Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Kto zapłaci za wino i Pendolino?

04.07.2014

O czym rozmawiał Graś podczas kolejnego spotkania z Hajdarowiczem?

Warto pamiętać, że prorocze słowa w sprawie taśm hańby jakiś czas temu wygłosił, poniewierany i upokarzany przez premiera Tuska, były v-ce szef PO Schetyna: "spisane będą czyny i rozmowy". Dziś to właśnie ten polityk PO, były marszałek Sejmu domaga się ujawnienia wszystkich taśm.

Najwyraźniej jednak rządząca ekipa nie wyciągnęła żadnych wniosków z zawierania deali przy kawiarnianym stoliku. Niepomny przestróg premiera, w czwartek 3 lipca, w samo południe minister Graś w ciemnym kącie, przy stoliku z czerwonego sukna, w kawiarni ZAIKS-u w Alejach Ujazdowskich ponownie spokojnie debatował z właścicielem "Rzeczpospolitej" Grzegorzem Hajdarowiczem. Ciekawe, co za deal, tym razem panowie omawiali? Zadziwia beztroska, tym bardziej, że media zapowiadają nowe taśmy, a może jest sprawa nie cierpiąca zwłoki. Ma rację znany publicysta M.Król gdy pisze, że "w Polsce rządzonej przez sitwę, kraść można miliony", ale można też dodać, że "można wykańczać konkurencję przy pomocy aparatu państwa, wymiaru sprawiedliwości, instytucji kontroli i nadzoru i to bez żadnych konsekwencji".

Ci, którzy ujawniają patologię, marnotrawstwo publicznych pieniędzy, a nawet zwyczajne złodziejstwo i to na setki milionów złotych, a jeszcze domagają się interwencji i działań, ze strony ministrów czy nawet samego premiera są surowo karani, usuwani z pracy i stanowisk. Ci odpowiedzialni zaś za szkody, straty i nieprawidłowości za obecnej koalicji PO-PSL są nagradzani i wywyższani. Fantastycznym przykładem tego typu mechanizmów jest historia patrioty i profesjonalisty, inżyniera Rybaka z elektrowni Bełchatów, której właścicielem jest spółka SP - PGE, którą właśnie zaczyna wyprzedawać w przyspieszonym tempie obecna koalicja. Mimo, że zatroskany podejrzanie wysokimi kosztami inwestycji własnej firmy, inżynier Rybak wyliczył zawyżone o blisko 500 mln zł koszty budowy bloków energetycznych i poinformował o tym byłego MSP A.Grada, jak i samego premiera D.Tuska domagając się kontroli NIK-u, to jedyne co go spotkało, to dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Bo takie właśnie są dziś standardy III RP i mentalność obecnej władzy - to prawdziwy układ zamknięty, który przynosi Polakom i Polsce dziesiątki miliardów złotych strat, niezapłaconych rachunków jak i powszechne wręcz kręcenie lodów i ubijanie deal-i przez ludzi władzy i biznesu. Tych, którzy próbują dbać o nasz wspólny narodowy interes, o mienie Skarbu Państwa surowo i szybko się karze. Szkodliwych sprzedawczyków i nieudaczników hojnie się nagradza setkami i milionami złotych wynagrodzeń i odpraw. Najwyraźniej w nagrodę v-ce MSP P.Tamborski, zwany przez kolegów w resorcie "Tamborkiem", któremu jednak nie chciało się przygotować polityki energetycznej, po "wielce udanych" negocjacjach w sprawie sprzedaży Grupy Azoty, jak i firmy CIECH został właśnie prezesem GPW. Czas słabo zorganizowanej grupy lub jak wolą inni sitwy, uległ gwałtownemu ograniczeniu z powodu taśm hańby.

Trzeba więc przyspieszyć w walce o kasę, bo zegar wyborczy bije coraz szybciej. Ożywienie gospodarcze wyraźnie wyhamowało, deflacja zamiast 2,5 proc. inflacji spowoduje, że wpływy do budżetu jeszcze bardziej spadną, dobije je jeszcze zawyżona akcyza na alkohol i papierosy. Minister Finansów Mateusz Szczurek naprawdę ma się czym martwić i to pomimo wielce przyjaznej postawy prezesa NBP M.Belki. Nie da się przekonać Polaków, że po najbliższych wyborach "to benzyna może być już nawet po 7 zł. Polska giełda i notowania dużych spółek mogą zanurkować po lipcu, gdy okaże się, że w OFE pozostało ok. 500 tysięcy osób, czyli gdzieś ok. 3 proc. z dotychczasowych klientów. Ten biznes OFE trzeba będzie wtedy zamknąć, a akcje polskich spółek w szybkim tempie sprzedać. Wiadomo przecież, że pieniądze nie rosną jednak na drzewach, a po skandalach z taśmami hańby, praktycznie gotowy już pomysł i oprzyrządowanie dodruku pieniądza poprzez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych (PWPW) uruchomić się już nie da. PO by sromotnie nie przegrać wyborów musiałaby, albo bardziej "okraść tłustych misiów" albo na wielką skalę użyć "państwowej pały" albo w ostateczności wziąć w niewolnicze kajdany społeczność z nad Wisły o cechach "murzyńskości".

A przecież ponad 50 proc. działających w Polsce firm nie płaci podatku CIT, a wśród największych płatników królują spółki wydobywcze i energetyczne Skarbu Państwa, co ciekawe wśród 100 największych płatników, na 22 miejscu z kwotą ponad 86 mln zł znajduje się SKOK Stefczyka, nad którym tak załamuje ręce KNF i właśnie gazeta - "Rzeczpospolita" Hajdarowicza, jak i Gazeta Wyborcza. Z powodu zbyt silnego polskiego złotego spadają wpływy z eksportu, RPP z prezesem NBP M.Belką na czele, zamiast błyskawicznie i znacząco obniżyć stopy procentowe - dziś jedne z najwyższych w Europie (2,5 proc.) ekscytuje się kto ma większe ego.

Wyprzedawać rząd już prawie nie ma czego. Opyla właśnie akcje PGE, z czego ponad 1,2mld zł ma trafić do Polskich Inwestycji Rozwojowych, nazywanych przez MSW B. Sienkiewicza ch...d..i kamieni kupa. Zamierza się też sprzedać kolejne akcje PKP-Cargo, a mówi się, że i spółkę Orlen Ochrona, która ochrania strategiczne obiekty polskiej gospodarki, rurociągi, rafinerię w Płocku czy firmę Anwil we Włocławku. Trwają rozmowy i toczą się działania, by polskie kopalnie węgla kamiennego, jak i sama Kompania Węglowa i jej długi, poprzez euro-obligacje czyli nowe długi trafiły w ręce Deutche Banku, co z czasem oznaczałoby przejęcie polskiego węgla i znacznej infrastruktury przemysłowej na Śląsku przez Niemcy. MSZ w ramach oszczędności ministra R.Sikorskiego, podobno "nie robiąc nikomu łaski" prawie, że hurtowo wyprzedaje budynki i nieruchomości polskich ambasad i konsulatów za granicą. Otwarta wydaje się być nadal sprawa olbrzymich strat w inwestycjach drogowych i na kolei i nie chodzi tu tylko o wydatki rzędu 2,5mld zł na Pendolino, co najmniej 1mld zł wydatków na niepotrzebne ekrany dźwiękoszczelne czy blisko 1mld zł nadpłacony Autostradzie Wielkopolskiej i firmie J.Kulczyka. Już na początku przyszłego roku trzeba będzie spłacić blisko 6mld zł za zakup samolotów F-16 i blisko 15mld zł, by spłacić obligacje emitowane przez Skarb Państwa w walutach obcych. Jakby nie patrzeć góra faktur do zapłacenia i weksli in-blanco, wystawionych przez obecny rząd piętrzy się niemiłosiernie na stole. 

Z pewnością nie wszyscy odpowiedzialni za państwo, istniejące jedynie teoretycznie, znajdą azyl w Londynie, Brukseli czy Szwajcarii. Miejmy nadzieję, że tym razem odpowiedzialność za ten fatalny stan państwa polskiego, a zwłaszcza jego finansów publicznych będzie całkiem praktyczna, a nie teoretyczna.

Janusz Szewczak

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook