Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: O wszystkim decydują kadry

06.01.2017

Stara zasada klasyków mówi, że o wszystkim decydują kadry, czyli właściwi ludzie, ich charaktery, profesjonalizm, uczciwość, odwaga i gotowość do obrony najważniejszych wartości.

Ta zasada nadal jest jak najbardziej aktualna. Wszelkie zatem wybory personalne, w tym zwłaszcza polityczne, mają fundamentalne znaczenie dla powodzenia tzw. dobrej zmiany. Przykład byłego premiera K. Marcinkiewicza, byłego wicepremiera L. Dorna czy też ostatnio eurodeputowanego K. Ujazdowskiego były to kolejne poważne ostrzeżenia, z których najwyraźniej nie wyciągnięto właściwych wniosków na przyszłość. 

Zupełnie zadziwiająca i z pewnością bardzo trudna do wytłumaczenia własnemu elektoratowi nominacja na nowego prezesa GPW Rafała Antczaka, twardogłowego ultraliberała, przedstawiciela zagranicznej firmy consultingowej, a wcześniej wieloletniego współpracownika byłego wicepremiera L. Balcerowicza oraz Fundacji CASE i Banku Światowego. 

Nowy prezes GPW znany jest z tego, że wychwalał pod niebiosa jakże szkodliwe tzw. reformy procesu transformacji, tego samego byłego ministra finansów wicepremiera L. Balcerowicza, który dziś tak agresywnie i kłamliwie atakuje rząd PiS i domaga się dla niego nie tylko Trybunału Stanu, ale też nieustannie wzywa z innym swym byłym współpracownikiem R. Petru, dziś przewodniczącym Nowoczesnej, do obalenia tego rządu – i to na ulicach. 

Taka nominacja musi budzić niezrozumienie i zażenowanie znacznej części wyborców PiS. A że błędy personalne należą do tych najbardziej kosztownych przekonał się najwyraźniej sam George Soros stawiając na Nowoczesnego Rubikonia czy też Alimenciarza, który jak się okazuje, nie jest jednak na utrzymaniu rodziny. 

To nie jest bez znaczenia, kto w państwie i jego instytucjach czy spółkach Skarbu Państwa pełni funkcje zarządcze i decyzyjne, kto rozdaje karty na rynku kapitałowym w nadzorze właścicielskim czy Komisji Nadzoru Finansowego. 

Czy podobnie w sektorze bankowym – w tym również w tych świeżo co zrepolonizowanych bankach, jak choćby Pekao SA. Ma to bowiem gigantyczne znaczenie dla skuteczności realizacji programu wyborczego zwycięskiego PiS, stwarza lub nie szansę na wybicie się na suwerenność gospodarczą, jak również utrzymania zaufania wyborców ciągle jeszcze przecież gremialnie wspierających polski rząd pomimo huraganowego ataku przypuszczanego przez cały miniony rok przez absurdalną opozycję, właścicieli III RP, niemieckich polityków i niemieckich mediów w Polsce, a także funkcjonariuszy medialnych TVN 24 i GW. To bowiem kadry, konkretni ludzie, ich ambicje, przekonania i kompetencje tworzą wizję i realizują trudne programy społeczno-gospodarcze. 

Nasz elektorat z coraz większym niedowierzaniem, a zarazem zniecierpliwieniem, obserwuje w terenie, że złogi, sitwy liberalno-aferalno-ludowej na licznych stanowiskach i w różnych instytucjach niestety nadal mają się doskonale. Szczebel centralny i zapadające z perspektywy Warszawy decyzje oraz rozdania personalne wydają się być dla przeciętnych Kowalskich często niezrozumiałe. 

Nie zgadzają się z jego hierarchią wartości, bowiem ciągle nie widzą ukaranych winowajców, szkodników gospodarczych, rozliczenia z odpowiedzialności tych, którzy przez lata czynili z Polski ch…., d… i kamieni kupę, dokonali rabunku lub wyprzedaży, często za bezcen i w atmosferze skandali, polskiego majątku narodowego, zaprzedali się całkowicie obcym oraz ich interesom i nieustannie szkodzą polskiej racji stanu a także naszym finansom publicznym. Wydaje się, że nagradzać należałoby szczególnie tych, którzy całkiem sporo wycierpieli przez minione 8 lat rządów PO-PSL, a zachowali twardy kręgosłup, rozsądek i wiedzę. 

Takich kompetentnych ludzi na prawicy nie brakuje, a w tym wyścigu do stanowisk i decyzji uwzględniać należałoby raczej ludzi o nieco twardszej ręce dla liberalnego układu i lobby lichwiarsko-bankowego. Żeby polski orzeł mógł wysoko latać, musi mieć oba skrzydła równie silne i sprawne. Na jednym bowiem, liberalnym, daleko się nie zaleci. Do naruszania zacementowania interesów potrzebni są twardzi zawodnicy, widzący świat inaczej niż poprzedni obóz rządzący oraz jego piewcy. Pamiętajmy, że ta druga strona jeńców brać nie będzie.

Janusz Szewczak, poseł PiS

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook