Jedynie prawda jest ciekawa

Szewczak: Opozycjo i wrogie Polakom media trochę rozsądku

01.12.2016

Szalona opozycjo i wrogie Polakom media, zachowujcie choć odrobinę powagi i ciut ciut rozumu. Polacy słyszą: dramat, Armagedon PiS przez 100 dni nie dotrzymał obietnicy wyborczej w sprawie kwoty wolnej od podatku. Tydzień później są alarmowani: skandal, zbrodnia PIS, bo rząd błyskawicznie w ciągu 7 dni dotrzymał obietnicy w sprawie kwoty wolnej i za szybko przyjął nową ustawę.


Przy okazji oburzenie i potępienie PiS i posłów rządzącej partii, bo wszyscy posłowie mają kwotę wolną w wysokości 30 tys. zł i to tylko od małej części wynagrodzenia tzw. diety - co z tego, że tak jest od 26 lat i dotyczy ona diet - tak jak jest to w przypadku ok. 50 tysięcy radnych we wszystkich samorządach, ale to i tak wina PIS-u, chociaż rządzi dopiero 1 rok, winę i tak ponosi, bo ośmielił się rządzić. 

Media mętnego nurtu i opozycja totalna grzmią: prawdziwe ekonomiczne nieszczęście- PiS obniżył wiek emerytalny i za 30-40 lat będą straszne skutki i niskie emerytury. Tak jakby do dziś były wysokie polskie emerytury, poza esbeckimi oczywiście. Po co to zrobił? Żeby dotrzymać obietnic wyborczych? To skandal, że nowa władza dotrzymuje obietnic. PO- PSL nie obiecywały, a wiek emerytalny podniosły do 67 lat. Przecież starzy, schorowani Polacy mogliby skorzystać, czy to ze światłych rad byłego prezydenta B.Komorowskiego i wziąć kredyt i zmienić pracę, czy też skorzystać z wczorajszej śmiałej i jak zwykle kabotyńskiej oferty przewodniczącego Nowoczesnej R.Petru, który stwierdził, że "górnik może się po 15 latach przebranżowić" i na dodatek mało taktownie złożonej w dzień, gdy ginie w Polkowicach 8-miu górników. 

Na szczęście w sprawie tych dramatycznych ofiar na Dolnym Śląsku R.Petru nie miał już żadnych odkrywczych propozycji. Skandal, hańba TV-publiczna robi swoje wywiady z politykami opozycji i to nie takie jakie, by sobie życzyli, więc teraz posłanka Nowoczesnej J.Scheuring-Wielgus będzie zmuszać do wywiadów młode dziennikarki TVP i sama je nagrywać. Jakie to szlachetne i mądre zarazem i jak głęboko przemyślane. Podobno krach i niepokój wiszą nad krajem, bo PiS i rząd będą mieć wzrost PKB w tym roku na poziomie ok. 2,8-3 proc. - to nic, że PO-PSL miało w 2012-2013 r. wzrost PKB tylko na poziomie 1,6 proc., a wtedy była przecież "Zielona wyspa", ale ile ekranów dźwiękoszczelnych i ścieżek rowerowych nabudowano co nie miara. 

A, jak się wtedy Polakom żyło fantastycznie - mieli ciepłą wodę  w kranie, a rodzice niepełnosprawnych dzieci mogli sobie poleżeć na sejmowych posadzkach, a teraz "tylko" 500 plus i podwyżka pensji minimalnej do 2 tys zł. A, jaki straszny deficyt ma PiS w budżecie - całe 59 mld zł, toż to prawdziwy skandal, bo przecież PO-PSL w ciągu 8-miu lat narobiło "tylko" ok. 300 mld zł deficytu budżetowego, a na dodatek jeszcze niby pożyczyło FUS 39 mld zł, zapominając wpisać to do deficytu. Wtedy za PO-PSL to była księgowość Sztukmistrza z Londynu. Teraz to prawdziwy dramat, bo oglądają każdą złotówkę. W polityce zagranicznej, same nieszczęścia i porażki - Niemcy nas tak bardzo kochali i nawet za rączkę poprowadzili Panią premier po czerwonym dywanie, a teraz taki prezydent A.Duda nie zabierze nawet kieliszka z szampanem Królowej Szwecji w czasie swej oficjalnej wizyty i konsultacje rządowe z Wlk. Brytanią to mały pikuś, bo i tak "prezydent Europy i okolic" D.Tusk wyrzucił już Anglię z UE. 

To nieprawdopodobny skandal, że nie wydaliśmy głupio 13 mld zł na francuskie helikoptery. Kto nam teraz dostarczy bretońskie ostrygi? Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać z tego obłąkania antypolskich portali, mediów z TVN-em na czele i polityków opozycji przez małe "p". Niespotykana w świecie kompromitacja, PiS naruszył Konstytucję RP, bo przygotował 7-mą ustawę o TK, a "Boski Orzeł" - Prezes TK A.Rzepliński - tylko po raz kolejny złamał z kolegami Konstytucję RP i ustawy. To nic, to drobiażdżek, przecież to "walka o ich liberalną demokrację", a to coś więcej niż zwykła demokracja dla zwykłych ludzi. A, wtedy wszystkie chwyty są ponoć dozwolone, godne pochwały i tak w kółko. Wy tam z tego rządowego PiS-u grzmią fałszywe autorytety i tzw. łże elity; jesteście źli, chaotyczni i brzydcy, a my ci lepsi nawet, jak nie mamy racji, to i tak nasza racja jest bardziej demokratyczna i europejska i sprawiedliwość musi być po naszej stronie, choć byśmy ją podeptali i ośmieszyli.

Gdzie jest więc powaga i ranga problemów, gdzie minimum przyzwoitości i racjonalizmu, gdzie się kończy obłąkańcza walka polityczna, a zaczyna prawdziwy dom wariatów, sfrustrowanych redaktorów i bezradnych, przegranych polityków. Miejcie proporcje - Mocium panie - zwłaszcza Panie posłanki z Nowoczesnej. Świat nie zmienia się wyłącznie z powodu głupich i plugawych pomówień, a nawet personalnych ataków, totalna opozycja i wspierające ją bezkrytycznie media nie chcą zrozumieć, ani mechanizmów zmian, ani aspiracji Polaków, ani złożoności problemów przed, którymi stoi polskie państwo, po wielu latach dewastacji ekonomicznej i demoralizacji sumień i postaw.


Janusz Szewczak, poseł PiS

fot. [Fratria]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook