Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak we "wSieci": Tu chodzi o konfitury!

12.05.2016

"Wielu ludzi przyzwyczaiło się, że w Polsce konfitury nabiera się chochlą. A teraz przyszła władza, która mówi: nie, kochani".

"Wielu ludzi przyzwyczaiło się, że w Polsce konfitury nabiera się chochlą. A teraz przyszła władza, która mówi: nie, kochani, możecie jeść tylko łyżeczką, tak jak wszyscy" - mówi Janusz Szewczak w wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z braćmi Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi między innymi o swojej nowej książce pt. "Banksterzy", a także ocenia to, co należy zrobić w sferze ekonomicznej na polskim rynku. "Duże banki trzeba dzielić na mniejsze. Należy zwalczać toksyczne produkty. Wreszcie banki centralne muszą odzyskać, zawłaszczone przez banki komercyjne, prywatne prawo do emisji kredytu, do emisji pieniądza. No i należy wzmacniać instrumenty kontroli państwowej. Muszą nastąpić też zmiany etyczne w środowisku bankierskim. Należy również ukrócić lichwę" - czytamy.

Szewczak mówi też o pojęciu "banksterów", które użył w tytule swojej książki. "Pojęcie „banksterzy” zostało już na świecie zaakceptowane. W Polsce pierwszy wprowadził je do obiegu prof. Krzysztof Rybiński. Ukuto je w Stanach Zjednoczonych, łącząc słowa „bankierzy” i „gangsterzy”. I rzeczywiście nie oznacza nic dobrego, bo odnosi się do nieuczciwych praktyk sektora finansowego. Co gorsza, musimy sięgać po nie coraz częściej, bo zło narasta. W jakim sensie? Coraz powszechniejsze są manipulacje, oszukiwanie klientów. Manipuluje się kursami, bilansami, cenami surowców. Ukrywa się pieniądze przed opodatkowaniem, wpuszcza na rynki pieniądze karteli narkotykowych, dyktatorów. To metody świata przestępczego, które wdarły się do finansowego głównego nurtu" przekonuje polityk PiS.

Całość rozmowy we "wSieci".

LL

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook