Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: wszyscy negocjują, ale bez efektów

08.02.2014

Już negocjator pod Grunwaldem ostrzegał Krzyżaków przed PIS-em - pisze Janusz Szewczak.

Okazuje się, że żyjemy nie tyle w kraju wielkiej szczęśliwości, co w kraju wiecznych negocjacji. Podobno wszystko już było, a jednak? Mieliśmy już dziadka z Wermachtu, teraz okazuje się, że mamy pra pra dziadka, przodka posła PO Stefana Niesiołowskiego spod Grunwaldu, który ponoć w imieniu króla polskiego negocjował z Krzyżakami pokój. Tyle, że znając przymioty rodzinne, takie jak niewyparzony język, nienawiść wobec oponentów, napady szału i epitety poniżej pewnego poziomu, tak przecież charakterystyczne dla potomka dzielnego rycerza herbu "trzy karpie na złotym polu", takie negocjacje musiały się skończyć tylko Wielką Wojną z Zakonem.

Niewykluczone, że poseł PO Stefan Niesiołowski jako Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej pomny rodzinnej tradycji w imieniu obecnego władcy Donalda I Złotoustego wynegocjował nam z Bundeswehrą używane czołgi - Leopardy. Wszak dziś nie możemy powiedzieć wzorem Jagiełły, że czołgów ci u nas dostatek, a i krzyże wtedy i teraz, też są czarne.

Tak się jakoś porobiło w naszym kraju, że wszyscy tylko negocjują, albo bez większych efektów, albo z wyjątkowo niekorzystnymi efektami dla Polski i Polaków. Tacy np. posłowie Twojego Ruchu z Januszem Palikotem na czele negocjują np. z oficerami WSI powołanie Komisji Śledczej oraz sądu ostatecznego nad posłem Antonim Macierewiczem. Były rzecznik rządu premiera Donalda Tuska poseł PO Paweł Graś negocjuje na Twitterze z byłym Ministrem Sprawiedliwości w rządzie PO-PSL Jarosławem Gowinem, kto zawalił sprawę spec-ustawy i umożliwił wyjście na wolność pedofila - zbrodniarza Mariusza Trynkiewicza i innych bestii w ludzkiej skórze.

Obecny Minister Sprawiedliwości próbuje jeszcze coś w tej sprawie negocjować z sądem w Rzeszowie. Przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego sędzia - profesor Andrzej Rzepliński chyba w imieniu Narodu tak jakby negocjował  z rządem premiera Donalda Tuska konsekwencje ewentualnego negatywnego wyroku w sprawie ustawy o OFE.

Sam premier Donald Tusk będzie wkrótce negocjował z premierem Litwy Algirdasem Budkievicziusem czy można dalej szykanować i prześladować Polaków na Litwie. Minister Rolnictwa z PSL, z niezwykle rodzinnej partii Stanisła Kalemba, już negocjuje z drobnymi przedsiębiorcami, a będzie pewnie i musiał z samą Unią w kwestii, czy można dalej, w sposób tradycyjny, polski, wędzić w kraju mięso i wędliny. Minister Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz nieustannie wręcz negocjuje z urzędami pracy wysokość bezrobocia w Polsce, ale i tak ciągle wychodzi 14 proc.

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z byłym Ministrem Przekształceń Własnościowych, euro-posłem PO Januszem Lewandowskim, który wsławił się wyprzedażą często za bezcen polskich przedsiębiorstw, właśnie skończyli negocjacje w ramach tzw. Trójkąta Weimarskiego z przedstawicielami Niemiec i Francji. Negocjowali, jak ponownie uprzemysłowić Europę, bo widocznie Polskę będzie już bardzo trudno na nowo uprzemysłowić, zwłaszcza gdy idzie o polskie przedsiębiorstwa.

Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska - prawdziwe cudowne wunderwaffe rządu Tuska będzie musiała ostro negocjować z Komisją Europejską, żeby po wyjaśnieniu gigantycznej afery przetargowej tzw. info-afery, ta nie odebrała nam ok. 1,5 mld zł unijnych środków. Prezesi PKP będą znów za chwilę negocjować z kolejowymi związkowcami, co by tu jeszcze wyprzedać z wartościowego majątku w ramach tzw. kolejnej udanej prywatyzacji, ile połączeń da się jeszcze obciąć, kiedy wreszcie ruszy Pendolino i czy już od marca wstrzymane zostaną połączenia kolejowe z Zakopanem.

Tysiące polskich pacjentów codziennie negocjują ze Służbą Zdrowia, z NFZ-em, lekarzami i pielęgniarkami to czy ktoś wreszcie na poważnie zajmie się ich leczeniem, a Minister Zdrowia właśnie negocjuje dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Radni PO sukcesem zakończyli negocjacje z samorządem Mysłowic w sprawie przejęcia udziałów w miejscowym szpitalu.

Jakby tych negocjacji było jeszcze mało, to podobno Doda negocjuje z Perfekcyjną Panią Domu, kto będzie rządził Majdanem. Jak donoszą tabloidy "Żałosny Kazimierz" ponoć negocjuje rozstanie z Isabel i swój powrót do wielkiej polityki. Sam zaś wielki Jakub Władysłąw Wojewódzki, idol wszystkich debili, jak sam pięknie o sobie mówi, właśnie negocjuje z redaktorem naczelnym Newsweek Tomaszem Lisem "kto kogo wydymał" oraz w kwestii ładu estetycznego i moralnego w mediach.

Niewątpliwie tradycja historyczna, nawet ta spod Grunwaldu zobowiązuje, jednak ucieleśniona dziś w takich kreaturach i negocjatorach może spowodować, że skutków nawet najbardziej pomyślnych negocjacji, normalny człowiek nerwowo może nie wytrzymać.

Janusz Szewczak
Główny ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook