Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Nawet Tusk na Rubikoniu z odsieczą nie pomoże

24.04.2016

Demokraci wszelkiej maści -martwcie się o Europę, a nie Polskę. Światowy spekulant walutowy i miliarder George Soros ostrzega, że UE znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i grozi jej upadek i to nie tylko z powodu tzw. kryzysu imigracyjnego czyli najazdu tzw. nachodźców.

Nawet sam szef PE M.Schulz, w końcu nie wulkan intelektu ostrzega w niemieckiej prasie przed bagatelizowaniem niebezpieczeństwa implozji Unii, czyli gwałtownego zapadnięcia się domku z kart nazwanego, „Zintegrowaną Europą”.

To właśnie ta Europa, o którą tak walczy przewodniczący PO Grzegorz Schetyna od dłuższego już czasu znajduje się na równi pochyłej. Niektóre państwa i miliony obywateli Europy straciło już całkowicie zaufanie do tzw. europejskich instytucji i ich szefostwa.

Słynny Polakożerca z Brukseli twierdzi nawet, że „niemal żaden unijny premier nie stara się o to, by zdobyć serca ludzi”. Wprost przeciwnie Herr Schulz, wydaje się, że zarówno premier Węgier Viktor Orban, jak i szef największego, rządzącego ugrupowania w Polsce - PIS-u - robią to bardzo skutecznie. Wypada się nawet zgodzić z brukselskim biurokratą Martinem Schulzem, że „w czasach polaryzacji trzeba wykazać odwagę do przeciwstawienia się potrzebne są jasne przesłania, nie wolno gubić się w detalach”. Rzeczywiście niewielu mamy dziś w Europie prawdziwych mężów stanu i z pewnością, ani Claude Juncker ani Guy Verhofstadt ani tym bardziej Donald Tusk czy Ryszard Petru - ten ostatni dzięki życzliwym i rozgrzanym, polskim mediom, wyjątkowo ostatnio głośny niczym dzwon i tak samo pusty w środku, do nich nie należą.

Widać, że europejski, wielki projekt rozpada się na naszych oczach jak domek z kart, ku uciesze Rosji i przy obojętności USA, m.in dlatego, że unijni przywódcy zgubili po drodze swe chrześcijańskie fundamenty, ekonomiczną racjonalność, rozwagę, troskę o zwykłego człowieka, o ludzkie bezpieczeństwo i przyszłość nowych pokoleń. Szef europejskiego EBC - Mario Draghi ostrzega Europę i europejską gospodarkę przed niepewną przyszłością i ma zasadnicze wątpliwości co do zdolności UE w radzeniu sobie z nowymi nadchodzącymi wstrząsami ekonomiczno-finansowymi. Niewątpliwie rok 2016, a tym bardziej 2017 będzie stanowił dla Europy olbrzymie wyzwanie, nadchodzące bankowo-finansowe tsunami może być olbrzymim zagrożeniem dla wszystkich. Wystarczy wspomnieć, że nawet niemiecki sektor bankowy notuje w ostatnich miesiącach gigantyczne straty, sięgające nawet 25 mld euro, we włoskich bankach tzw. kredyty utracone i zagrożone, to już blisko 390 mld euro, w bankach zaś hiszpańskich to ok. 180 mld euro. Wiele znaczących europejski
ch banków, również tych szwajcarskich notuje olbrzymie spadki notowań, a ogromne ekspozycje na tzw. toksyczne instrumenty pochodne, derywaty i inne papiery wartościowe sięgające dziesiątek bilionów euro grożą przysłowiową wywrotką całego systemu finansowo-bankowego.

Kreują też tym razem europejskich kandydatów na casus - Lehman Br i zarówno niemiecki Deutsche Bank, jak i Unicredito Italiano nie są tu bez szans. Zobowiązania najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata wobec własnych emerytów wynoszą dziś blisko 80 bln dol. Ta kwota jest absolutnie nie do udźwignięcia i wywiązania się. Fundusze emerytalne w USA i Europie coraz bardziej opierają się przeciwko wciskaniu im coraz bardziej wątpliwych, co do wartości, różnego rodzaju „śmieciowych papierów wartościowych”. Stąd te desperackie i oszukańcze pomysły, by jak najbardziej wydłużyć wiek emerytalny, w czym tak ochoczo uczestniczyła koalicja PO-PSL, bowiem tylko w Europie dziś, zobowiązania rządów wobec własnych emerytów wynoszą już ok. 300 proc. europejskiego PKB. Wydaje się, że „polscy obrońcy demokracji i europejskości” z KOD-em na czele mogliby nieść 7 maja na swych transparentach hasło; „Europejczyku popieraj swe rządy czynem i umieraj przed terminem”.

Jedynym pomysłem lobby lichwiarsko-bankowego i obecnych władz EBC, mają być kolejne obniżki i tak już ujemnej stopy depozytowej jak i zwiększenie dodruku pieniądza w UE, z 60 mld euro do 80 mld euro, kupowanie coraz bardziej „trefnych” obligacji firm i przedsiębiorstw ze strefy euro i kolejne preferencyjne pożyczki dla banków komercyjnych w Europie w ramach programu TLTRO II, które mają raczej charakter podarunków i darowizn. I ma to trwać do 2021r.

Ci wątpliwi europejscy przywódcy nie chcą się przyznać do winy, do żadnej pomyłki, będą dalej „ściemniać” i pompować balon wirtualnego pieniądza, aż do głośnego światowego bum. W całej Europie rośnie niechęć i nieufność wobec Niemiec, jako głównego odpowiedzialnego i manipulującego, zarówno sytuacją ekonomiczną jak i polityczną w Unii Europejskiej. Ten belfer pouczający wszystkich dookoła okazuje się być kompletnie bezradnym wobec współczesnych wyzwań dla Europy. To właśnie ta niemiecko-brukselska Europa jest dziś kompletnie sparaliżowana, niezdolna do skutecznego działania i to nie tylko z powodu polityki migracyjnej kanclerz Angeli Merkel.

Popełniono bowiem znacznie więcej epokowych błędów i „przeczołganie Grecji” czy też tłamszenie Węgier i atakowanie Polski niczego sensownego nie zapewni europejskim narodom. Tradycyjne, chrześcijańskie wartości i fundamenty Europy przetrwały dziś właśnie we wschodniej części UE, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, z Polską i Węgrami na czele. W zachodniej i południowej części Europy kwitnie bezrobocie, rośnie sprzeciw wobec niemieckiego dyktatu, ma miejsce zastój ekonomiczny, deflacja i rosnące bankowe zagrożenie wybuchem nowego potężnego kryzysu. Ta zachodnia część Europy i UE wolała wybrać Barabasza. Infantylizm, miałkość i brak odpowiedzialności ze strony tzw. „elit UE” niestety nie pozostanie bez konsekwencji. Nie będzie wspólnoty ofiar i złoczyńców, przegranych i wygranych, zarobionych i zadłużonych.

Polityczna poprawność dobitnie tylko pokazuje, że tzw. zintegrowana Europa nie istnieje, a król od dawna jest nagi. Każda więc próba aktywizacji przysłowiowej V-ej kolumny w krajach próbujących się ratować, chcących wybić się na autentyczną suwerenność gospodarczą, takich jak choćby właśnie Polska, Węgry, Czechy czy Słowacja może tylko zaszkodzić coraz bardziej wątpliwemu europejskiemu projektowi, pod nazwąUE. Skolonizowane rynki, upokorzeni i ograbieni tubylcy zaczynają po prostu walczyć o swoje. Hasła - ratuj się kto może i umiesz liczyć, licz na siebie, stają się coraz bardziej racjonalne i popularne.

Janusz Szewczak

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook