brednie o zmniejszającym się bezrobociu tyle, że nie przypomina ilu Polaków wyjechało za granicę i że jeszcze co najmniej 1 milion zamierza wyjechać. W Polsce są pieniądze skoro co roku zagraniczne koncerny i banki drenują i transferują za granicę co najmniej 70mld zł, są pieniądze tyle że dla obcych, a nie dla Polaków.

Co najmniej 20-30mld zł polski budżet i Polacy stracili na budowie dróg i autostrad, na które wydano 100mld zł, poprzez marnotrawstwo, zaniżanie kosztów, ustawianie przetargów i zwykłe złodziejstwo. Na oszustwach podatkowych w tym zwłaszcza podatku VAT, Polacy i Polska traci corocznie ok. 50mld zł, na przemycie towarów akcyzowych, w tym paliw, alkoholu, papierosów i hazardzie on-line tracimy corocznie od 10-15mld zł. Lepiej po 500zł, tak jak proponuje Andrzej Duda dać na dziecko w biednej polskiej rodzinie niż kupować za granicą Pendolino za 2,5mld zł czy helikoptery za 10-13mld zł lub dawać kolejne podwyżki blisko 400tys. urzędników, bo te pieniądze z pewnością trafią na polski rynek.

Niestety pani premier Ewo Kopacz i prezydencie Bronisławie Komorowski Polskę trzeba będzie po waszych rządach naprawiać i odbudowywać i wcale nie będzie to takie łatwe, ale szkodnikom i dyletantom trzeba powiedzieć stanowcze dość. Czas na zmiany.

Janusz Szewczak

fot. sxc.hu

 

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook