Jedynie prawda jest ciekawa

Szewczak: Nieudolność czy wielka gra Junckera i Schulza?

22.07.2016

„Coraz częściej pojawia się pytanie: czy najważniejsi unijni przywódcy to dziś jeszcze reprezentanci poszczególnych państw i narodów, czy raczej przedstawiciele wielkiego europejskiego i światowego biznesu? Czy dzisiejsi eurokraci to tylko kosmopolityczni aroganci, przekonani o swym dziejowym posłannictwie, czy jednak już cisi wspólnicy światowej oligarchii finansowej?” pytana się na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci” Janusz Szewczak.

W swoim tekście „Eurokraci i spekulanci” Szewczak zastanawia się nad konsekwencjami Brexitu w perspektywie kryzysu bankowo-finansowego w Europie.

„Sztuczna panika, chaos i niepewność, zarówno w działaniach, jak i w deklaracjach najważniejszych przedstawicieli Wspólnoty, a zwłaszcza wywieranie brutalnej presji przez Niemcy i Francję na szybkie wyrzucenie Wielkiej Brytanii ze struktur i porozumień handlowych z UE to woda na młyn dla międzynarodowych spekulantów walutowych, bankowych, giełdowych manipulatorów i finansowych hochsztaplerów” - podkreśla.

Jednym z giełdowych manipulatorów ma być George Soros.

„Sam mistrz spekulacji, który już raz rzucił wyzwanie brytyjskiej koronie i funtowi, George Soros, był nadzwyczaj aktywny w tej brexitowej rozgrywce, i nie on jeden. Nie do końca wiadomo, jak obstawiał przy unijnym zielonym stoliku, i choć straszył kryzysem oraz końcem UE, to zaczął inwestować w złoto — ponoć nie stracił. Pojawia się też pytanie, czy unijni przywódcy i eurobiurokraci z Claude’em Junckerem, Martinem Schulzem i niektórymi komisarzami to tylko aroganccy, nieudolni, polityczni partacze, czy też biorą oni udział w jakiejś większej grze, w grze znaczonymi kartami na rynkach finansowych. Nie można przecież całkowicie wykluczyć, że ta obłąkańcza, brutalna i niemająca wiele wspólnego z demokracją presja na Londyn oraz inne coraz bardziej zbuntowane unijne stolice może w konsekwencji doprowadzić do prawdziwego bankowego, walutowego i giełdowego tsunami” - czytamy.

Więcej o działaniach czołowych europejskich eurokratów, a także o równie niebezpiecznych umowach CETA i TTiP, można przeczytać w nowym numerze tygodnika „wSieci”.

kk

[fot. wSieci]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook