Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Grecka "Zielona Wyspa"

11.09.2015

"Grecka tragedia ma miejsce od lat szczególnie w polskich finansach publicznych."

Grecka tragedia ma miejsce od lat szczególnie w polskich finansach publicznych: w kosmicznym wręcz zadłużeniu polskiego państwa (ok. 900 mld zł), w podobnie jak w Grecji zdemoralizowanych elitach politycznych, gigantycznej emigracji i blisko 2 milionowym bezrobociu. Dziś, po ośmiu latach podobno samych „sukcesów” na Zielonej Wyspie coraz więcej tubylców jest gołych, bosych, a nawet głodnych.

Premier Tusk i PO w trakcie swych rządów dodatkowo chcieli nas jeszcze uraczyć szybkim przyjęciem euro. Dziś polski dług zagraniczny wynosi 380 mld dol. i nadal rośnie, grecki dług zagraniczny 330 mld euro, polski majątek narodowy jest praktycznie już wyprzedany w obce ręce, Grecy mają go dopiero zacząć sprzedawać. Grecy mieli Olimpiadę, na którą wydali bezmyślnie kilkadziesiąt miliardów dolarów, Polska Euro 2012, za które długi będziemy spłacać zagranicznym bankom jeszcze przez wiele lat. Bezrobocie ludzi młodych w Grecji sięga 50 proc., w Polsce mimo 2,5-milionowej emigracji to blisko 27 proc. Zarówno wynagrodzenia,  jak i renty i emerytury są w kryzysowej Grecji kilkakrotnie wyższe niż w krainie mlekiem i miodem płynącej nad Wisłą. Grecy mają swoje deficyty w budżecie państwa i słabnące dochody podatkowe.

My w 2016 r. mamy mieć 55 mld zł deficytu w budżecie państwa, a jeszcze w tym roku wpływy z podatku VAT w Polsce mogą być niższe nawet o 8-10 mld zł. Podobne jak greckie standardy, tak i w Polsce obowiązują w kwestii biurokracji, przetargów, korupcji, marnotrawstwa publicznych pieniędzy, a przede wszystkim w sferze oderwania się rządzących od problemów zwykłych obywateli. PO-PSL bardzo skutecznie przez dwie kadencje udawały Greka, serwując Polakom „mity greckie”, zapowiadające dobrobyt Polaków oraz to że będą nas uczyć dobrze opłacani nauczyciele, leczyć nas będą dobrze wynagradzani lekarze i pielęgniarki, a młodzi Polacy będą masowo wracać do Polski z Wysp Brytyjskich.

Teraz skompromitowany niezliczonymi aferami nieudolny rząd rząd PO-PSL, który przez ostatnie 8 lat w znacznym stopniu roztrwonił ponad 500 mld zł, na odchodne chce jeszcze, podobnie jak w Grecji, zafundować Polakom kilkadziesiąt tysięcy uchodźców z krajów arabskich, Bliskiego Wschodu, dać im zasiłki, darmową służbę zdrowia, leczenie zębów, wikt  i opierunek, choć nie jest w stanie tego zapewnić własnym obywatelom, a nawet wszystkim polskim dzieciom. To ci sami przedstawiciele PO w Łodzi, którzy chcą eksmitować ciężarną kobietę z dziećmi do małego pokoju bez łazienki. Tak jak niedawno Niemcy i kanclerz A.Merkel „przeczołgały” grecki rząd i Greków, tak teraz chcą przeczołgać kraje Europy Środkowo-Wschodniej, z Węgrami i Polską na czele.

Każde polecenie kanclerz Niemiec wykona były premier, dziś szef Rady Europejskiej Donald Tusk, a każde jego polecenie wykona premier Ewa Kopacz, bez względu na to, jak by było szkodliwe i nieuprawnione dla interesów Polski i Polaków. Akropol nad Wisłą zbudowała koalicja właśnie PO-PSL. Oby „Zielona Wyspa” nad Wisłą nie przypominała już wkrótce greckiej wyspy Lesbos, bo co wtedy zrobi z tą skalą zagrożenia polska premier Ewa Kopacz - będzie musiała się zamknąć z dziećmi w domu, jak to sama kiedyś stwierdziła.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook