Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Krucjata lobby lichwiarsko-bankowego!

04.04.2016

"Tym razem Polacy nie dadzą się nabrać na Konia Trojańskiego" - pisze poseł PiS.

Polityczna krucjata lobby lichwiarsko-bankowego, skierowana przeciwko nowemu, polskiemu rządowi, którego działania mają doprowadzić do porzucenia statusu półkolonii gospodarczej i wybicia się na suwerenność gospodarczą, przechodzi w nową fazę eskalacji.

Chwilowo nie pomogły zabiegi totalnej polskiej opozycji w UE. Styczniowa obniżka ratingu Polski dokonana przez agencje S&P, podobnie motywowana politycznie, nie tylko nie wystraszyła inwestorów zagranicznych, ale stworzyła okazję do zakupu przez nich nowych obligacji Skarbu Państwa, tym razem tzw. długoterminowych. Wszystkie wskaźniki gospodarcze od października 2015, czyli od czasu objęcia władzy przez PIS znacząco się poprawiły i są zaskakująco dobre, deficyt sektora finansów publicznych wyniósł za 2015r. zaledwie 2,5 proc., a więc znacznie poniżej 3 proc. progu, narzucanego przez UE.

Osłabił się nieco polski złoty co spowodowało znaczący wzrost eksportu, by następnie ponownie się umocnić do głównych walut. Lepiej wygląda sytuacja gdy idzie o składki na ubezpieczenie społeczne w FUS, bo działa tzw. „suwak emerytalny”, lepiej się mają fundusze celowe, w tym FRD, nieco lepiej wyglądają płace i kwestia zatrudnienia, choć tu daleko jeszcze do optymizmu.

Program 500 plus z pewnością „rozbuja” koniunkturę gospodarczą, PKB, sprzedaż detaliczną i dochody podatkowe. Nasza pozycja w NATO ani w UE nie będzie zagrożona z powodu rewelacji ogłaszanych na niemieckim portalu - ONET.pl - przez posłankę Nowoczesnej J.Scheuring-Wielgus, iż rzekomo „prezydent Obama podczas Szczytu Antynuklearnego nie miał ochoty siedzieć obok prezydenta Dudy”. Tym bardziej, że przecież tej międzynarodowej pozycji nie pozbawiło nas nawet odebranie kieliszka szampana Królowej Szwecji czy też skakanie po stołkach w wykonaniu poprzednika prezydenta Dudy.

Absurdalnych i skrajnie pogardliwych ataków wymierzonych ze strony opozycji w nową władzę z pewnością nie zabraknie, „Myszki Agresorki” z pewnością znajdą nowy temat, by zaszokować opinię publiczną, przy pełnej dyspozycyjności dla tego typu działań, ze strony takich dużych portali internetowych jak Wirtualna i Onet, które w kwestiach informacyjnych, odnoszących się do działań rządu PIS najwyraźniej chcą przebić Pudelka i Pomponika.

Aktualna, wielka afera „Panama Pappers” odsłaniająca kulisy wielkich pralni pieniędzy w tzw. rajach podatkowych, o której tak wiele i tak profesjonalnie pisze już od lat Stanisław Balcerac powinna być znacznie większym powodem do zmartwień i ekranowych dywagacji w ITI, TVN-24, Biznes i Świat niż problemy stadniny koni w Janowie. Warto przypomnieć, że nadal trwa śledztwo dotyczące polskich klientów posiadających tajne konta w szwajcarskim oddziale banku HSBC, gdzie niektórzy polscy obywatele zgromadzili „drobne oszczędności” rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset milionów dolarów.

Najprawdopodobniej akcja światowego lobby lichwiarsko-bankowego i sfer źle Polsce życzących, skierowana przeciwko Polsce, a realizowana rękami agencji ratingowych, niemieckich mediów za Odrą, jak szczególnie tych mediów obecnych dziś w Polsce, mająca zniechęcić polskie władze do jednoznacznego rozwiązania, korzystnego dla Polski i Polaków problemów tzw. kredytów frankowych oraz tzw. polisolokat, które dotyczą ponad 5 milionów Polaków, a opiewających na blisko 200 mld zł jest jak widać grą wartą świeczki. I oto tu tak naprawdę chodzi w tej skomasowanej nagonce na polskie władze i nowy rząd. Oczywiście działania agencji Moodys nie będą miały realnego znaczenia i przełożenia na sytuację gospodarczą w Polsce i nasze wskaźniki makroekonomiczne. Działania gospodarcze nowego rządu idą we właściwym kierunku i następują wyjątkowo szybko i sprawnie. Przed nami program - Gospodarka plus.

Tym razem Polacy nie dadzą się nabrać na Konia Trojańskiego, a padła klacz nie wywoła odwrotu zagranicznych inwestorów z Polski, bo takiego eldorado jak nad Wisłą gdy idzie o zyski trudno szukać w Europie i na Świecie. Trybunał Konstytucyjny i hodowla koni arabskich ma niewielki wpływ na polskie sprawy gospodarcze i poziom życia Polaków.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook