Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Nowe otwarcie rządu premier Kopacz

04.02.2015

Historia naszego 25-lecia zatacza właśnie koło z hasłami "policja bijącym sercem partii oraz warchołami i rozwydrzoną młodzieżą, która narusza ład społeczny".

To już wyraźny, otwarty konflikt rządu PO-PSL, żeby nie powiedzieć wojna z kolejnymi grupami społecznymi i zawodowymi w Polsce. Najwyraźniej obecna władza świadomie eskaluje i prowokuje kolejne protesty w kraju, a werbalnie robi to nawet na użytek zagraniczny. Broni gładkolufowej przeciwko protestującym przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej użyto, bodajże po raz pierwszy od czasów stanu wojennego i kopalni Wujek. Dziś premier E.Kopacz w nieco zawoalowany sposób grozi również protestującym na drogach rolnikom - pacyfikacją.

Czyżby uwierzyła w słowa red. J.Kuźniara z rządowej - propagandowej tuby TVN-24, że "w zimie rolnicy się nudzą i wychodzą na drogi". Oby nie poszła za ciosem i nie postanowiła wysłać na skrzyżowania dróg transporterów opancerzonych. Wszak już nie długo do Polski przybędą w znaczącej sile, aby nas wesprzeć, niemieccy żołnierze Bundeswehry. Tyle, że Krzyżaków też zaprosiliśmy, by pomogli nam na wschodnich granicach, tylko, że później nie chcieli nas długo opuścić, mimo, że przodkowie posła PO St.Niesiołowskiego negocjowali pod Grunwaldem.

Nie tylko sytuacja polityczna, ale również ekonomiczna w Polsce ewoluuje w bardzo niebezpiecznym kierunku. Obecny zaś rząd premier E.Kopacz otwiera ciągle nowe pola społecznych konfliktów. Niczym innym, jak policzkiem i prowokacją jest powołanie byłego MF J.V.Rostowskiego "Sztukmistrza z Londynu" na szefa Rady Gospodarczej przy premierze - człowieka, który przez 7 lat zadłużył nasz kraj na ok. 100mld euro, zafundował nam wraz z rządem wydłużenie wieku emerytalnego do 67-ego roku życia, opowiadał bajki z mchu i paproci o tzw. Zielonej Wyspie i został odrzucony i ośmieszony przez wyborców w ostatnich wyborach. arogancja władzy i tupet niektórych prezesów Spółek Skarbu Państwa, nie mówiąc już o ministrach, którzy swoich wyborców nazywają frajerami budzą coraz większy sprzeciw społeczny.

PO broni, jak niepodległości prezesa JSW J,Zagórowskiego, choć w wyniku strajku wszyscy tracimy 30mln zł dziennie, a akcjonariusze na GPW setki milionów złotych. Frankowicze chcieli od rządu przestrzegania prawa i uniemożliwienia dalszego strzyżenia ich w biały dzień do gołej skóry przez banki, a w zamian usłyszeli od MF M.Szczurka," że banki będą bardziej prokonsumenckie". Szpitale i przychodnie zaczynają wypowiadać katastrofalnie przygotowany tzw. Pakiet Onkologiczny.

Wszystko się wali i ten rząd doskonale zdaje sobie sprawę, że krach się zbliża, przed nami jeszcze kolejne ataki spekulacyjne na polskiego złotego, a NBP martwi się głównie o polskie SKOK-i, zapewniając o stabilności polskiego systemu bankowego, który tak naprawdę jest w coraz większych tarapatach. Pojawiają się też uzasadnione pytania o bezpieczeństwo depozytów i wkładów drobnych ciułaczy w tych bankach, które w tak zmasowanej skali udzielały kredytów we franku. Po blisko 8-miu latach rządu obecnej koalicji PO-PSL wszystko co powinno stać na nogach coraz bardziej staje na głowie.

Dyletanci i prawdomówni inaczej odnoszą kolejne sukcesy w "teoretycznie istniejącym państwie polskim - tłustych misiów". Tyle, że mimo propagandowych zaklęć, kreatywnej księgowości, zwykłych kłamstw resztki polskiej gospodarki, finanse publiczne, a zwłaszcza portfele milionów zwykłych Polaków coraz bardziej przypominają "kamieni kupę" i żadna broń gładkolufowa tego problemu nie rozwiąże, choćby nie wiem jak usilnie red. GH D.Wielowiejska domagała się twardej, karzącej ręki władzy.

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista KK SKOK

[fot: PAP/Andrzej Grygiel]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook