Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Głupawka ogarnęła salony III RP

22.11.2015

Paranoja ze strony dotychczasowych właścicieli III RP sięga zenitu. Wszystko co podłe i głupie łączy dziś siły, by za wszelką cenę uniemożliwić naprawę polskiego państwa.

Mistrz kiepskich frazesów i schładzania polskiej gospodarki, zwolennik cięć socjalnych i wyprzedaży majątku narodowego prof. Leszek Balcerowicz wzywa prawie, że do oporu i "Wiosny Ludów" nad Wisłą. Nie wiadomo czy jest bardziej żałosny czy śmieszny czy tak bardzo odklejony od polskiej rzeczywistości. Ryszard Petru przywódca Nowoczesnej straszy Polaków "puszczaniem ich w skarpetkach przez PiS”, choć doskonale wie, że nikt tego nie robił bardziej bezwzględnie i skutecznie, jak właśnie jego mentor prof. Leszek Balcerowicz. "Dziadek Waldemar" i inne liski przechodzą już ponoć do podziemia, gdzie mają być tworzone "grupy dywersyjne" prawdziwych demokratów. Podobno sam Prezydent Europy i Okolic Donald Tusk chce już powrócić z emigracji, zostawić dobrze płatną posadę, by stanąć na czele zbuntowanych oddziałów, które już formują na Czerskiej Komitety Obrony Demokracji, podobno wspierane ideowo przez takie tuzy jak Monika Płatek i Jan Hartman. 

Media mętnego nurtu już formują tysięczne hufce kochających demokrację, zasady państwa prawa czy walkę z korupcją tyle, że - kochających inaczej. Prof. Andrzej Zoll i być może chciałby, by zabił na trwogę Dzwon Zygmunta, a prezes TK Andrzej Rzepliński wygłasza polityczne deklaracje, zapominając o swych wielce wstydliwych, medialnych występach w trakcie kompromitujących władzę III RP wyborów samorządowych. Według różnego rodzaju błaznów Rzeczpospolita gore, bo skończyła się demokracja aferałów i nastąpił "zamach stanu". Niektórzy przedstawiciele PSL, którzy jak niepodległości bronili swego czasu marszałka Mirosław Karapytę, a później posła Jana Burego, teraz będą bronili tej "zielonej demokracji" składając donos na Polskę do Parlamentu Europejskiego. Posłowie Nowoczesnej pod wodzą obrońcy banków i hipermarketów Ryszard Petru   w drodze protestu opuszczają salę obrad poselskich, niewykluczone, że gdy przyjdzie do opodatkowania banków i hipermarketów wykonają nawet gest Reytana.  

Łże-  elity, medialne warchoły, a gdzie debata i mobilizacja w kwestii zasadniczych problemów Polaków i zagrożeń przed jakimi stoi dziś polskie państwo, po co najmniej 8-miu latach waszych rządów. Co macie do powiedzenia Polakom w sprawie dramatycznego stanu budżetu państwa i finansów publicznych? Gdzie wasze oburzenie i samokrytyka, gdy idzie o katastrofalny stan zadłużenia Polski i Polaków, czemu nie grzmicie, gdy idzie o blisko 900mld zł długu publicznego, skrajnie niebezpieczny poziom zadłużenia zagranicznego, podobnego do tego w Grecji  w wysokości ok. 380mld dol.? Czemu nie apelujecie o natychmiastową naprawę zrujnowanego systemu ubezpieczeń emerytalnych, z poziomem świadczeń podobnym do tych z najbiedniejszych krajów świata, czemu nie organizujecie protestów mających na celu naprawę niefunkcjonującej służby zdrowia czy upadającego wymiaru sprawiedliwości? Gdzie mądrości ludzi salonu ze studia w TVN-24 i TVP w kwestii, jak znaleźć godziwie płatną pracę po 50-ce, wyżyć z emerytury czy renty na poziomie 800-900zł czy utrzymać i wychować czwórkę dzieci z pensji minimalnej 1850zł? Co z waszą dalekowzrocznością i troską o demokrację i stan państwa w sytuacji gdy upadnie kolejny bank, już nie spółdzielczy, a frank szwajcarski skoczy do poziomu 5zł oraz gdy audyty w spółkach SP, rządowych agencjach zwłaszcza tych rolnych "skolonizowanych" przez PSL czy urzędach centralnych ujawnią przekręty i marnotrawstwo publicznych pieniędzy na dziesiątki miliardów złotych? 

A, może właśnie tego najbardziej boją się, byli już na szczęście właściciele III RP i fałszywe autorytety. Co do zaproponowania zwykłym Polakom ma stado politycznych szkodników w kwestii ograniczenia negatywnych skutków dla portfeli Polaków, podpisanego przez Donalda Tuska i Ewa Kopacz tzw. Pakietu Klimatycznego. Czemu z równą pewnością siebie nie zaproponują opinii publicznej, jak sensownie i skutecznie wybrnąć z głupich i szkodliwych decyzji o przyjęciu tysięcy islamskich uchodźców, jak spowodować, by już wiosną znów nie zabrakło w Polsce prądu oraz co zrobić, by znaleźć realne źródła finansowania polskiej gospodarki i tego, by mogła się ona rozwijać w tempie 5-6 proc. wzrostu PKB rocznie? Jakoś obrońcy tej patologicznej, neoliberalnej demokracji nie rozdzierają szat gdy idzie o skuteczną obronę resztek majątku narodowego, nie wzywają do buntu przeciwko grabieży polskich portfeli i totalnego drenażu, na poziomie blisko 100mld zł rocznie polskich pieniędzy wypływających systematycznie za granicę. Polska nie jest Wasza, nie jest też krajem podbitym i okupowanym przez tych, którzy zawsze wiedzą lepiej, tak jak się to Wam wydawało przez ostatnie 8 lat. Polacy mają dziś całkiem inne, przyziemne problemy i nie ma co przecierać oczu ze zdziwienia i szkodzić Polsce i Polakom, wzywać na barykady fałszu i niegodziwości. To już było i to se nevrati. front obrony draństwa, zdzierstwa i zaprzedania obcym interesom może czuć się zaniepokojony i stąd ta panika.

Janusz Szewczak

[Fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook