Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: "Takie cuda tylko za rządów PO-PSL"

06.02.2014

Wybór mniejszego zła, zwłaszcza z powodu trudności budżetowych państwa, zawsze się źle kończy - pisze Janusz Szewczak.

Mimo zapewnień prezesa NBP Marka Belki o Polsce, że oto "żyjemy w najlepszym ze światów", właśnie dowiadujemy się, że zbrodniarz, zwyrodnialec, pedofil i zabójca małych dzieci Trynkiewicz wychodzi na wolność 11 lutego, bo sąd w Rzeszowie odrzucił wniosek naczelnika więzienia i na czas nie zdążyła wejść w życie spec-ustawa, która przeleżała się nieco w Kancelarii Premiera.

Aby było jeszcze śmieszniej i jeszcze straszniej, Trybunał Konstytucyjny wystąpił do premiera Donalda Tuska z zapytaniem: jakie nieprzewidziane w ustawie koszty spowodowałby negatywny wyrok TK, w sprawie ustawy o OFE?

Poinformował osobiście prezes TK Amdrzej Rzepliński, dając premierowi Tuskowi 2 miesiące do namysłu i na odpowiedź. Matko Boska - to tak ma teraz wyglądać niezawisłość sędziowska i ochrona obywateli, przed dyktatem urzędników państwowych?

Toż to może podsunąć na przyszłość, niektórym sędziom pomysł, by przed każdym wyrokiem pytać władzy, albo jak tam realia budżetowe na dzisiaj, albo wprost jakiego wyroku sobie władza życzy - czyli rozgrzani sędziowie całą dobę gotowi wyczuć intencję umiłowanej władzy. Przecież mordercę, pedofila Trynkiewicza też można było zapytać, czy chce dłużej posiedzieć w więzieniu, czy skorzystać z nieco ograniczonego, ale prawie sanatorium.

Takie cuda tylko w Polsce i tylko za rządów PO-PSL.

Wybór mniejszego zła, zwłaszcza z powodu trudności budżetowych państwa, zawsze się źle kończy. Obligacje z OFE, w kwocie ponad 130 mld zł przeniesiono do ZUS, ale w związku z info-aferą w administracji państwowej, która zatacza coraz szersze kręgi, właśnie ZUS ma być skontrolowany przez CBA, jak podaje Super Express. Chodzi o zamówienia z tzw. wolnej ręki. Jakby tego było mało, do dymisji podał się v-ce prezes ZUS odpowiedzialny za sprawy informatyczne, a ZUS dodatkowo jeszcze ma zostać skontrolowany przez NIK, 19 mld zł trafić ponoć miało do Funduszu Rezerwy Demograficznej, który jest prawdziwą studnią bez dna, z której rząd w ostatnich latach czerpie pełnymi garściami. A, że w ZUS-ie z kasą nie jest lekko, to dowodem na to jest fakt, że prezes ZUS Zbigniew Derdziuk oprócz kilkudziesięciu tysięcy złotych pensji zasiada jeszcze dodatkowo w radzie nadzorczej PZU, za co otrzymuje ok. 10 tys. zł, jak podaje z kolei gazeta Fakt.

Sprawom afery przetargowej w informatyzacji administracji, zamierza przyjrzeć się również sama Unia, specjalni kontrolerzy Komisji Europejskiej przyjrzą się VII osi programu operacyjnego - Innowacyjna Gospodarka wartej 400 mln euro. Jeśli uznają, że pieniądze zostały rozkradzione i źle rozdysponowane zabierze nam 1,2 mld zł.

Mimo, że KE wskazała, że w Polsce panuje duża korupcja, to rządowa ekipa premiera Tuska nie bardzo się tym przejęła. ABW i prokuratura bada czy należąca do Mennicy Polskiej spółka nie została wykorzystana do prania brudnych pieniędzy i wyłudzenia podatku VAT na astronomiczną kwotę 317 mln zł w związku z handlem sztabkami złota. Były Minister Skarbu Aleksandej Grad właśnie zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu PGE - Energia Jądrowa, gdzie zarabiał ok. 50 tys. zł miesięcznie i wszedł na razie do rady nadzorczej firmy energetycznej Tauron i jak donoszą media, wkrótce może zostać szefem Tauronu z pensją ok. 140 tys. zł miesięcznie.

Gdyby jednak polski rolnik chciał sprzedać trochę kiszonej kapusty, beczkę ogórków małosolnych lub kilka golonek na targu, to może zapłacić karę, nawet blisko 100 tys. złotych.

Ponieważ Komisja Europejska w walce z korupcją nakazuje Polsce, szczególnie poprawić sytuację tzw. przejrzystości w służbie zdrowia min. Bartosz Arłukowicz przygotowuje projekt tzw. dodatkowych płatnych ubezpieczeń zdrowotnych, które będą nie tylko realną segregacją pacjentów, ale też potencjalnym gigantycznym polem korupcji, nadużyć, dowolności i uznaniowości.

Na szczęście organy skarbowe uznały ostatnio, że wieńce dla zmarłego pracownika to jednak jest koszt firmy, a nie zysk pracownika. W takim to najlepszym ze światów, gdy idzie o nasz kraj, żyjemy panie Prezesie Belka, że nie wspomnę o gospodarce.

Janusz Szewczak
Główny ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook