Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: To więcej niż kraj absurdów

29.11.2013

Ojciec Dyrektor T.Rydzyk pyta w Sejmie RP - "Czy to jest normalny kraj"? Telewizja zapłaciła już dawno pieniądze za koncesję za nadawanie na multipleksie i nadal nadawać nie może. Trafna to uwaga, że "jak ktoś bierze pieniądze i nie daje to jest to złodziejstwo".

Niestety nasze państwo robi to coraz częściej  w stosunku do swych obywateli i innych podmiotów. 

To raczej dziki kraj, dziadowskich standardów, kraj absurdów, niedorzeczności i miernot, które wdrapały się na najwyższe stołki i udają, że rządzą. Czy to może być normalny kraj, w którym już wkrótce będzie można budować na cudzym gruncie - Min. Sprawiedliwości już finiszuje z projektem zmian w ustawie - kodeks cywilny. 

Kraj, w którym przewiduje się tzw. profilowanie bezrobotnych przez pośredniaki pracy np. ze względu na estetykę wyglądu i to na drodze rozporządzenia - nawet nie ustawy. Ot, taki współczesny, obywatelski targ niewolników. Pracodawcy z Go-Go już muszą zacierać ręce. Czy to normalny kraj, w którym zajadłe genderystki popierają i zalecają przebieranie się w przedszkolach chłopców za dziewczynki, piszą listy do Papieża, uskarżając się na prześladowania i swój ciężki los w Ojczyźnie nad Wisłą. Czy to może być normalny kraj, który deklaruje budowę elektrowni atomowej, nie mając na to niezbędnych 50-100 mld zł, ale już ma spółkę PGE-Atom, której szef były MSP pobiera co miesiąc ok. 50 tys zł, a mieszkańcom Krakowa zakazuje się ogrzewania węglem. 

Czy można nazwać Polskę normalnym krajem, w sytuacji gdy przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej jest poseł St. Niesiołowski, a v-ce min. Obrony Narodowej spotyka się na kawce we własnym domu z przedstawicielami lobbystów i PR-owców zagranicznych koncernów zbrojeniowych, gdzie Rzecznik Praw Obywatelskich musi interweniować i skarżyć się do TK, by aresztowany miał prawo do telefonu. 

Gdzie były MSW, Marszałek Sejmu, poseł PO, choć bardzo chce się znaleźć w Zarządzie Krajowym partii, może się znaleźć w bardzo osamotnionym miejscu. Jak tu mówić o normalności, w kraju gdzie były MF J.V.Rostowski po zaciągnięciu blisko 400mld zł nowych długów i mega - dziury budżetowej ponad 50 mld zł mówi, że zostawia kraj w świetnym stanie, pełen sukcesów i ma powód do dumy. 

Czy to normalny kraj gdzie duży bank wysyła do 10-latków ofertę, proponując kredyt bez poręczyciela i gotówkę w ciągu jednej wizyty. Kraj, który wyda blisko 1bln zł na niemieckie używane czołgi, dobrze chociaż, że to nie Tygrysy tylko Leopardy. I można by tak w nieskończoność. Czy to już totalitaryzm - pyta Ojciec Dyrektor Radia Maryja? Niewykluczone, choć na pewno to taka głupota, sprzedajność, zero-profesjonalizm i kraj absurdów. Dyktaturę ciemniaków zastąpiła skutecznie dyktatura pieniądza, układów, pazerności, miernot i moralnego dna

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista SKOK


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook