Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Rządowe jasełka na Śląsku

04.12.2013

Mamy totalny rozkład państwa, a rząd premiera D.Tuska organizuje już jasełka i karnawał na Śląsku

Widać wyraźnie, że lot nurkująco-koszący obecnej władzy zaczął się na całego, skoro klasa próżniacza nagle uznała, że "górnicy to najpotrzebniejsza klasa zawodowa". W Barbórkę premier D.Tusk pofatygował się nawet do kościoła  na mszę, ogrzał się w słońcu v-ce premier E.Bieńkowskiej, która wystąpiła w nowym gustownym mundurku i znowu naopowiadał górnikom bajek nie z tej ziemi. Po raz siódmy odstawił kabaretowy występ pod tytułem "węgiel jest polskim skarbem i gwarantem niepodległości Polski". 

To wszystko w sytuacji, gdy to właśnie ten rząd od 7-u lat niema kompletnie żadnego pomysłu   na sektor górniczy. Słusznie obawia się całkowitej utraty poparcia politycznego na Śląsku. A sytuacja w polskim górnictwie jest wręcz dramatyczna, grozi mu prawdziwy stan zawałowy. Kilkaset milionów złotych strat, gigantyczne długi, 8mln ton niesprzedanego węgla na hałdach, zapowiedź zwolnienia blisko 16tys pracowników Kompanii Węglowej. 

W planie również łączenie, a nawet zamykanie kopalń, podobno Hindusi interesują się zakupem polskich złóż. Mimo wszystko jak widać Śląsk wart jest mszy. V-ce Min. Obrony Narodowej - Generał W.Skrzypczak publicznie stwierdza "mam wrażenie, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego wymknęła się spod kontroli, SKW nie jest nakierowana na ochronę systemu, którym kierowałem, a wręcz przeciwnie". Zarzuca też tej służbie przemyt alkoholu i wykorzystywanie dla prywatnych celów lokali operacyjnych.

 Prokurator Generalny A.Seremet stwierdza"w Polsce jest problem korupcji, myślałem, że jest ona mniejsza, nie zamierzam nikogo straszyć, ale prokuratorzy ciężko pracują (w kontekście największej   info-afery III RP). Prokurator Generalny dodaje "największa skala korupcji  jest w samorządach". Przecież na liście światowej krajów walczących  z korupcją przesunęliśmy się z 41 miejsca na 38 i właśnie zrównaliśmy się  z afrykańską republiką Burundi. Podległe zaś mu prokuratury właśnie nie dostrzegły zjawiska korupcji w związku z tzw. studiem nagrań wyborczych konwencji PO na Dolnym Śląsku. 

Do organów ścigania trafiają nowe zawiadomienia o zorganizowanych grupach przestępczych nawet w wymiarze sprawiedliwości. NFZ właśnie skierował do sądu administracyjnego skargę na Min. Zdrowia B.Arłukowicza, który wraz z MF nie chce dać 1 mld zł więcej na leczenie dzieci, osób posiadających Kartę Polaka, bezrobotnych. 

Współtwórca ustawy o OFE z 1999 r. była prezes ZUS A.Wiktorow po 14 latach działania OFE i "wydojeniu" nas na kwotę 17 mld zł stwierdziła w TVN-CNBC,  że reformę OFE wprowadzono po to, by obniżyć w Polsce emerytury i to blisko o połowę, bo te ZUS-owskie były ponoć za wysokie w stosunku do naszych wynagrodzeń. Konstytucjonalista dr R.Piotrowski twierdzi, że ustawa o OFE z 1999r. nie tylko była niezgodna z polską Konstytucją, ale miała charakter spisku na nasze pieniądze. Teraz ten spisek, a jak twierdzą niektórzy - największy przekręt III RP- jest udoskonalany i reformowany w polskim Sejmie. 

Tabuny pajaców i lobbystów w studio TVN-CNBC czy na łamach gazet nadal udowadniają nam dobroczynne działanie OFE. Ten rząd będzie też wkrótce zmieniał świeżo co uchwalone ustawy o prokuraturze, ordynację podatkową, ustawę śmieciową czy kodeks cywilny. Instytucję państwa przestają pełnić swe funkcje wobec obywateli, finanse publiczne są w dramatycznym stanie, budżet ma gigantyczny deficyt, służby specjalne są zdewastowane, służba zdrowia w totalnej zapaści, wymiar sprawiedliwości staje się parodią,  dane makroekonomiczne stają się domeną propagandy, mimo to rządowe jasełka trwają w najlepsze. Polskie uczelnie sięgają już o nie byle jakie autorytety, nie tylko prof. Baumana. 

Ostatnio na Uniwersytecie Wrocławskim z wykładem na temat "Jak budować wizerunek w mediach oraz jaka część ciała rządzi światem" zawitała N.Siwiec. 

Przy takich autorytetach bledną nawet tatuaże v-ce premier E.Bieńkowskiej. Co chwilę naszemu narodowi rzuca się kolorowe paciorki, zaprezentuje się bijące rekord prędkości Pendolino, na które bilet może kosztować nawet 200zł , wygłosi się noworoczne orędzie, z obietnicą szybkiego rozdziału 400mld zł unijnych funduszy, zapominając oczywiście powiedzieć Polakom, że od tej kwoty trzeba odjąć 200 mld zł składki jaką Polacy muszą wpłacić do budżetu Unii w latach 2007-2013. 

Jednym słowem cyrk nieudaczników zaprosi nas wkrótce na nowy spektakl - Polska 2014. Obecna ekipa i nasz Neron w znacznym stopniu zepsuli już Państwo Polskie i co się dało. Pytanie dziś brzmi czy zdążą jeszcze podpalić Rzym ?

Janusz Szewczak 

 Główny Ekonomista SKOK

  
                                                              

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook