Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Na co stać warszawiaków?

05.10.2013

Czy wjazd do centrum Warszawy będzie płatny? - pyta Janusz Szewczak.

Nie tylko profesorowie są dziś coś winni Warszawie i warszawiakom i choć osobiście mam jak najgorsze doświadczenia z prof. H. Gronkiewicz-Waltz - dziś prezydentem Warszawy, która nie dotrzymuje danego słowa, zwłaszcza gdy zadzwoni telefon z politycznej centrali - to niewątpliwie byłoby o czym debatować, gdy idzie zarówno o przeszłość jak i przyszłość naszego miasta.

Nie tylko ci, którzy za 8 dni pójdą na warszawskie referendum, ale zwłaszcza ci, którzy jeszcze się wahają, chcieliby z pewnością poznać odpowiedź Pani Prezydent HGW na następujące pytania:

- Czy jest prawdą, że już w nieodległej przyszłości, zarówno warszawiacy jak i tzw. "słoiki" będą musieli płacić 15 zł za wjazd do centrum miasta, jak i wnosić opłaty za korzystanie z wybranych elementów układu drogowego, czyli np. mostów, wiaduktów i tuneli?

- Czy obecne władze Warszawy pod czujnym okiem Pani Prezydent rozpatrują wprowadzenie tego typu opłat i to już od 2015r.?

- Czy jest prawdą, że owe opłaty są zawarte w oficjalnym dokumencie przygotowanym przez władze stolicy o nazwie "Strategia zrównoważonego rozwoju transportu dla Warszawy od 2015 r.?

Czy i tak do już horrendalnie wysokich kosztów utrzymania warszawiaków dojdą nowe, niebagatelne wydatki? Czy będziemy musieli dodatkowo dopłacać do wizyty w centrum stolicy? Przecież już dziś koszty czynszów i koszty funkcjonowania małego i średniego biznesu, w tym zwłaszcza handlu i usług w Warszawie są porównywalne, a często nawet wyższe niż w niektórych stolicach znacznie zamożniejszych od nas państw Unii Europejskiej. Czy aby, na pewno powinniśmy płacić dodatkowo za wjazd do centrum miasta, by ujrzeć obraz zaniedbanej i zdewastowanej centralnej ulicy Warszawy, ul. Marszałkowskiej, kiedyś prawdziwej wizytówki naszego miasta?

Warto by wiedzieć czy władze miasta zamierzają zlikwidować większość warszawskich bazarów, ulubionych miejsc zakupów warszawiaków, nie tylko żywnościowych.

Warto by to wszystko wiedzieć przed referendum - czy rzeczywiście takie pomysły w stylu Min. Finansów J. V. Rostowskiego zalęgły się na dobre w głowach włodarzy naszego miasta, na czele z Prezydent H. Gronkiewicz-Waltz. I choć słowa piosenki Grzesiuka mówią "Nie masz cwaniaka, nad warszawiaka" to dziś warszawiak chce być przezorny, dobrze poinformowany i mieć prawdziwego gospodarza w mieście, nie tylko od referendalnego święta.

Janusz Szewczak

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook