Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Nieudolność czy wielka gra Junckera i Schulza?

22.07.2016

„Coraz częściej pojawia się pytanie: czy najważniejsi unijni przywódcy to dziś jeszcze reprezentanci poszczególnych państw i narodów, czy raczej przedstawiciele wielkiego europejskiego i światowego biznesu? Czy dzisiejsi eurokraci to tylko kosmopolityczni aroganci, przekonani o swym dziejowym posłannictwie, czy jednak już cisi wspólnicy światowej oligarchii finansowej?” pytana się na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci” Janusz Szewczak.

W swoim tekście „Eurokraci i spekulanci” Szewczak zastanawia się nad konsekwencjami Brexitu w perspektywie kryzysu bankowo-finansowego w Europie.

„Sztuczna panika, chaos i niepewność, zarówno w działaniach, jak i w deklaracjach najważniejszych przedstawicieli Wspólnoty, a zwłaszcza wywieranie brutalnej presji przez Niemcy i Francję na szybkie wyrzucenie Wielkiej Brytanii ze struktur i porozumień handlowych z UE to woda na młyn dla międzynarodowych spekulantów walutowych, bankowych, giełdowych manipulatorów i finansowych hochsztaplerów” - podkreśla.

Jednym z giełdowych manipulatorów ma być George Soros.

„Sam mistrz spekulacji, który już raz rzucił wyzwanie brytyjskiej koronie i funtowi, George Soros, był nadzwyczaj aktywny w tej brexitowej rozgrywce, i nie on jeden. Nie do końca wiadomo, jak obstawiał przy unijnym zielonym stoliku, i choć straszył kryzysem oraz końcem UE, to zaczął inwestować w złoto — ponoć nie stracił. Pojawia się też pytanie, czy unijni przywódcy i eurobiurokraci z Claude’em Junckerem, Martinem Schulzem i niektórymi komisarzami to tylko aroganccy, nieudolni, polityczni partacze, czy też biorą oni udział w jakiejś większej grze, w grze znaczonymi kartami na rynkach finansowych. Nie można przecież całkowicie wykluczyć, że ta obłąkańcza, brutalna i niemająca wiele wspólnego z demokracją presja na Londyn oraz inne coraz bardziej zbuntowane unijne stolice może w konsekwencji doprowadzić do prawdziwego bankowego, walutowego i giełdowego tsunami” - czytamy.

Więcej o działaniach czołowych europejskich eurokratów, a także o równie niebezpiecznych umowach CETA i TTiP, można przeczytać w nowym numerze tygodnika „wSieci”.

kk

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook