Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: "Platforma przypomina mi karpia przed wigilią"

26.07.2016

„Używając języka kabaretowego, można powiedzieć, że mamy do czynienia z powtórką z rozrywki. Jak bowiem nazwać zaniedbania Platformy, która – przypomnę – miała osiem lat w postaci luksusu rządzenia i mogła taką komisję bez problemu powołać" - - mówił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Janusz Szewczak odnosząc się do projektu uchwały przygotowanego przez PO o powołaniu komisji śledczej w sprawie SKOK-ów.

"Mogli zatem zrobić, co chcieli, ale nic nie zrobili, tym bardziej dziwić może fakt, że dzisiaj nadal usiłują kontynuować ten temat, w czym nawiasem mówiąc, przypominają mi trochę karpie przed wigilią” - mówił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Szewczak.

W opinii Szewczaka, Platforma Obywatelska może być zaskoczona wynikami pracy takiej komisji. 

„Może się okazać, że taka komisja jeśli w ogóle powstałaby, to raczej mogłaby zaprowadzić drążących ten temat w całkowicie inną stronę, niż oczekiwaliby politycy Platformy. Mogłaby doprowadzić bardzo blisko tej formacji, a przynajmniej do ludzi, którzy byli związani z Platformą, jak chociażby były prezydent Bronisław Komorowski czy inni działacze polityczni tej partii. Przecież kandydaci Platformy byli również w tych SKOK-ach, które upadły” - wyjaśnia. 

W rozmowie z Mariuszem Kamienickim, Szewczak zwraca uwagę na zaniedbania KNF-u, Donald Tuska i Ewy Kopacz względem SKOK-ów.

„Przypomnę tylko, że Komisja Nadzoru Finansowego kierowana przecież przez Andrzeja Jakubiaka – w końcu urzędnika bezpośrednio podległego najpierw ówczesnemu premierowi Donaldowi Tuskowi, a później premier Ewie Kopacz tak „dzielnie” nadzorowała SKOK Wołomin, że w ciągu półtora roku tego nadzoru do momentu upadłości wyprowadzono stamtąd jeszcze ponad miliard złotych. To rzecz bez precedensu, niespotykana nigdzie indziej na świecie” - wskazuje Szewczak. 

Poseł PiS wskazał również inne niebezpieczeństwa związane z finansami oraz zaniedbania rządu PO-PSL.

„Mam na myśli chociażby tzw. kredyty walutowe wyceniane dziś na ok. 140 miliardów złotych, ponadto sprawę tzw. polisolokat – czyli nadzoru nad rynkiem ubezpieczeniowym, czy pośrednictwa finansowego, gdzie w pułapkę zostało złapanych ok. 4-5 milionów Polaków na kwotę ok. 50 miliardów złotych” - mówił Szewczak, dodając:

„To, co również uderza już nawet na pierwszy rzut oka, to niezwykła łagodność, wyrozumiałość dla podmiotów bankowych, ubezpieczeniowych działających w Polsce, głównie zagranicznych, a jednocześnie niezwykle rygorystyczne traktowanie małych polskich podmiotów w końcu niestanowiących wielkiego rynku w naszym kraju. Tych pytań, na które nie ma odpowiedzi, jest wiele”.

kk/Nasz Dziennik

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook