Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: To Platforma zniweczy szanse Komorowskiego

04.03.2015

Trzeba to przypominać - prezydent jest odpowiedzialny za siedem lat rządów PO!

Prezydent Komorowski nie ma co udawać, że nie ponosi pełnej odpowiedzialności za 8 lat rządów i "dokonań" koalicji PO-PSL, zarówno w sferze gospodarczej, jak i społecznej. Te, pożal się Boże, "sukcesy gospodarcze", zwłaszcza w sferze polskiego zadłużenia, gigantycznej emigracji za chlebem młodych ludzi, samowoli i strzyżenia Polaków przez lobby bankowe w Polsce, jak i kompletnej zapaści służby zdrowia, czy wreszcie wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat w pełni obciążają obecnego prezydenta.

Gdzie był bowiem prezydent Komorowski jako marszałek Sejmu, a później Prezydent RP gdy znany "Sztukmistrz z Londynu", Jan Vincent Rostowski wywindował polski dług publiczny o kolejne 400 mld zł do kwoty blisko 1 bln złotych? Gdzie był prezydent Komorowski, gdy koalicja PO-PSL wprowadzała podwyższenie wieku emerytalnego dla kobiet jednorazowo o 7 lat? Czy wtedy ostro protestował? To wówczas przecież dokonano prawdziwej przemocy ekonomicznej wobec polskich kobiet. Dzisiaj zaś głowa państwa zastanawia się nad podpisaniem, uchwalonej przez obecną ekipę swych partyjnych kolegów tzw. ustawy antyprzemocowej.

Dlaczego obecny prezydent, który chce być tak blisko ludzkich spraw złożył swój podpis, zarówno pod ustawą podwyższającą stawkę VAT do 23 proc., jak i wyraził zgodę na przedłużenie jej obowiązywania? Bo tak chcieli jego partyjni koledzy. Dlaczego zgodził się na ustawę o refundacji leków ministra Arłukowicza, która wyciąga z kieszeni polskich pacjentów i emerytów, którzy i tak najwięcej w Europie muszą sami dopłacać do ceny leków (ponad 40 proc.), a która wyciąga z ich kieszeni miliardy złotych?

Czemu prezydent Komorowski nie oburzył się i nie zażądał pełnych wyjaśnień, gdy MSW i prezes NBP załatwiali deal dotyczący dodruku pieniędzy w "teoretycznie" istniejącym państwie polskim, a obecny marszałek Sejmu mówił o "murzyńskości" Polaków? Co by nie mówił obecny prezydent, fatalne i niezwykle kosztowne dla Polski rządy obecnej koalicji idą na karb, również obecnego gospodarza Pałacu Namiestnikowskiego.

Jakby się nie odcinał dziś prezydent od Platformy, jest on reprezentantem tego właśnie środowiska i ponosi pełną odpowiedzialność za poziom życia Polaków, nieudolne i niewydolne państwo polskie, marnotrawstwo publicznych pieniędzy i brak poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego oraz fatalnych ocen wymiaru sprawiedliwości, praworządności i uczciwości ostatnich, choćby wyborów. Polacy zdają sobie dziś sprawę, że czas najwyższy na zmianę, że nowy prezydent musi się cechować, nie tylko wielką aktywnością, bo idą ciężkie czasy, ale też wielką wrażliwością społeczną i umiejętnością dialogu ze wszystkimi grupami społecznymi, a nie tylko ze sportowcami i filmowcami.

Niewątpliwie w sprawach najtrudniejszych należy postępować tyle samo odważnie, co rozważnie, jak twierdzi prezydent Komorowski, ale też mądrze, zgodnie z polską racją stanu i przewidując zawczasu konsekwencje swego prezydenckiego podpisu pod kolejnym aktem prawnym. To nie jest tak, że wystarczy, że prezydent w Polsce lekko przysypiając pilnuje żyrandola, przecina wstęgi i uśmiecha się do wszystkich. Ciąży na nim wielka odpowiedzialność za przestrzeganie prawa i Konstytucji RP, a w ostatnich 8 latach wielu Polaków miało poważne wątpliwości czy nie naruszono i to wielokrotnie konstytucyjnych zasad ustrojowych.

Rozliczne patologie i afery w obozie władzy i rządzącej koalicji PO-PSL, czy tego chce, czy nie chce, obciążają również kandydata tego obozu władzy na prezydenta. Mimo, że prezydent Komorowski zapewnia nas, że "nie przebieram nogami w pogoni za władzą", to nikt nie zdejmie odpowiedzialności za to co jego partyjni koledzy wyczyniali i co zafundowali zwykłym, szarym Polakom w ciągu dwóch ostatnich kadencji. Im dłużej obecny rząd będzie prowadził swoistą ekonomiczną wojnę z własnym narodem, tym bardziej będzie to szło na konto obecnego prezydenta. Im bardziej będzie się opóźniać oddanie do użytku Gazoportu, im bardziej zlekceważonych i pozostawionych samym sobie będzie blisko 1,5 miliona tzw. frankowiczów, a nawet jak tylko kolejny komornik zabierze bezprawnie traktor kolejnemu polskiemu rolnikowi winę będzie ponosić, szeroko-rozumiany obóz władzy, którego prezydent Komorowski jest najwyższym reprezentantem.

Stare polskie przysłowie mówi, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, ale prawdziwym problemem jest to, gdy jest to owoc z zatrutego drzewa. Dlatego wydaje się, że szanse wyborcze prezydenta Komorowskiego w wyścigu o prezydencki fotel skutecznie zdołują poważne błędy w polityce gospodarczej i społecznej i rozliczne afery zamiecione pod dywan, których autorem są politycy PO, a których kandydatem jest właśnie prezydent Komorowski.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook