Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Głupawka ogarnęła salony III RP

22.11.2015

Paranoja ze strony dotychczasowych właścicieli III RP sięga zenitu. Wszystko co podłe i głupie łączy dziś siły, by za wszelką cenę uniemożliwić naprawę polskiego państwa.

Mistrz kiepskich frazesów i schładzania polskiej gospodarki, zwolennik cięć socjalnych i wyprzedaży majątku narodowego prof. Leszek Balcerowicz wzywa prawie, że do oporu i "Wiosny Ludów" nad Wisłą. Nie wiadomo czy jest bardziej żałosny czy śmieszny czy tak bardzo odklejony od polskiej rzeczywistości. Ryszard Petru przywódca Nowoczesnej straszy Polaków "puszczaniem ich w skarpetkach przez PiS”, choć doskonale wie, że nikt tego nie robił bardziej bezwzględnie i skutecznie, jak właśnie jego mentor prof. Leszek Balcerowicz. "Dziadek Waldemar" i inne liski przechodzą już ponoć do podziemia, gdzie mają być tworzone "grupy dywersyjne" prawdziwych demokratów. Podobno sam Prezydent Europy i Okolic Donald Tusk chce już powrócić z emigracji, zostawić dobrze płatną posadę, by stanąć na czele zbuntowanych oddziałów, które już formują na Czerskiej Komitety Obrony Demokracji, podobno wspierane ideowo przez takie tuzy jak Monika Płatek i Jan Hartman. 

Media mętnego nurtu już formują tysięczne hufce kochających demokrację, zasady państwa prawa czy walkę z korupcją tyle, że - kochających inaczej. Prof. Andrzej Zoll i być może chciałby, by zabił na trwogę Dzwon Zygmunta, a prezes TK Andrzej Rzepliński wygłasza polityczne deklaracje, zapominając o swych wielce wstydliwych, medialnych występach w trakcie kompromitujących władzę III RP wyborów samorządowych. Według różnego rodzaju błaznów Rzeczpospolita gore, bo skończyła się demokracja aferałów i nastąpił "zamach stanu". Niektórzy przedstawiciele PSL, którzy jak niepodległości bronili swego czasu marszałka Mirosław Karapytę, a później posła Jana Burego, teraz będą bronili tej "zielonej demokracji" składając donos na Polskę do Parlamentu Europejskiego. Posłowie Nowoczesnej pod wodzą obrońcy banków i hipermarketów Ryszard Petru   w drodze protestu opuszczają salę obrad poselskich, niewykluczone, że gdy przyjdzie do opodatkowania banków i hipermarketów wykonają nawet gest Reytana.  

Łże-  elity, medialne warchoły, a gdzie debata i mobilizacja w kwestii zasadniczych problemów Polaków i zagrożeń przed jakimi stoi dziś polskie państwo, po co najmniej 8-miu latach waszych rządów. Co macie do powiedzenia Polakom w sprawie dramatycznego stanu budżetu państwa i finansów publicznych? Gdzie wasze oburzenie i samokrytyka, gdy idzie o katastrofalny stan zadłużenia Polski i Polaków, czemu nie grzmicie, gdy idzie o blisko 900mld zł długu publicznego, skrajnie niebezpieczny poziom zadłużenia zagranicznego, podobnego do tego w Grecji  w wysokości ok. 380mld dol.? Czemu nie apelujecie o natychmiastową naprawę zrujnowanego systemu ubezpieczeń emerytalnych, z poziomem świadczeń podobnym do tych z najbiedniejszych krajów świata, czemu nie organizujecie protestów mających na celu naprawę niefunkcjonującej służby zdrowia czy upadającego wymiaru sprawiedliwości? Gdzie mądrości ludzi salonu ze studia w TVN-24 i TVP w kwestii, jak znaleźć godziwie płatną pracę po 50-ce, wyżyć z emerytury czy renty na poziomie 800-900zł czy utrzymać i wychować czwórkę dzieci z pensji minimalnej 1850zł? Co z waszą dalekowzrocznością i troską o demokrację i stan państwa w sytuacji gdy upadnie kolejny bank, już nie spółdzielczy, a frank szwajcarski skoczy do poziomu 5zł oraz gdy audyty w spółkach SP, rządowych agencjach zwłaszcza tych rolnych "skolonizowanych" przez PSL czy urzędach centralnych ujawnią przekręty i marnotrawstwo publicznych pieniędzy na dziesiątki miliardów złotych? 

A, może właśnie tego najbardziej boją się, byli już na szczęście właściciele III RP i fałszywe autorytety. Co do zaproponowania zwykłym Polakom ma stado politycznych szkodników w kwestii ograniczenia negatywnych skutków dla portfeli Polaków, podpisanego przez Donalda Tuska i Ewa Kopacz tzw. Pakietu Klimatycznego. Czemu z równą pewnością siebie nie zaproponują opinii publicznej, jak sensownie i skutecznie wybrnąć z głupich i szkodliwych decyzji o przyjęciu tysięcy islamskich uchodźców, jak spowodować, by już wiosną znów nie zabrakło w Polsce prądu oraz co zrobić, by znaleźć realne źródła finansowania polskiej gospodarki i tego, by mogła się ona rozwijać w tempie 5-6 proc. wzrostu PKB rocznie? Jakoś obrońcy tej patologicznej, neoliberalnej demokracji nie rozdzierają szat gdy idzie o skuteczną obronę resztek majątku narodowego, nie wzywają do buntu przeciwko grabieży polskich portfeli i totalnego drenażu, na poziomie blisko 100mld zł rocznie polskich pieniędzy wypływających systematycznie za granicę. Polska nie jest Wasza, nie jest też krajem podbitym i okupowanym przez tych, którzy zawsze wiedzą lepiej, tak jak się to Wam wydawało przez ostatnie 8 lat. Polacy mają dziś całkiem inne, przyziemne problemy i nie ma co przecierać oczu ze zdziwienia i szkodzić Polsce i Polakom, wzywać na barykady fałszu i niegodziwości. To już było i to se nevrati. front obrony draństwa, zdzierstwa i zaprzedania obcym interesom może czuć się zaniepokojony i stąd ta panika.

Janusz Szewczak

[Fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook