Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Nieudolność czy wielka gra Junckera i Schulza?

22.07.2016

„Coraz częściej pojawia się pytanie: czy najważniejsi unijni przywódcy to dziś jeszcze reprezentanci poszczególnych państw i narodów, czy raczej przedstawiciele wielkiego europejskiego i światowego biznesu? Czy dzisiejsi eurokraci to tylko kosmopolityczni aroganci, przekonani o swym dziejowym posłannictwie, czy jednak już cisi wspólnicy światowej oligarchii finansowej?” pytana się na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci” Janusz Szewczak.

W swoim tekście „Eurokraci i spekulanci” Szewczak zastanawia się nad konsekwencjami Brexitu w perspektywie kryzysu bankowo-finansowego w Europie.

„Sztuczna panika, chaos i niepewność, zarówno w działaniach, jak i w deklaracjach najważniejszych przedstawicieli Wspólnoty, a zwłaszcza wywieranie brutalnej presji przez Niemcy i Francję na szybkie wyrzucenie Wielkiej Brytanii ze struktur i porozumień handlowych z UE to woda na młyn dla międzynarodowych spekulantów walutowych, bankowych, giełdowych manipulatorów i finansowych hochsztaplerów” - podkreśla.

Jednym z giełdowych manipulatorów ma być George Soros.

„Sam mistrz spekulacji, który już raz rzucił wyzwanie brytyjskiej koronie i funtowi, George Soros, był nadzwyczaj aktywny w tej brexitowej rozgrywce, i nie on jeden. Nie do końca wiadomo, jak obstawiał przy unijnym zielonym stoliku, i choć straszył kryzysem oraz końcem UE, to zaczął inwestować w złoto — ponoć nie stracił. Pojawia się też pytanie, czy unijni przywódcy i eurobiurokraci z Claude’em Junckerem, Martinem Schulzem i niektórymi komisarzami to tylko aroganccy, nieudolni, polityczni partacze, czy też biorą oni udział w jakiejś większej grze, w grze znaczonymi kartami na rynkach finansowych. Nie można przecież całkowicie wykluczyć, że ta obłąkańcza, brutalna i niemająca wiele wspólnego z demokracją presja na Londyn oraz inne coraz bardziej zbuntowane unijne stolice może w konsekwencji doprowadzić do prawdziwego bankowego, walutowego i giełdowego tsunami” - czytamy.

Więcej o działaniach czołowych europejskich eurokratów, a także o równie niebezpiecznych umowach CETA i TTiP, można przeczytać w nowym numerze tygodnika „wSieci”.

kk

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook