Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Opozycjo i wrogie Polakom media trochę rozsądku

01.12.2016

Szalona opozycjo i wrogie Polakom media, zachowujcie choć odrobinę powagi i ciut ciut rozumu. Polacy słyszą: dramat, Armagedon PiS przez 100 dni nie dotrzymał obietnicy wyborczej w sprawie kwoty wolnej od podatku. Tydzień później są alarmowani: skandal, zbrodnia PIS, bo rząd błyskawicznie w ciągu 7 dni dotrzymał obietnicy w sprawie kwoty wolnej i za szybko przyjął nową ustawę.


Przy okazji oburzenie i potępienie PiS i posłów rządzącej partii, bo wszyscy posłowie mają kwotę wolną w wysokości 30 tys. zł i to tylko od małej części wynagrodzenia tzw. diety - co z tego, że tak jest od 26 lat i dotyczy ona diet - tak jak jest to w przypadku ok. 50 tysięcy radnych we wszystkich samorządach, ale to i tak wina PIS-u, chociaż rządzi dopiero 1 rok, winę i tak ponosi, bo ośmielił się rządzić. 

Media mętnego nurtu i opozycja totalna grzmią: prawdziwe ekonomiczne nieszczęście- PiS obniżył wiek emerytalny i za 30-40 lat będą straszne skutki i niskie emerytury. Tak jakby do dziś były wysokie polskie emerytury, poza esbeckimi oczywiście. Po co to zrobił? Żeby dotrzymać obietnic wyborczych? To skandal, że nowa władza dotrzymuje obietnic. PO- PSL nie obiecywały, a wiek emerytalny podniosły do 67 lat. Przecież starzy, schorowani Polacy mogliby skorzystać, czy to ze światłych rad byłego prezydenta B.Komorowskiego i wziąć kredyt i zmienić pracę, czy też skorzystać z wczorajszej śmiałej i jak zwykle kabotyńskiej oferty przewodniczącego Nowoczesnej R.Petru, który stwierdził, że "górnik może się po 15 latach przebranżowić" i na dodatek mało taktownie złożonej w dzień, gdy ginie w Polkowicach 8-miu górników. 

Na szczęście w sprawie tych dramatycznych ofiar na Dolnym Śląsku R.Petru nie miał już żadnych odkrywczych propozycji. Skandal, hańba TV-publiczna robi swoje wywiady z politykami opozycji i to nie takie jakie, by sobie życzyli, więc teraz posłanka Nowoczesnej J.Scheuring-Wielgus będzie zmuszać do wywiadów młode dziennikarki TVP i sama je nagrywać. Jakie to szlachetne i mądre zarazem i jak głęboko przemyślane. Podobno krach i niepokój wiszą nad krajem, bo PiS i rząd będą mieć wzrost PKB w tym roku na poziomie ok. 2,8-3 proc. - to nic, że PO-PSL miało w 2012-2013 r. wzrost PKB tylko na poziomie 1,6 proc., a wtedy była przecież "Zielona wyspa", ale ile ekranów dźwiękoszczelnych i ścieżek rowerowych nabudowano co nie miara. 

A, jak się wtedy Polakom żyło fantastycznie - mieli ciepłą wodę  w kranie, a rodzice niepełnosprawnych dzieci mogli sobie poleżeć na sejmowych posadzkach, a teraz "tylko" 500 plus i podwyżka pensji minimalnej do 2 tys zł. A, jaki straszny deficyt ma PiS w budżecie - całe 59 mld zł, toż to prawdziwy skandal, bo przecież PO-PSL w ciągu 8-miu lat narobiło "tylko" ok. 300 mld zł deficytu budżetowego, a na dodatek jeszcze niby pożyczyło FUS 39 mld zł, zapominając wpisać to do deficytu. Wtedy za PO-PSL to była księgowość Sztukmistrza z Londynu. Teraz to prawdziwy dramat, bo oglądają każdą złotówkę. W polityce zagranicznej, same nieszczęścia i porażki - Niemcy nas tak bardzo kochali i nawet za rączkę poprowadzili Panią premier po czerwonym dywanie, a teraz taki prezydent A.Duda nie zabierze nawet kieliszka z szampanem Królowej Szwecji w czasie swej oficjalnej wizyty i konsultacje rządowe z Wlk. Brytanią to mały pikuś, bo i tak "prezydent Europy i okolic" D.Tusk wyrzucił już Anglię z UE. 

To nieprawdopodobny skandal, że nie wydaliśmy głupio 13 mld zł na francuskie helikoptery. Kto nam teraz dostarczy bretońskie ostrygi? Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać z tego obłąkania antypolskich portali, mediów z TVN-em na czele i polityków opozycji przez małe "p". Niespotykana w świecie kompromitacja, PiS naruszył Konstytucję RP, bo przygotował 7-mą ustawę o TK, a "Boski Orzeł" - Prezes TK A.Rzepliński - tylko po raz kolejny złamał z kolegami Konstytucję RP i ustawy. To nic, to drobiażdżek, przecież to "walka o ich liberalną demokrację", a to coś więcej niż zwykła demokracja dla zwykłych ludzi. A, wtedy wszystkie chwyty są ponoć dozwolone, godne pochwały i tak w kółko. Wy tam z tego rządowego PiS-u grzmią fałszywe autorytety i tzw. łże elity; jesteście źli, chaotyczni i brzydcy, a my ci lepsi nawet, jak nie mamy racji, to i tak nasza racja jest bardziej demokratyczna i europejska i sprawiedliwość musi być po naszej stronie, choć byśmy ją podeptali i ośmieszyli.

Gdzie jest więc powaga i ranga problemów, gdzie minimum przyzwoitości i racjonalizmu, gdzie się kończy obłąkańcza walka polityczna, a zaczyna prawdziwy dom wariatów, sfrustrowanych redaktorów i bezradnych, przegranych polityków. Miejcie proporcje - Mocium panie - zwłaszcza Panie posłanki z Nowoczesnej. Świat nie zmienia się wyłącznie z powodu głupich i plugawych pomówień, a nawet personalnych ataków, totalna opozycja i wspierające ją bezkrytycznie media nie chcą zrozumieć, ani mechanizmów zmian, ani aspiracji Polaków, ani złożoności problemów przed, którymi stoi polskie państwo, po wielu latach dewastacji ekonomicznej i demoralizacji sumień i postaw.


Janusz Szewczak, poseł PiS

fot. [Fratria]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook