Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Jeszcze sitwa, czy już mafia?

13.08.2014

Jeszcze parę dni temu, wzór zasad etycznych z PO poseł M.Drzewiecki, który ubolewał, że żyje "w dzikim kraju", oburzał się w studio TVN-24, że rządzącą partię nazywa się sitwą.

Jeszcze parę dni temu, wzór zasad etycznych z PO poseł M.Drzewiecki, który ubolewał, że żyje "w dzikim kraju", oburzał się w studio TVN-24,  że rządzącą partię nazywa się sitwą. Dziś, w liście otwartym do premiera D.Tuska, ze strony przedstawiciela Związku Przedsiębiorców i Pracodawców,  a więc środowiska biznesowego, które wcześniej bezkrytycznie i dość naiwnie popierało rząd PO-PSL padła znacznie mocniejsza definicja rządzącej od 7 lat obecnej ekipy PO-PSL. "Jesteście gorsi od mafii". To spostrzeżenie prezesa ZPP C.Kazimierczaka dodatkowo uzasadnia jego stwierdzenie "Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji zagranicznych, nie ruszacie". Nie ma najmniejszej wątpliwości, co dobitnie przez ostatnie lata udowodniły rządy neoliberałów w Polsce, że ta władza bardzo nie lubi małej i średniej polskiej przedsiębiorczości, a jeszcze bardziej nienawidzi polskiej spółdzielczości. Korporacji zagranicznych oczywiście, że się nie rusza, no bo jak to w rodzinie haraczu nie wypada pobierać. Fundamentem i oczkiem w głowie rządu premiera D.Tuska jest przecież sektor bankowy w Polsce zdominowany przez kapitał zagraniczny oraz wielkie sieci handlowe też będące własnością dużych koncernów zagranicznych, które sprzedają owoce i warzywa, kilkaset procent drożej niż kupują od producentów. I wreszcie kolejna podpora tego rządu wielkie zagraniczne koncerny farmaceutyczne, które nad Wisłą mają prawdziwe eldorado i zarabiają na jednych z najdroższych leków w Europie. Tyle tylko, że to jest właśnie ta jedna wielka rodzina, na czele której stoi szef wszystkich szefów premier D.Tusk.       

Tu strefy wpływów, przysług i podziału zysków są rygorystycznie przestrzegane i na żadną wojnę gangów się nie zanosi. Ostatnie medialne i publiczne informacje dotyczące tzw. Afery Podkarpackiej, szerokich działań CBA w tej sprawie dobitnie pokazują, jak może wyglądać prawdziwy układ zamknięty i sojusz władzy i biznesu. Niedawno też inni prominentni przedstawiciele środowiska pracodawców, napisali otwarty list do premiera D.Tuska, w którym skarżyli się na rząd PO-PSL, który podobno "wykazuje wrogi i lekceważący stosunek do polskich przedsiębiorców". Analizując wypowiedzi polityków i ministrów PO na taśmach hańby, dotyczace polskich przedsiębiorców kłaniają się wręcz sycylijskie klimaty i język rodem z Ojca Chrzestnego. Nic dziwnego, że słynny paprykarz St.Kowalczyk znów zadaje pytanie - jak żyć? No, bo jak żyć gdy obowiązuje embargo na żywność do Rosji; - kg papryki sprzedaje za 1,5zł, a w sklepach i supermarketach jest ona po 5-7zł. Czyżby znów przypomniał sobie kto od 7-lat rządzi w naszym kraju i kto jest ministrem rolnictwa.  Chłopcy z ferajny łupią nas od lat przecież niemiłosiernie i bez najmniejszych skrupułów podatkami od kopalin, od węglowodorów, od śmieci, od kabli i rurociągów, łupią na bramkach, mandatach oraz licznych karach.            

 MR M.Sawicki już wie, że z rekompensatami dla rolników, sadowników  i hodowców z Unii będzie krucho, bo jak sam stwierdził "wypasiona, tłusta Europa nie rozumie, że tuż za jej granicami trwa konflikt". Tyle tylko też, że "wypasiony i tłusty rząd PO-PSL nie rozumie i to nie od dziś, że Polska to nie jest łup wojenny, a polscy przedsiębiorcy, pracownicy czy emeryci to nie jest podbita nacja". Nie chodzi więc o epitety i określenia, ale o metody i skutki działania tego rządu. Rację ma J.M.Rymkiewicz pisząc w wierszu: 
                                                 
                                                   "To, co nas podzieliło - to się już nie  sklei
                                                    Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei,
                                                    Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu".
                              

                                                                                Janusz Szewczak
                                                                         Główny Ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook