Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Krucjata lobby lichwiarsko-bankowego!

04.04.2016

"Tym razem Polacy nie dadzą się nabrać na Konia Trojańskiego" - pisze poseł PiS.

Polityczna krucjata lobby lichwiarsko-bankowego, skierowana przeciwko nowemu, polskiemu rządowi, którego działania mają doprowadzić do porzucenia statusu półkolonii gospodarczej i wybicia się na suwerenność gospodarczą, przechodzi w nową fazę eskalacji.

Chwilowo nie pomogły zabiegi totalnej polskiej opozycji w UE. Styczniowa obniżka ratingu Polski dokonana przez agencje S&P, podobnie motywowana politycznie, nie tylko nie wystraszyła inwestorów zagranicznych, ale stworzyła okazję do zakupu przez nich nowych obligacji Skarbu Państwa, tym razem tzw. długoterminowych. Wszystkie wskaźniki gospodarcze od października 2015, czyli od czasu objęcia władzy przez PIS znacząco się poprawiły i są zaskakująco dobre, deficyt sektora finansów publicznych wyniósł za 2015r. zaledwie 2,5 proc., a więc znacznie poniżej 3 proc. progu, narzucanego przez UE.

Osłabił się nieco polski złoty co spowodowało znaczący wzrost eksportu, by następnie ponownie się umocnić do głównych walut. Lepiej wygląda sytuacja gdy idzie o składki na ubezpieczenie społeczne w FUS, bo działa tzw. „suwak emerytalny”, lepiej się mają fundusze celowe, w tym FRD, nieco lepiej wyglądają płace i kwestia zatrudnienia, choć tu daleko jeszcze do optymizmu.

Program 500 plus z pewnością „rozbuja” koniunkturę gospodarczą, PKB, sprzedaż detaliczną i dochody podatkowe. Nasza pozycja w NATO ani w UE nie będzie zagrożona z powodu rewelacji ogłaszanych na niemieckim portalu - ONET.pl - przez posłankę Nowoczesnej J.Scheuring-Wielgus, iż rzekomo „prezydent Obama podczas Szczytu Antynuklearnego nie miał ochoty siedzieć obok prezydenta Dudy”. Tym bardziej, że przecież tej międzynarodowej pozycji nie pozbawiło nas nawet odebranie kieliszka szampana Królowej Szwecji czy też skakanie po stołkach w wykonaniu poprzednika prezydenta Dudy.

Absurdalnych i skrajnie pogardliwych ataków wymierzonych ze strony opozycji w nową władzę z pewnością nie zabraknie, „Myszki Agresorki” z pewnością znajdą nowy temat, by zaszokować opinię publiczną, przy pełnej dyspozycyjności dla tego typu działań, ze strony takich dużych portali internetowych jak Wirtualna i Onet, które w kwestiach informacyjnych, odnoszących się do działań rządu PIS najwyraźniej chcą przebić Pudelka i Pomponika.

Aktualna, wielka afera „Panama Pappers” odsłaniająca kulisy wielkich pralni pieniędzy w tzw. rajach podatkowych, o której tak wiele i tak profesjonalnie pisze już od lat Stanisław Balcerac powinna być znacznie większym powodem do zmartwień i ekranowych dywagacji w ITI, TVN-24, Biznes i Świat niż problemy stadniny koni w Janowie. Warto przypomnieć, że nadal trwa śledztwo dotyczące polskich klientów posiadających tajne konta w szwajcarskim oddziale banku HSBC, gdzie niektórzy polscy obywatele zgromadzili „drobne oszczędności” rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset milionów dolarów.

Najprawdopodobniej akcja światowego lobby lichwiarsko-bankowego i sfer źle Polsce życzących, skierowana przeciwko Polsce, a realizowana rękami agencji ratingowych, niemieckich mediów za Odrą, jak szczególnie tych mediów obecnych dziś w Polsce, mająca zniechęcić polskie władze do jednoznacznego rozwiązania, korzystnego dla Polski i Polaków problemów tzw. kredytów frankowych oraz tzw. polisolokat, które dotyczą ponad 5 milionów Polaków, a opiewających na blisko 200 mld zł jest jak widać grą wartą świeczki. I oto tu tak naprawdę chodzi w tej skomasowanej nagonce na polskie władze i nowy rząd. Oczywiście działania agencji Moodys nie będą miały realnego znaczenia i przełożenia na sytuację gospodarczą w Polsce i nasze wskaźniki makroekonomiczne. Działania gospodarcze nowego rządu idą we właściwym kierunku i następują wyjątkowo szybko i sprawnie. Przed nami program - Gospodarka plus.

Tym razem Polacy nie dadzą się nabrać na Konia Trojańskiego, a padła klacz nie wywoła odwrotu zagranicznych inwestorów z Polski, bo takiego eldorado jak nad Wisłą gdy idzie o zyski trudno szukać w Europie i na Świecie. Trybunał Konstytucyjny i hodowla koni arabskich ma niewielki wpływ na polskie sprawy gospodarcze i poziom życia Polaków.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook