Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Ludzie, ludzie cuda w tej budzie

26.09.2013

Lubicie się pośmiać, no to posłuchajcie. Premier D.Tusk w ramach Trójkąta Bermudzkiego Graś-Tusk-Nowak w związku ze zbliżającym się referendum, mającym odwołać prezydent Warszawy HGW obiecał dokończenie do 2019 r. dotychczasowej Pół-Obwodnicy Południowej W-wy do pełnej Płd. Obwodnicy.

Mimo, że 1km tej połowy dotychczasowej autostrady w środku miasta pobił światowe rekordy cenowe - ok. 200 mln zł za 1 km. Pieniądze się znajdą, zapewnił Minister S.Nowak, odbierze się je mieszkańcom Łomianek, Janek, Raszyna itd. w ramach kulejącej inwestycji S-7. Wirtualna obwodnica, notorycznych zaklinaczy naszej rzeczywistości stała się ciałem. Ciekawe czy będzie obowiązywać po 13. IX jak nie daj Boże, wkurzeni Warszawiacy odwołają HGW "najlepszego prezydenta Warszawy w dziejach".

Jak widać warto robić referenda i na nie chodzić. Jak tak dalej pójdzie PO i rząd obiecają nam jeszcze dodatkowo np. Kanał Śródlądowy Janki - Łomianki. Żeby podtrzymać gasnącego ducha w Narodzie i wiarę w koniec kryzysu zagraniczna firma konsultingowo-doradcza, PWC po wnikliwych badaniach i wyliczeniach ogłosiła, że już tuż, tuż w 2030r. zarobki Polaków wzrosną o 172 proc. i będziemy zarabiać po 3137 dolarów na łebka. Fantastycznie oni już wiedzą jak nam będzie fajnie za 17 lat, tylko skąd im się wzięła ta końcówka 7 dol. czyżby tyle miała kosztować paczka wacików. No cóż, ma być obwodnica to będą i wynagrodzenia po prawie 3137 dolarów na Polaka, pytanie tylko czy dolar będzie wówczas po 30 zł czy po 300 zł.

My tu gadu gadu o 2019-2030 roku Panie Premierze, a ziemniaki, kartofle, czy jak kto woli pyry w 2013 r. drożeją jak szalone, są już po 1,50-2zł za kg. A może, by tak obiecać Warszawiakom, że kto dobrowolnie 13 października uda się na grzyby, choćby śladu po nich już w lasach nie było, ten będzie dostawał dożywotnio purre ziemniaczane, serwowane osobiście przez "bufetową"? Aż dziw, że tak skromnie z tymi obietnicami, nie ma co skąpić Panie Premierze, idźmy na całość. Obiecajmy III linię metra do 2055 r., II-gi cmentarz na Wólce Węglowej do 2066r. Obiecajmy Polakom, że nie tylko pieniądze w OFE i ZUS nie są własnością obywateli, ale również te w budżecie państwa, a nawet te, które przychodzą wraz z wypłatą na konto bankowe, bo w końcu może nadejść dzień, że też nie będziemy mogli ich wypłacić. Jak powiedział Premier D.Tusk mówiąc o OFE "pomysł mi się podoba, bo w jakimś sensie to jest mój pomysł".

Mnie też się podobają moje pomysły, Ryszardowi Ochódzkiemu z Misia, który mówił o takich ludziach "że słowa prawdy w życiu nie powiedzieli" pewnie też się podobały. Jak to cudnie wyglądać musi dla różnej maści lobbystów i naszych wrogów, nawet demolkę systemu OFE spartolono koncertowo. Ustawy ciągle nie ma, profesorowie nie chcą jej pisać, bo siedzą w kieszeni i Radach Nadzorczych OFE. Nikt nic nie wie, czeski film w wydaniu cieniasów legislacyjnych. Teraz będzie prawdziwa elastyczność dobrowolności powitania i powroty z OFE i ZUS, takie wirowanie i spadanie co 2-3 lata giełdowej ruletki. Kompromitacja i totalny chaos związany ze zmianami w OFE tuż, tuż, a do elastycznego wielce budżetu na 2014r., elastycznie prawdomówny MF J.V.Rostowski już wpisał blisko 13mld zł oszczędności z tytułu zmian w OFE. To już nawet nie tyle tanie czy dziadowskie państwo, co kabaretowo-cyrkowe państwo intelektualnie ułomnych. A może by tak zamiast mobilizować żandarmerię wojskową na 11 listopada powierzyć zaufanym generałom nawet tym bez certyfikatu reformę systemu ubezpieczeń emerytalnych jak i budowę brakującej części Pół-obwodnicy Południowej Warszawy pod światłym kierownictwem szefa sejmowej Komisji Obrony Narodowej posła S.Niesiołowskiego. Pójdzie jak z płatka, najwyżej opozycji zarekwiruje się samochody, a patriotom i narodowcom w ogóle nie wypłaci się emerytur. Już nawet nie co 4 lata obiecują Polakom cud, patrzą nam z ekranów prosto w oczy i kłamią ciągle jak z nut

Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook