Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Podniesienie kwoty wolnej realne w 2018 r.

03.11.2016

Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów podkreślił w rozmowie z "Super Expressem", że jest zwolennikiem podniesienia kwoty wolnej od podatku.

 - Uważam, że podniesienie kwoty wolnej od podatku jest dobrym rozwiązaniem, bo te pieniądze, które ludziom zostawimy, i tak wracają do gospodarki i budżetu państwa. Nie udało się podnieść kwoty do wysokości 8 tys. zł, jak było o tym mówione, co może być pewnym problemem. Niemniej można było spróbować podnieść kwotę wolną o niewielkie pieniądze, choćby 1000 zł.- stwierdził Janusz Szewczak.

Zdaniem wiceszefa sejmowej komisji finansów podwyższenie kwoty wolnej od podatku w obecnej sytuacji poskutkowałoby obniżeniem dochodów samorządów. Zaznaczył jednak, że trwają prace nad wprowadzeniem jednolitego podatku, co będzie sporą reformą. Oczywiście jest też wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Szewczak zauważył, że niska kwota wolna jest niesprawiedliwa, zwłaszcza wobec osób mniej majętnych.

- Zgadzam się, że jest ona skandalicznie niska, ale jednocześnie można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. Zwiększanie kwoty wolnej jest kierunkiem właściwym, choć rozumiem trudność techniczną, że budżet jest dokładnie policzony. Mamy prawie 30 mld zł na wydatki socjalne, więc pewnie nie wszystko uda się zrobić naraz. Niemniej podniesienie kwoty wolnej od podatku ma szansę realnie się spełnić w 2018 roku.- zadeklarował wiceszef sejmowej komisji finansów. I dodał: -Po prostu trzeba znaleźć na to pieniądze, a przesunięcie czasowe może zaowocować optymalnym rozwiązaniem- podkreślił Szewczak. 

fot.[You Tube]

pc/"Super Express"

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook