Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Na co stać warszawiaków?

05.10.2013

Czy wjazd do centrum Warszawy będzie płatny? - pyta Janusz Szewczak.

Nie tylko profesorowie są dziś coś winni Warszawie i warszawiakom i choć osobiście mam jak najgorsze doświadczenia z prof. H. Gronkiewicz-Waltz - dziś prezydentem Warszawy, która nie dotrzymuje danego słowa, zwłaszcza gdy zadzwoni telefon z politycznej centrali - to niewątpliwie byłoby o czym debatować, gdy idzie zarówno o przeszłość jak i przyszłość naszego miasta.

Nie tylko ci, którzy za 8 dni pójdą na warszawskie referendum, ale zwłaszcza ci, którzy jeszcze się wahają, chcieliby z pewnością poznać odpowiedź Pani Prezydent HGW na następujące pytania:

- Czy jest prawdą, że już w nieodległej przyszłości, zarówno warszawiacy jak i tzw. "słoiki" będą musieli płacić 15 zł za wjazd do centrum miasta, jak i wnosić opłaty za korzystanie z wybranych elementów układu drogowego, czyli np. mostów, wiaduktów i tuneli?

- Czy obecne władze Warszawy pod czujnym okiem Pani Prezydent rozpatrują wprowadzenie tego typu opłat i to już od 2015r.?

- Czy jest prawdą, że owe opłaty są zawarte w oficjalnym dokumencie przygotowanym przez władze stolicy o nazwie "Strategia zrównoważonego rozwoju transportu dla Warszawy od 2015 r.?

Czy i tak do już horrendalnie wysokich kosztów utrzymania warszawiaków dojdą nowe, niebagatelne wydatki? Czy będziemy musieli dodatkowo dopłacać do wizyty w centrum stolicy? Przecież już dziś koszty czynszów i koszty funkcjonowania małego i średniego biznesu, w tym zwłaszcza handlu i usług w Warszawie są porównywalne, a często nawet wyższe niż w niektórych stolicach znacznie zamożniejszych od nas państw Unii Europejskiej. Czy aby, na pewno powinniśmy płacić dodatkowo za wjazd do centrum miasta, by ujrzeć obraz zaniedbanej i zdewastowanej centralnej ulicy Warszawy, ul. Marszałkowskiej, kiedyś prawdziwej wizytówki naszego miasta?

Warto by wiedzieć czy władze miasta zamierzają zlikwidować większość warszawskich bazarów, ulubionych miejsc zakupów warszawiaków, nie tylko żywnościowych.

Warto by to wszystko wiedzieć przed referendum - czy rzeczywiście takie pomysły w stylu Min. Finansów J. V. Rostowskiego zalęgły się na dobre w głowach włodarzy naszego miasta, na czele z Prezydent H. Gronkiewicz-Waltz. I choć słowa piosenki Grzesiuka mówią "Nie masz cwaniaka, nad warszawiaka" to dziś warszawiak chce być przezorny, dobrze poinformowany i mieć prawdziwego gospodarza w mieście, nie tylko od referendalnego święta.

Janusz Szewczak

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook