Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Prawdziwe problemy Polski

14.11.2013

Premier D.Tusk, jego rząd i media mętnego nurtu nie zdają sobie chyba sprawy, że mamy znacznie większe i poważniejsze problemy jako Naród i Państwo, niż wybryki garstki chuliganów, którzy spalili tęczę lemingów i wartowniczą budkę w czasie Marszu Niepodległości.

A może właśnie o to chodzi, może problemem wcale nie takim największym jest nieudolność szefa MSW czy polityczne zasadzki na opozycję. Może znacznie groźniejsze spustoszenia dla polskiego państwa, niż współczesne "Ogniem i Mieczem" tym razem B.Sienkiewicza poczynić może, słabnący co prawda, "Tajfun Vincent" ze swą porażką w sprawie OFE. Oczywiście wbrew temu co usilnie nagłaśniają liczne telewizje, a zwłaszcza TVN, nie mieliśmy i nie mamy "płonącej Warszawy", ale niewątpliwie mamy cały szereg, nie tylko jako Warszawa, ale cała Polska szereg palących problemów.

Prawdziwie groźne i nieprzewidywalne "Dzikie Pola" w sferze społecznej i gospodarczej oraz relacji z sąsiadami. Mamy naprawdę bardzo groźnie zapowiadającą się sytuację związaną z blokadą we władzach EuroPol-Gazu, przedstawiciele Gazpromu nie przybyli na walne zgromadzenie. Oby ta sprawa w obliczu zbliżającej się zimy, która ma być ponoć wyjątkowo sroga, nie przerodziła się w poważny kryzys gazowy. Chodzi więc o to, by pewnego razu nie zabrakło gazu.

Mamy niesłychanie poważną sytuację, dezorganizację, karuzelę stanowisk i coraz poważniejsze, publiczne zarzuty i oskarżenia dotyczące newralgicznej dla państwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Mamy równie poważne i całkiem realne zagrożenie nadchodzących olbrzymich kłopotów w służbie zdrowia. Obecna władza coraz poważniej myśli o likwidacji instytucji Lekarza Rodzinnego, stara się jak może zablokować nam leczenie za granicą. NFZ nie chce płacić blisko 2mln zł szpitalom za tzw. nadwykonania, a władza wspiera samorządy w komercjalizacji szpitali. To wszystko może grozić w niezbyt odległej przyszłości strajkami w służbie zdrowia i jeszcze większymi problemami pacjentów w dostępie do usług medycznych.

W przeciągu ostatnich kilku dni mieliśmy bardzo poważne awarie w systemach bankowych, bankomatach czy ZUS-ie.

Jak donoszą media, powołując się na Izbę Celną w Łodzi wielki gang wprowadził do obrotu na bazary i targowiska, blisko 100 tys. butelek z podrobionym, niebezpiecznym spirytusem.

Masowo wręcz rośnie liczba odbieranych polskim rodzicom - dzieci (ponad 700 osób) w znacznej mierze z powodu biedy i bezrobocia. Mamy coraz częstsze przykłady, że samotnym matkom żyjącym w ubóstwie, które występują o alimenty lub pomoc socjalną odbierane są dzieci. Tyle, że dziś w Polsce w ubóstwie według najnowszych danych i kryteriów GUS żyje już blisko 13 proc. społeczeństwa.

Według szefa Państwowego Instytutu Geologicznego "w poszukiwaniu gazu łupkowego w Polsce obserwujemy zastój, nie wiemy jakie są wyniki wierceń".

Jest też groźnie brzmiąca zapowiedź, co do przyszłości tym razem Polaków na obczyźnie, ciężko pracujących na Wyspach Brytyjskich. Były szef MSW Wlk.Brytanii J.Straw twierdzi, że zniesienie restrykcji imigracyjnych dla obywateli ze wschodniej Europy było spektakularnym błędem. Obecny szef MSW Albionu D.Blunket idzie jeszcze dalej w kwestii emigrantów i korzystania przez nich z praw socjalnych. A jest tam przecież już blisko 1milion Polaków. Oby, nie sprawdziła się tylko ta jedyna obietnica premiera D.Tuska, że Polacy będą wracać z Wysp Brytyjskich do Polski. Ostatnie oficjalne dane mówią, że z Polski wyjechało już, aż 1,2mln osób z średnim wykształceniem i aż 400tys. Polaków z wyższym wykształceniem, ktoś jednak za tą edukację musiał zapłacić.

Niemiecka prasa w trakcie odbywającego się za 100 mln zł Szczytu Klimatycznego, który niektórzy nazywają już szczytem głupoty, ostro atakuje Polskę, że ta trzyma się w swej energetyce węgla, chociaż to Niemcy spalają dziś 180 mln ton węgla, gdy Polska zaledwie 60 mln ton.

Tęcza z Placu Zbawiciela i kibolskie zaśpiewki o Matole wzbudzają histerię i palpitację serca, zarówno u rządzących elit, jak i dziennikarskich tuzów pokroju red. J.Kuźniara czy P.Kraśki. Choć w tym samym czasie była posłanka PO B.Sawicka domaga się zwrotu "ofiarowanych fantów" w tym drogiej whisky, a socjolog z Uniwersytetu Jagielońskiego publicznie w Święto Niepodległości ogłasza w G.W. "zacofanym polskim patriotom", że "rozbiory były triumfem, oznaczały postęp i modernizację i były szansą na utworzenie nowoczesnego państwa".

Najwyższy więc czas opamiętać się w roztrząsaniu kwestii chuligańskich wybryków, grupy kiboli, a nie wykluczone, że i prowokatorów, przepraszać na wyprzódki- kto pierwszy ten lepszy i zająć się prawdziwymi, poważnymi, zbliżającymi się problemami i zagrożeniami. Warto się przyjrzeć i zastanowić nad coraz większą nieudolnością polskich władz wszelkiego szczebla, a zwłaszcza polskiego rządu. Warto się zastanowić i zacząć wreszcie przeciwdziałać w sposób profesjonalny, rosnącej frustracji i agresji, zwłaszcza ludzi młodych, pozbawionych w swej Ojczyźnie jakichkolwiek życiowych szans.

Wracając zaś do tego lepszego i bardziej profesjonalnego Sienkiewicza i jego "Ogniem i Mieczem" warto ku przestrodze rządzącej koalicji przypomnieć następujące słowa: "Rok 1647 (oby nie podobnie, jak rok 2013) to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia. W Warszawie widywano też nad miastem mogiłę i krzyż ognisty w obłokach, odprawiano, więc posty i dawano jałmużny, gdyż niektórzy twierdzili, że zaraza spadnie na kraj i wygubi rodzaj ludzki. Wszyscy zwracali niespokojny umysł i oczy szczególniej ku Dzikim Polom, od których łatwiej niźli skądinąd mogło ukazać się niebezpieczeństwo".

Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK
[Fot. premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook