Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Pobłażliwość rozzuchwala złoczyńców

05.02.2016

"Nie ma konsekwencji dla tych, którzy jawnie, oficjalnie przy użyciu przemocy i ulicznych zadymek wzywają do obalenia demokratycznie wybranej władzy" - pisze Janusz Szewczak.

Całkowitą rację ma satyryk Jan Pietrzak twierdząc, że "tak głupiej, zakłamanej i słabej merytorycznie, a jednocześnie tak szkodliwej opozycji jak teraz Polska jeszcze nie miała. To niepodważalny fakt. Nikodem Dyzma był równie dobrym prezesem Banku Zbożowego, co przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru, samozwańczym przywódcą opozycji, wygłaszającym "orędzie prezydenckie", przewodniczący PO Grzegorz Schetyna - premierem rządu na uchodźstwie w Brukseli, jak i prof. L.Balcerowicz obrońcą demokracji i majątku narodowego.

Duchowy ojciec tej opozycji, były v-ce premier i MF L. Balcerowicz twierdzi, że wydawanie publicznych pieniędzy na polskie dzieci, w ramach rządowego programu 500+ to marnotrawstwo, choć nie uważał tak, gdy z publicznych pieniędzy wywianowaliśmy kwotą 34 mld zł na początku lat 90-tych, jeszcze wtedy polskie banki, w ramach tzw. obligacji restrukturyzacyjnych, tylko po to by te banki natychmiast tanio sprzedać zagranicznemu kapitałowi czy gdy schładzał polską gospodarkę w ramach szoku bez terapii i sztywnego kursu waluty. Gdy miliardy polskich oszczędności wywożono za granicę.

Zarówno Mefisto schładzania polskiej gospodarki jak i Dracula polskiej prywatyzacji J.Lewandowski w swych publicznych wypowiedziach, atakujących obecny rząd już dawno przekroczyli wszelkie granice zdrowego rozsądku, żenady i zapiekłości, choć wydaje się, że dla tych ludzi żadnych granic nie ma, zwłaszcza gdy prof. L.Balcerowicz porównuje "nazizm i pisizm". Nie wiadomo czy ci ludzie kompletnie odlecieli czy też ludzie z profesorskimi tytułami, politycy opozycji, byli wysocy urzędnicy państwowi, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, ulubieńcy tzw. elit i TVN-24 mogą z siebie robić głupców pleść trzy po trzy, kłamać jak najęci, zmyślać, pogardliwie pomawiać, nikczemnie oskarżać czy wreszcie denuncjować Polskę za granicą? Widać, że mogą, tylko nie powinni z tym przesadzać, a bardzo ostatnio przesadzają. Czy to tylko zwykła nienawiść, pogarda dla tego co polskie, narodowe, tradycyjne i katolickie czy wreszcie strach i świadomość skali krzywd i szkód wyrządzonych własnemu państwu i milionom Polaków?

Obawa, że jakaś sprawiedliwość jednak istnieje, że prawo obowiązuje wszystkich, że ludzie domagają się odpowiedzialności, że jest wina i kara i coraz silniejsza chęć dotarcia do prawdy. Niektórzy senatorowie PO podejrzewają, że nawet "Mieszko I - podobno był zabijaką i zapewne palił i gwałcił", być może też był z PIS-u. Poseł PO R.Grupiński porównuje nawet "PIS do Państwa Islamskiego, co chce zniszczyć wszystko co było wcześniej". Tak jakby politycy rządzącej dziś partii obwozili w żelaznych klatkach swych politycznych przeciwników, palili żywcem, podcinali gardła, gwałcili kobiety i dzieci czy handlowali ludźmi. Gdzie jest ta granica pożegnania się z rozumem, granica nikczemności, braku powagi wielu przedstawicieli obecnej opozycji? Gdy idzie o wiedzę, kulturę osobistą i właśnie szacunek dla demokracji, stosunek do polskiej historii, tradycji czy poczucia patriotyzmu, to dzieli ich niewątpliwie dziś od przeciętnego Polaka prawdziwy Rów Mariański. Być może przekraczanie tak częste tej granicy żenady, podłości, a coraz częściej wręcz śmieszności jest wyrazem poczucia winy, obawy o ujawnienie i odkłamanie faktów, strach przed prawdą i odpowiedzialnością, których tu na Wisłą przez ostatnie 26 lat było tak niewiele. Bycie w opozycji nie zwalnia z myślenia, zwłaszcza o polskiej racji stanu i elementarnej racjonalności. Zajadłość i zuchwałość w szkodzeniu Polsce i opluwaniu Jej za granicą nie powinna być powodem do dumy, wysługiwanie się lobby lichwiarsko-bankowemu na szkodę własnych obywateli przyczyną zaszczytów, kłanianie się w pas przewodniczącemu PE M. Schulz-owi przez posła polskiego Sejmu S. Neumanna nie czyni go mężem stanu. Jak widać, łagodność i pobłażliwość rządzących w stosunku do takich postaw nie tylko nie popłaca, ale wręcz rozzuchwala. Ciągle nie ma winnych wielomiliardowych afer, mocno podejrzanych prywatyzacji, inspiratorów prowokacji czy podsłuchiwania dziennikarzy, odpowiedzialnych za znęcanie się nad kibicami w policyjnej akcji "Widelec", autorów sfingowanych oskarżeń czy zdumiewających wyroków pod adresem zwykłych ludzi.

Nie ma konsekwencji dla tych, którzy jawnie, oficjalnie przy użyciu przemocy i ulicznych zadymek wzywają do obalenia demokratycznie wybranej władzy i konstytucyjnego organu RP, jakim jest polski rząd, a przecież istnieje jeszcze kodeks karny, a w nim art. 127 i 128. Ci ludzie ciągle czują się bezkarni i nie cofną się przed żadną niegodziwością nie ma najmniejszej wątpliwości.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook