Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Rządowe jasełka na Śląsku

04.12.2013

Mamy totalny rozkład państwa, a rząd premiera D.Tuska organizuje już jasełka i karnawał na Śląsku

Widać wyraźnie, że lot nurkująco-koszący obecnej władzy zaczął się na całego, skoro klasa próżniacza nagle uznała, że "górnicy to najpotrzebniejsza klasa zawodowa". W Barbórkę premier D.Tusk pofatygował się nawet do kościoła  na mszę, ogrzał się w słońcu v-ce premier E.Bieńkowskiej, która wystąpiła w nowym gustownym mundurku i znowu naopowiadał górnikom bajek nie z tej ziemi. Po raz siódmy odstawił kabaretowy występ pod tytułem "węgiel jest polskim skarbem i gwarantem niepodległości Polski". 

To wszystko w sytuacji, gdy to właśnie ten rząd od 7-u lat niema kompletnie żadnego pomysłu   na sektor górniczy. Słusznie obawia się całkowitej utraty poparcia politycznego na Śląsku. A sytuacja w polskim górnictwie jest wręcz dramatyczna, grozi mu prawdziwy stan zawałowy. Kilkaset milionów złotych strat, gigantyczne długi, 8mln ton niesprzedanego węgla na hałdach, zapowiedź zwolnienia blisko 16tys pracowników Kompanii Węglowej. 

W planie również łączenie, a nawet zamykanie kopalń, podobno Hindusi interesują się zakupem polskich złóż. Mimo wszystko jak widać Śląsk wart jest mszy. V-ce Min. Obrony Narodowej - Generał W.Skrzypczak publicznie stwierdza "mam wrażenie, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego wymknęła się spod kontroli, SKW nie jest nakierowana na ochronę systemu, którym kierowałem, a wręcz przeciwnie". Zarzuca też tej służbie przemyt alkoholu i wykorzystywanie dla prywatnych celów lokali operacyjnych.

 Prokurator Generalny A.Seremet stwierdza"w Polsce jest problem korupcji, myślałem, że jest ona mniejsza, nie zamierzam nikogo straszyć, ale prokuratorzy ciężko pracują (w kontekście największej   info-afery III RP). Prokurator Generalny dodaje "największa skala korupcji  jest w samorządach". Przecież na liście światowej krajów walczących  z korupcją przesunęliśmy się z 41 miejsca na 38 i właśnie zrównaliśmy się  z afrykańską republiką Burundi. Podległe zaś mu prokuratury właśnie nie dostrzegły zjawiska korupcji w związku z tzw. studiem nagrań wyborczych konwencji PO na Dolnym Śląsku. 

Do organów ścigania trafiają nowe zawiadomienia o zorganizowanych grupach przestępczych nawet w wymiarze sprawiedliwości. NFZ właśnie skierował do sądu administracyjnego skargę na Min. Zdrowia B.Arłukowicza, który wraz z MF nie chce dać 1 mld zł więcej na leczenie dzieci, osób posiadających Kartę Polaka, bezrobotnych. 

Współtwórca ustawy o OFE z 1999 r. była prezes ZUS A.Wiktorow po 14 latach działania OFE i "wydojeniu" nas na kwotę 17 mld zł stwierdziła w TVN-CNBC,  że reformę OFE wprowadzono po to, by obniżyć w Polsce emerytury i to blisko o połowę, bo te ZUS-owskie były ponoć za wysokie w stosunku do naszych wynagrodzeń. Konstytucjonalista dr R.Piotrowski twierdzi, że ustawa o OFE z 1999r. nie tylko była niezgodna z polską Konstytucją, ale miała charakter spisku na nasze pieniądze. Teraz ten spisek, a jak twierdzą niektórzy - największy przekręt III RP- jest udoskonalany i reformowany w polskim Sejmie. 

Tabuny pajaców i lobbystów w studio TVN-CNBC czy na łamach gazet nadal udowadniają nam dobroczynne działanie OFE. Ten rząd będzie też wkrótce zmieniał świeżo co uchwalone ustawy o prokuraturze, ordynację podatkową, ustawę śmieciową czy kodeks cywilny. Instytucję państwa przestają pełnić swe funkcje wobec obywateli, finanse publiczne są w dramatycznym stanie, budżet ma gigantyczny deficyt, służby specjalne są zdewastowane, służba zdrowia w totalnej zapaści, wymiar sprawiedliwości staje się parodią,  dane makroekonomiczne stają się domeną propagandy, mimo to rządowe jasełka trwają w najlepsze. Polskie uczelnie sięgają już o nie byle jakie autorytety, nie tylko prof. Baumana. 

Ostatnio na Uniwersytecie Wrocławskim z wykładem na temat "Jak budować wizerunek w mediach oraz jaka część ciała rządzi światem" zawitała N.Siwiec. 

Przy takich autorytetach bledną nawet tatuaże v-ce premier E.Bieńkowskiej. Co chwilę naszemu narodowi rzuca się kolorowe paciorki, zaprezentuje się bijące rekord prędkości Pendolino, na które bilet może kosztować nawet 200zł , wygłosi się noworoczne orędzie, z obietnicą szybkiego rozdziału 400mld zł unijnych funduszy, zapominając oczywiście powiedzieć Polakom, że od tej kwoty trzeba odjąć 200 mld zł składki jaką Polacy muszą wpłacić do budżetu Unii w latach 2007-2013. 

Jednym słowem cyrk nieudaczników zaprosi nas wkrótce na nowy spektakl - Polska 2014. Obecna ekipa i nasz Neron w znacznym stopniu zepsuli już Państwo Polskie i co się dało. Pytanie dziś brzmi czy zdążą jeszcze podpalić Rzym ?

Janusz Szewczak 

 Główny Ekonomista SKOK

  
                                                              

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook