Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: „Niech no tylko znów poczują się silni i bezkarni”

11.10.2014

Popatrzcie państwo ile ten biedny Sławek Nowak podobno już się wycierpiał, przecież nie został, ani szefem Polskiej Agencji Kosmicznej, którą specjalnie utworzono w Gdańsku, a nie w stolicy, ani tym bardziej szefem zespołu doradców premier E.Kopacz i jeszcze karzą mu dotrzymywać danego słowa.

Ile się napocił taki Zb.Chlebowski, ile się musiał naliczyć po nocach, biedaczysko J.V.Rostowski - były MF, by napompować polski dług zbliżający się do kwoty ok. 1bln zł. Ile łez wylała posłanka B.Sawicka, jak mocno musiała zagryzać zęby, by nie wyjawić opinii publicznej, kto jest tą "pierwszą macherką", pod osłoną której, miały być "na służbie zdrowia lody kręcone".    

Nie wspominając już o takim Miro Drzewieckim, który musi tak długo powstrzymywać się przed sporządzeniem nowych kontraktów menedżerskich dla swoich "chłopaków co robią w sporcie i nie tylko". Czyż nie żal tych wybitnych osobliwości PO?

Czy nie czas, by wrócili do czynnej, wielkiej polityki ? Partia - matka zrozumie, lemingi wybaczą, a media już zapomniały. Przecież w koalicji PO-PSL obowiązuje dziś, w okresie przedwyborczym zasada - wszystkie ręce na pokład. A, ci właśnie ludzie mają nie byle jakie ręce, ręce wielkie jak grabie, ręce łaskawe dla swoich i sitwy.

Skoro tak skompromitowany, jak choćby "Sztukmistrz z Londynu" czyli J.V.Rostowski znalazł tak wygodne i zaszczytne, ministerialne miejsce u boku pani premier E.Kopacz, to czas na historyczne powroty nie mniej utalentowanych. W końcu ta władza gra z Polakami w 3 karty, co najmniej od siedmiu lat.

To przecież ta rządowa koalicja skutecznie wyznaczyła nowe, wielce elastyczne standardy moralności, całkowicie nowe, rzadko spotykane w świecie rozumienie słowa afera czy korupcja. Zastosowała skuteczne, zamienne stosowanie słowa miłość i nienawiść, przekonała tak wielu Polaków, że sukces gospodarczy - "Zielona Wyspa" ma nad Wisłą oznaczać dla przeciętnego Kowalskiego: 2 milionowe bezrobocie, skandalicznie niskie wynagrodzenia - jedne z najniższych w Europie - szaloną drożyznę, długi na pokolenia, a w ostateczności emigrację.

Widocznie wielu naszych rodaków ciągle nie ma jeszcze świadomości, że za każdy odruch zaufania do władzy, za gest dobrej woli polskiego społeczeństwa, spotka go zasłużona kara. Teraz właśnie w ramach nowo wprowadzanej, rządowej ustawy o tzw. Odwróconym Kredycie Hipotecznym będzie można metodą na "odwróconego bankowego wnuczka" pozbawić najbiedniejszych, blisko 700tys. polskich emerytów ich mieszkań na rzecz banków za 200-300zł jałmużny dorzuconej do głodowych emerytur.

A, tych którzy już się zdążyli pobudować często na kredyt we franku szwajcarskim, jeszcze mają jakąś robotę, czy walczą pazurami o utrzymanie własnej firmy z polskim fiskusem, obejmie się "troskliwie" nowym podatkiem katastralnym. Niech no tylko PO, nie daj Boże wygra wybory, natychmiast zniesie się kartę nauczyciela, zwolni trochę pocztowców i listonoszy i zamknie kopalnie w ramach restrukturyzacji górnictwa.

Już wkrótce obecna władza, nawet tym najmłodszym, których nie stać na płyty CD, a którzy chcą ściągnąć trochę muzyki z internetu, fundnie nowy podatek - opłatę od tabletów i smartfonów, które dodatkowo wywindują jeszcze i tak już horendalnie wysokie ceny tych urządzeń w Polsce. Ponieważ UE nie chce płacić polskim producentom rolnym i przedsiębiorcom z branży spożywczej, którzy stracili na rosyjskim embargo, to obecna koalicja PO-PSL wprowadzi opłatę dla rolników, a pośrednio i konsumentów w wysokości 0,2 proc. ceny sprzedawanych produktów. Wszyscy więc zrzucimy się finansowo na pokrycie strat polskich sadowników.

Jak widać objadanie się jabłkami i kapustą nie wystarczy. No i jak tu poważnie traktować MR M. Sawickiego, w końcu z PSL. Niech no tylko PO poczuje wiatr w żaglach, a uwolni się ceny energii elektrycznej czy gazu dla gospodarstw domowych.

MPiPS na nowo sprofiluje prawie 2 miliony bezrobotnych w Polsce i już wkrótce wyjdzie nam statystycznie tak niskie bezrobocie, prawie jak w Niemczech czy Wlk. Brytanii. W miejsce 6-latków pośle się do szkoły  już  5-latków, a wiek emerytalny będzie można przecież podnieść spokojnie              do 71-lat.

Emeryci będą popierać ZUS czynem i umierać przed terminem. Leczenie ciężko chorych pacjentów MZ B.Arłukowicz może przecież przenieść całkowicie do internetu, co natychmiast znacząco skróci kolejki. Spokojnie będzie można dalej tolerować i przymykać oko na oprocentowanie pożyczek przez duże zagraniczne firmy działające w Polsce, na poziomie blisko 6 tys. proc. rocznie, a najwyżej zlikwiduje się polską spółdzielczość finansową.

Z pewnością zrobi się kolejną 501- wszą nowelizację podatku VAT oczywiście, wyłącznie po to, by ułatwić życie przedsiębiorcom. A, co tam ta władza ma    gest, najwyżej po 20-tu minionych już latach zwolnień celno-podatkowych dla włoskiego Fiata, da mu się kolejne 12 lat ulg podatkowych w strefie wolno-cłowej.

Na obiecaną w expose pomoc prawną dla ubogich złożą się pijani kierowcy, sprawcy wypadków, bo po 25-latach świetlanych sukcesów gospodarczych budżetu państwa, ciągle na to nie stać. A, na koniec ukaże się nas wszystkich jeszcze tym, byśmy sobie popracowali również w soboty, bo PO przygotowała właśnie projekt ustawy zmieniającej kodeks pracy umożliwiający 6-cio dniowy tydzień pracy.

Sami sobie możemy zgotować ten los i zafundować jeszcze cięższe i coraz bardziej kosztowne życie we własnym kraju, niewolników pracujących za miskę zupy. Obyśmy nie przeklinali własnego losu z powodu własnej głupoty, obojętności i zwykłego lenistwa. Lepiej zawczasu uświadamiać sobie konsekwencje własnego wyboru, bo wtedy możemy usłyszeć, że wiedziały gały co brały. Nie ważne jak pięknie ktoś zachwala nam swój towar, ważne czy wciska nam po raz kolejny ewidentne buble i to za nasze ciężko zarobione pieniądze. Wydaje się, że gorzej być nie może, czyżby?

Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK

 


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook