Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Polska krajem rosnącego bezprawia

05.05.2015

Im bardziej rząd PO-PSL będzie się obawiać utraty władzy, tym częściej i bardziej na ślepo będzie sięgał po przemoc, zgodnie z dewizą byłego MSW Bartłomieja Sienkiewicza, że „to państwo ma monopol na przemoc”.

Ma całkowitą rację kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda, że Polacy chcą „Godnego życia w bezpiecznej Polsce”, ale niewątpliwie chcą oni też życia w normalnym kraju. Dzisiejsza Polska to niestety nie tylko kraj pełen absurdów, kpiny ze zdrowego rozsądku oraz elementarnego poczucia sprawiedliwości, ale co najgorsze, szczególnie od ośmiu lat, czasu rządów PO-PSL i 5-letniej już kadencji prezydenta Komorowskiego, to kraj rosnącego bezprawia w którym, „układ” chroni wyłącznie swoich i coraz częściej używa broni gładkolufowej już nie tylko przeciw protestującym górnikom.

Wydaje się, że może mieć rację wybitny satyryk i propagator budowy Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej Jan Pietrzak, gdy mówi, że „ta władza nienawidzi Polski i Polaków”. Znana zaś aktorka Bożena Dykiel twierdzi, że „PO i prezydent Komorowski grabią Polaków”. Nic dziwnego, że kandydat PiS-u na prezydenta nie zostawia suchej nitki gdy opisuje polską rzeczywistość AD 2015 mówiąc, że w Polsce; „Każda kontrola musi się kończyć karą, aby łatać dziurę budżetową, bar mleczny dostaje karę 1,2mln zł za używanie przypraw, a komornik zabiera rolnikowi traktor i go sprzedaje, choć rolnik nie miał żadnych długów. To kpina! To jest właśnie dzisiejsza Polska”.

Wymiar sprawiedliwości w Polsce jest coraz bardziej wyrozumiały dla różnego rodzaju dewiantów, okrutników, profesjonalnych oszustów, wielkich korporacji i banków łamiących polskie prawo. Ojciec - bestia, który zgwałcił 2-letnią córeczkę zostaje skazany na zaledwie 5 lat więzienia, przestępca, narkoman, po pijackim rajdzie samochodowym, który rozjeżdża na chodniku kilku spacerowiczów dostaje wyrok 6-ciu lat, zbyt grubej, chorej i biednej matce państwo odbiera dzieci. Mimo podpisanej przez prezydenta Komorowskiego tzw. ustawy antyprzemocowej kolejne małe dziecko zostaje zakatowane przez tzw. „rodziców”. W Knurowie mamy kolejną ofiarę śmiertelną wśród pseudo - kibiców po użyciu broni gładkolufowej, a banki i firmy ubezpieczeniowe spokojnie dalej łupią tzw. frankowiczów i właścicieli polisolokat, naruszając polskie prawo. W zamian władza i media mętnego nurtu z tzw. telewizją publiczną, którą niektórzy już nazywają Komorowski-Info proponuje nam iluzoryczną zgodę i bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że 16-tu polskich biskupów w wydanej właśnie co, przez krakowskie wydawnictwo Biały Kruk w niezwykle mądrej i znaczącej książce „Polsko uwierz w swoją wielkość” stanęło nie tylko w obronie wiary, ale i w obronie Polski, przeciw niesprawiedliwości i nieuczciwości władzy i tych  co na górze. Biskup E.Frankowski ostrzega o niebezpiecznych skutkach „syndromu zabitych sumień” przekładających się na obojętność Polaków wobec wyborów politycznych i tego kto będzie rządził Polską.

Ci co są na górze bez wątpienia „sumienia pozostawiają za drzwiami miejsc pracy, za drzwiami parlamentu, ośrodków nauki czy szpitalnej posługi, pozwalają sobie na bezczelne kłamstwa, złodziejstwo, na coraz większą niesprawiedliwość i nieuczciwość”. Dwie podstawowe wspólnoty Polaków - Naród i Rodzina, obie najważniejsze i obie w rozkładzie. Monopol przymusu i przemocy przez „teoretycznie istniejące państwo” polskie może więc się okazać bardzo praktyczny.

Błyskawicznie zmontowano Trybunał Stanu dla byłego MS Z.Ziobry, bo podjął walkę z nieprawością tych co na samej górze, jednocześnie od 2007r. nie może się zakończyć sprawa byłego MSP E.Wąsacza przed tym samym Trybunałem Stanu, w sprawie oskarżeń dotyczących nieprawidłowości i naruszeń prawa przy prywatyzacji DT Centrum, PZU i TP, bo sejmowa większość nie może znaleźć oskarżyciela z ramienia parlamentu. Już niedługo spokojnie sprawa się przedawni. W państwie gdzie prawo i sprawiedliwość jest głównie dla tych bogatych i znanych, dla polityków i celebrytów, a dla reszty tylko sąd. Komornicy nierzadko dziś zajmują mienie niewinnych osób,które nigdy nie miały długów. Banki zaś często mimo wyroków sądów powszechnych, sądu UOKiK-u, jak i dyrektyw UE, nie tylko w kwestiach niedozwolonych klauzul w kwestii tzw. kredytów frankowych, wręcz rozboju na posiadaczach polisolokat, nie tylko tych wyroków nie przestrzegają, ale spokojnie łupią nas nadal.

Do Prokuratora Generalnego Seremeta, MS, KRS docierają zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawet przeciwko samej I-ej Prezes Sądu Najwyższego ze strony poszkodowanego przedsiębiorcy, a korupcja ujawniona wraz z nagraniami przez TV Republika, a dotycząca sędziów Sądu Najwyższego ciągle nie może doczekać się finału. Na lata wręcz w rządowych i sejmowych szufladach utknęły projekty ustawy antylichwiarskiej, jak i ustawy o chwilówkach i parabankach. Jednakże lobbyści banków i byli pracownicy zagranicznych banków działających w Polsce, dziś posłowie PO potrafili błyskawicznie przygotować ustawę mającą na celu zniszczenie polskich SKOK-ów, ustawę wielce wątpliwą, pod względem zgodności z polskim prawem i Konstytucją RP.

Obecna władza PO-PSL jakoś nie chce się dowiedzieć, ani tym bardziej ścigać tych polskich obywateli którzy, chcąc uniknąć opodatkowania zgromadzili w Szwajcarii na kontach banku HSBC blisko 800mln dol., a prorządowe media boją się tego tematu jak diabeł święconej wody. Ciągle nic nie wiemy o prawdziwych mózgach afery Amber Gold, nie jest zakończone i osądzone śledztwo w tej sprawie niewiele też ciągle wiemy o największej aferze III RP czyli tzw. info-aferze, choć to samo śledztwo zostało już dogłębnie wyjaśnione i zakończone na terenie USA. Prokuratura właśnie umorzyła śledztwo w sprawie tzw. „kilometrówek” dotyczące 25-ciu posłów, w tym marszałka Sejmu R.Sikorskiego. Jak donoszą media prokurator, który chciał stawiać zarzuty karne byłemu już MS z ramienia PO-PSL C.Grabarczykowi został odsunięty od tego śledztwa. Niewinni okazują się być  w Polsce znani mafiozi, skorumpowani lekarze i urzędnicy, a nawet była posłanka PO Sawicka, która na oczach prawie całej Polski, na szklanym ekranie przyjmowała łapówkę, ale za to 3 lata bezwzględnego więzienia otrzymuje były szef CBA M. Kamiński, bo ośmielił się sięgnąć po tych z wyższej półki, po tych nietykalnych. Agenci CBA na gorącym uczynku zatrzymują agenta ABW, przyłapanego na przestępstwie, który jak donoszą media ponoć w wolnych chwilach doradzał grupie przestępczej. Byłemu marszałkowi Podkarpacia z ramienia PSL-u prokuratura stawia kilkanaście zarzutów karnych, w tym korupcyjnych jak i gwałt, aresztowani zostają kolejni bliscy współpracownicy, znanego polityka PSL J. Burego na Podkarpaciu.

Co chwila w Polsce dowiadujemy się, że małe dziecko umarło, nie zostając przyjęte do szpitala z powodu zaniedbań lekarzy, braku limitów finansowych, znieczulicy, a winnych jakoś ciągle brak. Śmierć 5-letniego Kacpra ze szpitala w Kartuzach to z pewnością, nie ostatnia ofiara to również jest przemoc i bezprawie. Coraz bardziej w świadomości milionów Polaków utrwala się przekonanie, szczególnie za rządów obecnej koalicji PO-PSL, że sprawiedliwość jest dla bogatych i znanych, a sądy dla zwykłych szarych obywateli, że jest ona jak pajęczyna; bąk się przebije, ugrzęźnie muszyna.

Dlatego też te zbliżające się wybory będą tak ważne dla bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego Polaków.

Janusz Szewczak


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook