Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: wszyscy negocjują, ale bez efektów

08.02.2014

Już negocjator pod Grunwaldem ostrzegał Krzyżaków przed PIS-em - pisze Janusz Szewczak.

Okazuje się, że żyjemy nie tyle w kraju wielkiej szczęśliwości, co w kraju wiecznych negocjacji. Podobno wszystko już było, a jednak? Mieliśmy już dziadka z Wermachtu, teraz okazuje się, że mamy pra pra dziadka, przodka posła PO Stefana Niesiołowskiego spod Grunwaldu, który ponoć w imieniu króla polskiego negocjował z Krzyżakami pokój. Tyle, że znając przymioty rodzinne, takie jak niewyparzony język, nienawiść wobec oponentów, napady szału i epitety poniżej pewnego poziomu, tak przecież charakterystyczne dla potomka dzielnego rycerza herbu "trzy karpie na złotym polu", takie negocjacje musiały się skończyć tylko Wielką Wojną z Zakonem.

Niewykluczone, że poseł PO Stefan Niesiołowski jako Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej pomny rodzinnej tradycji w imieniu obecnego władcy Donalda I Złotoustego wynegocjował nam z Bundeswehrą używane czołgi - Leopardy. Wszak dziś nie możemy powiedzieć wzorem Jagiełły, że czołgów ci u nas dostatek, a i krzyże wtedy i teraz, też są czarne.

Tak się jakoś porobiło w naszym kraju, że wszyscy tylko negocjują, albo bez większych efektów, albo z wyjątkowo niekorzystnymi efektami dla Polski i Polaków. Tacy np. posłowie Twojego Ruchu z Januszem Palikotem na czele negocjują np. z oficerami WSI powołanie Komisji Śledczej oraz sądu ostatecznego nad posłem Antonim Macierewiczem. Były rzecznik rządu premiera Donalda Tuska poseł PO Paweł Graś negocjuje na Twitterze z byłym Ministrem Sprawiedliwości w rządzie PO-PSL Jarosławem Gowinem, kto zawalił sprawę spec-ustawy i umożliwił wyjście na wolność pedofila - zbrodniarza Mariusza Trynkiewicza i innych bestii w ludzkiej skórze.

Obecny Minister Sprawiedliwości próbuje jeszcze coś w tej sprawie negocjować z sądem w Rzeszowie. Przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego sędzia - profesor Andrzej Rzepliński chyba w imieniu Narodu tak jakby negocjował  z rządem premiera Donalda Tuska konsekwencje ewentualnego negatywnego wyroku w sprawie ustawy o OFE.

Sam premier Donald Tusk będzie wkrótce negocjował z premierem Litwy Algirdasem Budkievicziusem czy można dalej szykanować i prześladować Polaków na Litwie. Minister Rolnictwa z PSL, z niezwykle rodzinnej partii Stanisła Kalemba, już negocjuje z drobnymi przedsiębiorcami, a będzie pewnie i musiał z samą Unią w kwestii, czy można dalej, w sposób tradycyjny, polski, wędzić w kraju mięso i wędliny. Minister Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz nieustannie wręcz negocjuje z urzędami pracy wysokość bezrobocia w Polsce, ale i tak ciągle wychodzi 14 proc.

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z byłym Ministrem Przekształceń Własnościowych, euro-posłem PO Januszem Lewandowskim, który wsławił się wyprzedażą często za bezcen polskich przedsiębiorstw, właśnie skończyli negocjacje w ramach tzw. Trójkąta Weimarskiego z przedstawicielami Niemiec i Francji. Negocjowali, jak ponownie uprzemysłowić Europę, bo widocznie Polskę będzie już bardzo trudno na nowo uprzemysłowić, zwłaszcza gdy idzie o polskie przedsiębiorstwa.

Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska - prawdziwe cudowne wunderwaffe rządu Tuska będzie musiała ostro negocjować z Komisją Europejską, żeby po wyjaśnieniu gigantycznej afery przetargowej tzw. info-afery, ta nie odebrała nam ok. 1,5 mld zł unijnych środków. Prezesi PKP będą znów za chwilę negocjować z kolejowymi związkowcami, co by tu jeszcze wyprzedać z wartościowego majątku w ramach tzw. kolejnej udanej prywatyzacji, ile połączeń da się jeszcze obciąć, kiedy wreszcie ruszy Pendolino i czy już od marca wstrzymane zostaną połączenia kolejowe z Zakopanem.

Tysiące polskich pacjentów codziennie negocjują ze Służbą Zdrowia, z NFZ-em, lekarzami i pielęgniarkami to czy ktoś wreszcie na poważnie zajmie się ich leczeniem, a Minister Zdrowia właśnie negocjuje dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Radni PO sukcesem zakończyli negocjacje z samorządem Mysłowic w sprawie przejęcia udziałów w miejscowym szpitalu.

Jakby tych negocjacji było jeszcze mało, to podobno Doda negocjuje z Perfekcyjną Panią Domu, kto będzie rządził Majdanem. Jak donoszą tabloidy "Żałosny Kazimierz" ponoć negocjuje rozstanie z Isabel i swój powrót do wielkiej polityki. Sam zaś wielki Jakub Władysłąw Wojewódzki, idol wszystkich debili, jak sam pięknie o sobie mówi, właśnie negocjuje z redaktorem naczelnym Newsweek Tomaszem Lisem "kto kogo wydymał" oraz w kwestii ładu estetycznego i moralnego w mediach.

Niewątpliwie tradycja historyczna, nawet ta spod Grunwaldu zobowiązuje, jednak ucieleśniona dziś w takich kreaturach i negocjatorach może spowodować, że skutków nawet najbardziej pomyślnych negocjacji, normalny człowiek nerwowo może nie wytrzymać.

Janusz Szewczak
Główny ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook