Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Oto polski dom wariatów

22.08.2012

To popis cynizmu, bezkarności, bezsilności, powszechnego wszechogarniającego kłamstwa, układów - pisze Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Na razie z całej afery Amber Gold aresztowany został jedynie samolot linii OLT Express i to na lotnisku im. L. Wałęsy w Gdańsku, gdzie nadal pracuje M. Tusk, który ciągle jest bardzo wkurzony za przelew od tej firmy. Choć wygląda na to, że Amber Gold więcej wydał na ZOO, niż na eksperta lotniczego - syna premiera.

Prokuratura Gdańska ma ponoć gigantyczny dylemat czy znalezione 57 kg złota w domu pana P., to złoto firmy Amber Gold czy też może klientów tego parabanku. Premier dużego państwa europejskiego mówi, że nic nie wiedział, a wicepremier, że wiedział o sprawie od kilku lat. Minister Sprawiedliwości, prawdziwy filozof, po zbadaniu sprawy zapewnia, że szef Amber Gold ma już na koncie tylko 4 wyroki, a państwo ustawia tylko znaki ostrzegawcze. Sędziowie zaś będą odpowiadać przed Bogiem i historią – bo zawiódł tylko człowiek.

Gorączka złota trwa w najlepsze. Poseł PO P. Olszewski pęka ze śmiechu na myśl o powołaniu komisji śledczej, PSL nie mówi tak, nie mówi nie. Poprzedni przewodniczący komisji śledczej z PO, M. Sekuła, który skutecznie przemawiał do pustych krzeseł, właśnie poszedł w ministry, wesprzeć J. V. Rostowskiego. Może ten wsparcia potrzebuje, skoro podległe mu służby skarbowe nie dostrzegły, że Amber Gold przez wiele lat nie płacił podatków i nie przedstawiał sprawozdań ani innych dokumentów.

Amber Gold na razie wyceniono na 80 mln zł. strat dla klientów, ale niektórzy mówią, że pralnia mogła obsłużyć 2 mld zł. W tym samym czasie tunel wzdłuż Wisły zwany przez Warszawiaków „przekrętem”, zatopiony skutecznie przez budowniczych metra może kosztować Polaków nawet 1 mld zł. Prezydent Warszawy H. Gronkiewicz-Waltz sprowadza Warszawiaków na ziemię „nie panikujmy – nikt nie zginął”. Amber Gold to mały pikuś przy kosztach i skali sparaliżowania stolicy. Dyrektor portu lotniczego w Gdańsku, choć podobno sam polecił młodego Tuska lotniczej odnodze Amber Gold, nie widzi konfliktu interesów i potrzeby podania się do dymisji. Sam zaś ekspert lotniczy M. Tusk samokrytycznie uznał się za debila.

To wszystko dzieje się w cieniu przywrócenia monarchii w Polsce z Bronisławem I Złotoustym na czele, którą proponuje inny wybitny poseł PO specjalista od odmowy sprzedaży prezerwatyw przez aptekarzy.

Rzecznik prasowy opozycji oświadcza publicznie, że jest w konfrontacji z kotem prezesa, a premier D. Tusk wyjaśnia nam, że najgroźniejsi są legalni oszuści, tworząc całkowicie nowy termin prawniczy. Minister Finansów chce,  by szatniarze i babcie klozetowe miały kasy fiskalne, choć służby skarbowe w Gdańsku w sprawie Amber Gold całkiem zaspały. Dziś dopiero dowiadujemy się do czego w Polsce służy samolot – jak sama nazwa wskazuje do przewożenia pieniędzy do Hamburga. Żeby było jeszcze śmieszniej, na czołowego eksperta w sprawie Amber Gold i parabanków wyrasta obok byłego członka Rady Nadzorczej FOZZ  i WGI D. Rosatiego, S. Sierakowski, redaktor z Lewackiej Krytyki Politycznej, ten sam, który gościł niemieckie lewackie bojówki, które miały nam Polakom „umilić” Święto Niepodległości. Wszystko zgodnie z hasłem prawda i wiarygodność całą dobę – tyle, że inaczej. Gazeta Polska właśnie poinformowała opinię publiczną, że dwaj bliscy współpracownicy Premiera, bankowcy z jego wielce profesjonalnej Rady Gospodarczej J. K. Bielecki i D. Filar  w tej czy innej formie znali lub nawet współpracowali swego czasu z jednym z dyrektorów Amber Gold.

To prawdziwy czeski film, ukazujący nam obywatelom jak polskie państwo zdaje egzamin w sprawie Amber Gold i nie tylko. To popis cynizmu, bezkarności, bezsilności, powszechnego wszechogarniającego kłamstwa, układów. Przed naszymi oczami jawi się obraz państwa absurdów i patologii. W tym szaleństwie jest metoda, zgodnie z zasadą: pójdź złoto do złota. Zawsze też może być gorzej. Pożar w domu wariatów może być jeszcze groźniejszy.

Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook