Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Wódz i zadowolony lud

02.05.2015

Co za radość i ulga w tej kampanii wyborczej, Pan Prezydent B. Komorowski zachęcał 1 maja Naród, odpoczywający na "Zielonej Wyspie" do "ucieszenia się przy grillu". W tym orędziu prezydenckim wygłoszonym, w tak ważnej chwili pieczenia żeberek i kiełbasek, zarówno po oczach, jak i po uszach, spragnionego dobrej nowiny polskiego społeczeństwa, biła niewypowiedziana wręcz mądrość i serdeczność.

Tym razem nie było ani słowa o "hodowcach kur", którzy mają przecież tak duży wkład w to 3-dniowe grillowanie, ani też o "dojeniu krów mlekiem", ani nawet o zgodzie i bezpieczeństwie. A, przecież o taką zgodę w naszej Polskiej Wspólnocie, przy grillowaniu, jakże trudno. Jeden chce wypieczoną kiełbaskę, drugi kaszanki, a trzeci dobrze przypieczony, chudy boczek, nie mówiąc już o skrzydełkach na miodzie, prosto od nieuświadomionych politycznie hodowców kur.

A, i o takim bezpieczeństwie, prezydent B. Komorowski, przy okazji tego majowego, radosnego grillowania, kilka słów powiedzieć powinien. Bo, z grillem i podpałką, a tym bardziej z obchodzeniem się z gazem, zwłaszcza z tym ze Wschodu trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza przypiekając ulubioną majową potrawę Polaków, nazywaną, czarnym, polskim kawiorem czyli kaszankę.

Ci co ciągle dolewają politycznej benzyny do ognia, tym razem nie usłyszeli od Pana Prezydenta słowa przestrogi, że "zgoda i bezpieczeństwo są najważniejsze". Nie potwierdziły się też krzywdzące opinie, że prezydent B. Komorowski potrafi przemawiać tylko z kartki, bo okazało się, że świetnie radzi sobie czytając z promptera. W Orędziu Majowym nie było żadnej pomyłki, wrogości, ani wrzasku, prezydent B Komorowski zachęcał jedynie Rodaków, by przy wspólnym umajonym stole byli dumni z osiągnięć Ojczyzny i zadali sobie pytanie o Polskę i jej przyszłość.

Szkoda tylko, że nie podpowiedział nam, choćby kilku z tych podstawowych i jakże często wypowiadanych polskich pytań, choćby takich jak żyć i grillować, za 800 zł emerytury czy 1780 zł wynagrodzenia brutto? Z pewnością Polacy przy rodzinnym stole, w radosnej atmosferze często pytają się wzajemnie o najtańszy bilet do Londynu i Dublina. Z pewnością takim częstym pytaniem, przy hiszpańskiej kiełbasce z Mazowsza i południowo - afrykańskim piwie jest jakże rodzinne pytanie czy da się spłacić kredyt we frankach szwajcarskich, gdy mimo wielu lat spłacanie dług rośnie, cena mieszkania spada, a franka na oczy się nie widziało.

Na pewno też rodziny wielodzietne przy najtańszej kiełbasie wyborczej, z uśmiechem na ustach i dumni z dorobku tego 25-lecia myślą i zadają sobie pytania o wielkość ich zasiłków rodzinnych oraz ile pasztetowej będzie można kupić w ramach wprowadzonej przez PO i Prezydenta - Karty Wielkiej Rodziny? I choć dla niektórych to przerażająco smutne, to w ten majowy weekend nie będzie już czekoladowego orła, różowych baloników, a Szogun nie poleci rozrzucić ulotek z wojskowego helikoptera, bo czekamy na nowy, ten francuski helikopter, który będzie być może za 2 lata, a może i nie będzie.

Tym bardzie, że swobodnie możemy wywiesić Biało Czerwoną flagę i zrobić sobie kotyliony, a i nowych generałów nam przybędzie, bo prezydent ich mianuje. Pan prezydent B. Komorowski bez cienia wątpienia poleca nam wbić się w dumę z sukcesów i dorobku tej jakże ukochanej, ludzkiej władzy III RP. Duma z Polski z osiągnięć naszej Ojczyzny, o którą tak apeluje w swym "Majowym Orędziu" prezydent B. Komorowski, przecież już dziś przebija się z pokładu tanich linii lotniczych startujących z Modlina, również z korytarzy dużych, polskich szpitali, zwłaszcza tych onkologicznych, poraża więc rozmiarem powszechnej szczęśliwości przed urzędami skarbowymi, urzędami pracy czy nawet ośrodkami pomocy społecznej, a nawet w zwykłej kolejce w aptece.

Ta prawdziwa serdeczność, ta Wspólnota Narodowa, tak ważna przecież dla prezydenta RP, ta zgoda, która buduje, płynie przecież, nie od dziś do milionów Polaków każdego dnia wieczorową porą, w wydaniach Wiadomości i Faktów na antenie TVP i TVN-24, w wydaniach GW, Newsweeka, Wprost czy Polityki. To przecież tacy polityczni przyjaciele Pana Prezydenta B. Komorowskiego z PO jak choćby J. Palikot, S. Niesiołowski, A. Szejnfeld czy nawet sama Pani premier E. Kopacz codziennie obdarowywują Polaków "uśmiechem, ciepłym spojrzeniem i dobrym gestem", o to apeluje Pan Prezydent.

W ten majowy dzień, świąteczny, Polaków znów rozpiera duma, prawdziwa duma z osiągnięć "teoretycznego państwa" - bo przecież ptaki znów wiją gniazda, jak co roku zakwitły tulipany, a bociany jednak powróciły do kraju ojczystego z zagranicy i skwierczy kiełbaska. I znów mamy grilla i jest wesoło i będzie dobrze i będzie się działo. Baju, baju, nad Wisłą w maju, będzie jak w raju. I każdy głupi to kupi.

Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook