Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Tusk jak Monty Python

26.11.2013

Rządowa beczka śmiechu toczy się od bandy do bandy, aż przyjdzie walec i wyrówna.

Brytyjscy komicy postanowili wrócić na scenę, bo jak twierdzą zabrakło im pieniędzy na spłatę kredytów. Czyżby rządowi premiera D.Tuska zabrakło kolejnych przetargów? Premier D.Tusk swymi "skeczami" zadziwił publikę krajową, nie tylko czarodziejską sztuczką rekonstrukcji swego rządu, ale również kolejnymi obietnicami wprawiającymi nawet średnio rozgarniętych ludzi w prawdziwe osłupienie.

Oto bowiem dowiedzieliśmy się, że zwolnieni zostali świetni ministrowie, ale jak to bywa z drużyną według premiera, choć niektórzy nawet strzelali gole na Wembley, jak Jan Domarski, na kolejne mistrzostwa nie pojechali. Fachowiec od haratania w gałę nie wiedział, że Domarski na kolejne piłkarskie Mistrzostwa Świata nie tylko pojechał, ale grał w bardzo ważnych meczach, w tym słynnym już meczu z Niemcami. Jak widać, ciągłe lanie wody prowadzi do kompromitującej rutyny.

Niestety, specjalnością tej drużyny jak widać są głównie gole samobójcze, a ostatnio dokonywane przez premiera i rząd "kiwki" uprawiane z polskim społeczeństwem przypominają ostatnie dryblerskie popisy Artura Boruca na angielskich boiskach. Następnie premier Tusk ogłosił, że dostaliśmy czek z Unii na 400 mld zł do wykorzystania przez "mądrą ekipę", która ma już wszystko rozpisane na dni i godziny. Tyle tylko, że zapomniał o podstawowym rachunku dodawania i odejmowania, bowiem z 400 mld zł trzeba natychmiast odjąć blisko 200 mld zł samej składki, jaką Polska będzie wpłacać w latach 2014-2020 do budżetu Unii. Będzie to blisko 30 mld zł rocznie, nie licząc innych składek i wydatków. Jak mawia poseł Kuźmiuk: zmarnowano 95 mld euro, to i zmarnować można ponad 100mld euro - obecni fachowcy to na pewno potrafią.

W ramach wypalania korupcji gorącym żelazem premier pozdrowił Sławomira Nowaka siedzącego na sali konwencji PO i przekazał jemu znak pokoju, a milionom Polaków radosną nowinę, że "polski Pendolino" pobił kolejny rekord prędkości, choć ani chybi Pendolino to włoskie pudełko. Po czym pomachał telewidzom plikiem papierów zaręczając, że to szczegółowy plan wydatków i inwestycji rozpisany na dni i godziny, dziennikarze dzięki obiektywom kamer stwierdzili, że to jedynie ogólniki i opisowe działania w relacjach z UE. Tumaniąc wszystkich wokoło premier Tusk, niczym sam David Copperfield obiecał szybkie wejście na tzw. drugi level. Normalnym Polakom należy wytłumaczyć, że pan premier obiecał nam szybkie wdrapanie się na II stopień dobrobytu i skoku cywilizacyjnego, choć wiele wskazuje na to, że po 6 latach swych rządów sprowadził nas nawet nie tyle do parteru, ale do basmentu biedy i drożyzny.

Z odsieczą premierowi pospieszył natychmiast jego doradca z Rady Gospodarczej, były szef OFE - Skarbiec, dziś wielki zwolennik likwidacji OFE B.Grabowski, który stwierdził, że nie można mówić dziś o biedzie w Polsce, bo bieda to było stanie w kolejce po mydło. I tu niestety kolejny samobój i "kiwka" w stylu Boruca, bo według wszelkich danych i kryteriów 400-500 zł na osobę miesięcznie w Polsce i Europie to ewidentna bieda, a tak żyje już ponad 2 mln Polaków. Rzeczywiście ma rację B. Grabowski, gdy twierdzi, że "tylko krowa nie zmienia poglądów, choć świnia robi to bardzo często".

Odwiedzając Pułtusk, premier Tusk w ramach czarnego humoru opowiedział kolejny dowcip i ogłosił, że rządzi tak dobrze przez ostatnie 6 lat, że Polska może być zadowolona, choć Polacy niekoniecznie. Tak jakby była jakaś Polska bez Polaków, jacyś Polacy bez Ojczyzny - Polski. To naprawdę skecz godny radiowej nagrody "Srebrnych Ust". Najwyraźniej premier chce odebrać robotę, nie tylko satyrykowi - patriocie J.Pietrzakowi, ale również genialnemu kabaretowi R.Górskiego. Nową jaśniejącą gwiazdą na firmamencie koalicji PO-PSL jest od dziś królowa Elżbieta I z Tatuażem, o której tak trafnie pisze mój ulubiony bloger Matka Kurka.

Podobno Pani wicepremier nie rozmawia z durniami, należy współczuć kobiecie, bo chyba przynajmniej z częścią zdymisjonowanego, dopiero co rządu ciężko było pogadać. Problem jednak w tym, że Królowa nie rozmawia również z krytykami "gigantycznych sukcesów" tego rządu. Ciekawe czy sobie pogada ze strajkującymi kolejarzami. Jeszcze nie tak dawno premier Tusk twierdził, że Polsce bardziej potrzebni są dziś spawacze, a nie politolodzy, a mimo to Ministrem Cyfryzacji w swym zliftingowanym rządzie zrobił euro - posła R.Trzaskowskiego - oczywiście politologa, choć z pewnością spawacz bardzo by się przydał temu rządowi, żeby zaspawał wielką rurę przez którą wylewają się kolejne, mocno śmierdzące już, gigantyczne afery.

Ministrowie tego rządu i prominentni politycy PO w ramach kolejnego skeczu przekonują opinię publiczną, że największa afera finansowo-przetargowa III RP to wyraz i dowód na to, że polskie państwo zdało egzamin. Na odchodne słynny już "Tajfun Vincent" uraczył nas opowiastką o tym, jak uchronił "zieloną wyspę" przed kryzysem i zostawił nam w spadku kwitnącą Ojczyznę. Premier nie omieszkał podkreślić, że odchodzący MF zrobił przecież tak wiele. I rzeczywiście zrobił w końcu nie mało: doprowadził nasz dług publiczny do poziomu 950 mld zł, w tym jego osobisty wkład wynosi blisko 400 mld zł, dług zagraniczny wzniósł na poziomy ok. 280 mld euro, deficyt budżetowy doprowadził do poziomu ponad 51mld zł, a 23 proc. VAT zafundował nam do 2016r. A przecież mógłby więcej, wyżej i głębiej, gdyby tylko pan premier potrzymał go jeszcze na stanowisku przez następne 2 lata. Blisko 70 proc. Polaków uważa, że toniemy, a sprawy w kraju idą w złym kierunku.

W tym samym czasie, gdy Premier niczym "Wielki Iluzjonista" zapewnia nas po raz kolejny, że już niedługo wszyscy nam będą zazdrościć konkurencyjności. Będziemy mieli bezpieczną, dobrze płatną pracę, dzięki jego fachowcom powołanym dopiero co do nowego rządu. Ten prawdziwy kabaret i istny latający cyrk dobitnie pokazuje, że albo obecna władza całkowicie już odleciała i wyłącznie zaklina rzeczywistość, albo też chce nam po raz kolejny sprzedać bilety na mocno ograny i mało już śmieszny spektakl ze starym numerem w tle, z królikiem wyciąganym z kapelusza, który jednak w realu okazać się może, nie tyle nawet białą myszką, co zagubionym Szczurkiem.

Rządowa beczka śmiechu toczy się od bandy do bandy, do czasu Panowie, aż przyjdzie walec i wyrówna.

Janusz Szewczak

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook