Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Niemiecka bratnia pomoc

28.04.2014

Ostatnie sensacje byłego współtwórcy KLD dzisiaj znanej jako rządząca PO P. Piskorskiego o finansowaniu partii D. Tuska przez niemieckie CDU przez rzeczniczkę rządu M. Kidawę-Błońską określane są jako odległe sprawy historyczne.

Równie odległe i historyczne były działania ambasadora Prus w Rzeczpospolitej Bucholtza w dobie Sejmu Czteroletniego, tuż przed II-im Rozbiorem Polski. Jeśli oskarżenia te okazałyby się prawdą i miały solidne podstawy w dowodach, sprawa nie byłaby jednak czysto historyczna.

Premier powinien wyczerpująco poinformować opinię publiczną, czy rzeczywiście u zarania liberalnej partii w Polsce zafunkcjonowały torby z pieniędzmi, wymienionymi w kantorach na złotówki, tym razem płynące ze strony zachodniej granicy. Czyżby się miało okazać, że nie tylko używane czołgi Leopard otrzymaliśmy w prezencie od niemieckich przyjaciół, a historia jest ciągle prawdziwą nauczycielką życia, również tego współczesnego.

Niewątpliwie kluczową postacią "ojca założyciela" środowiska neoliberalnego w Polsce jest były premier J.K. Bielecki, dziś szef zespołu doradczego tzw. Rady Gospodarczej, mający wielki wpływ na obsadę stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, a na którego rolę w tej sprawie wskazuje P. Piskorski.

W tle początków lat 90-tych jest tajemnicza postać zagranicznego sponsora KLD W. Kubiaka, związanego przecież z prywatyzacją warszawskiego Polcoloru. Wówczas  w początku lat 90-tych byłem osobiście przesłuchiwany w tej sprawie przez prokuraturę, jako domagający się wyjaśnienia w tej skandalicznej prywatyzacji.

Wówczas prywatyzacjami zarządzał obecny komisarz UE J. Lewandowski. Ci, którzy na początku lat 90-tych i później prywatyzowali polski majątek narodowy, często za bezcen, bez zbytniego szacunku dla obowiązującego prawa, nadal zajmują kluczowe stanowiska w państwie lub eksponowane i dobrze płatne stanowiska w Unii Europejskiej, żeby wymienić tylko J. Buzka czy J. Lewandowskiego.

Sprawa finansowania z zagranicznych źródeł, dużej partii politycznej w Polsce na początku lat 90-tych może wywierać bardzo istotne piętno na dzisiejsze funkcjonowanie gospodarki polskiej, na zależności personalne, czy też kwestie osiągania gigantycznych zysków w Polsce przez zagraniczne firmy, w tym niemieckie koncerny.

Firmy zagraniczne, które dziś osiągają w Polsce i wywożą corocznie ok. 70 mld zł, a same banki - głównie zagraniczne mają 14-15 mld zł czystego zysku. Wszelkie więc informacje i sensacje dotyczące finansowania przez CDU protoplastów PO powinny zostać zaskarżone w trybie wyborczym, jeśli nie są zgodne z prawdą. Milczenie w tej sprawie tylko potęguje domysły i obawy.

Sensacyjne informacje podawane dziś przez byłego polityka KLD i PO P. Piskorskiego, o ile okażą się prawdziwe rzucałyby całkowicie nowe światło, zarówno na kwestię tzw. kondominium niemiecko-rosyjskiego, przede wszystkim zaś na skalę uzależnienia Polski od kapitału zagranicznego i niektóre procesy prywatyzacji w Polsce. Taka formuła funkcjonowania partii politycznych, nawet 20 lat temu przypomina funkcjonowanie republik bananowych i potwierdzałaby status Polski, jako półkolonialnego systemu gospodarczego.

Dogłębne wyjaśnienie tej prawdziwej sensacji dotyczącej finansowania przez CDU, pierwowzoru PO czyli Kongresu Liberalno-Demokratycznego będzie prawdziwą próbą demokracji w Polsce. Najwyraźniej pęka dziś zmowa milczenia i solidarność dawnych politycznych przyjaciół. Jak widać więc historia lubi się jednak powtarzać.

Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK

fot. [PAP/epa]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook