Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szewczak: „Premier z całym rządem powinien się podać do dymisji”

15.06.2014

Tacy ludzie nie powinni nami rządzić, bo to jest podważenie wiarygodności całej klasy politycznej.

„Jedynym honorowym zachowaniem byłoby podanie tego rządu do dymisji, stworzenie jakiegoś rządu technicznego i przygotowanie się do przedterminowych wyborów” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK komentując ujawnione przez Wprost nagrania.

„Okazuje się jednak, że sprawa ma nawet znamiona obalania konstytucyjnej władzy, swego rodzaju spisku, czy nawet bezkrwawego zamachu stanu. (…) To jest po prostu ukazanie, kto nami rządzi. Jaka pogarda wobec choćby państwa polskiego cechuje tych ludzi. Minister spraw wewnętrznych, który uważa, że państwo istnieje tylko teoretycznie, a w knajackich, wręcz menelskich słowach określa niektóre przedsięwzięcia inwestycyjne tego rządu. To jest dopiero początek tego skandalu, jestem bardzo ciekawy co jest na taśmach ze spotkań pana Kulczyka czy pani Bieńkowskiej” - mówi Szewczak.

Według ekonomisty z ujawnionych nagrań może wyniknąć konieczność pociągnięcia do odpowiedzialności najważniejszych osób w państwie.

„Tu się rodzą bardzo poważne zarzuty natury prawnej i konstytucyjnej. Zachodzi możliwość złamania konstytucji, złamania zasady niezależności banku centralnego, obalenia w zasadzie konstytucyjnego ministra finansów i wreszcie konstytucyjnej zasady, ze NBP nie może finansować deficytu budżetowego” - powiedział Janusz Szewczak.

Według głównego ekonomisty SKOK „jedynym honorowym zachowaniem byłoby podanie tego rządu do dymisji, stworzenie jakiegoś rządu technicznego i przygotowanie się do przedterminowych wyborów”. „Tacy ludzie nie powinni nami rządzić, bo to jest podważenie wiarygodności całej klasy politycznej. To bardzo niebezpieczne zjawisko dla demokracji. Żadna pojedyncza dymisja tutaj niczego nie załatwia. Premier powinien się podać do dymisji i to z całym rządem” - podsumowuje Janusz Szewczak.

CAŁA ROZMOWA TUTAJ

źródło: wPolityce.pl/run
CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook