Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Dość ściemniania!

18.04.2015

Ten prezydent i taki rząd - to kompromitacja i wielkie zagrożenie…

Jak to ostatnio trafnie ujęła, aktorka i celebrytka Bożena Dykiel, „prezydent Komorowski wraz z PO to ludzie grabiący i niekochający Polaków”, to niewątpliwie wielka polska historyczna porażka, ale jednocześnie też coraz większy obciach i zagrożenie dla bezpieczeństwa, w tym również dla bezpieczeństwa ekonomicznego Polaków. Pani Dykiel nie jest pierwszą, która stawia to pytanie; „Co zrobili z naszymi pieniędzmi? Nic, poszły w diabły, na kolejne urzędy!”

Jest jeszcze gorzej, bo to jeszcze wnuczki, nie tylko pani Bożeny wraz z resztą Polaków będą musiały spłacać te kosmiczne długi - rzędu blisko 1 bln zł - jakie narobili ci „geniusze”. Z raportu NIK-u wynika, że 70 proc. dróg i autostrad oraz stadionów, zbudowane w ciągu ostatnich ośmiu lat, za ponad 100 mld zł to w dużej mierze buble, z poważnymi usterkami, wymagające już remontów, w znacznej części w ogóle nie monitorowane w trakcie trwania inwestycji przez GDDKiA.

To ludzie i władza, która jak niepodległości broni, by nie podwyższyć, jednej z najniższych w Europie kwoty wolnej od podatku - 3091 zł, gdy w kryzysowej Grecji to 20 tys zł., to mniej nawet niż w Mauretanii. Trudno się dziwić, skoro u tak medialnego reprezentanta PO, poseł Julii Pitery według jej najnowszej teorii ekonomicznej, zaprezentowanej na antenie TVP Info, że „obniżki podatków doprowadziłyby  do upadku firm i 25-cio procentowego bezrobocia”.

Coraz częściej więc Polacy zadają sobie pytanie; „Czy rządzący nami dziś z prezydentem Komorowskim na czele są bardziej, jako miedź brzęcząca czy raczej jako cymbał brzmiący?” Wydaje się jednak, że w tym szaleństwie jest metoda na ograbienie, ogłupienie  i w konsekwencji zniewolenie narodu. Wydaje się, że specjalista od zgody i bezpieczeństwa, wrzeszczący na swych krytyków w Lublinie, to nie tyle syndrom filipiński, a raczej kurza ślepota na polską rzeczywistość i zwykła pogarda dla tych, którzy mają coraz więcej wątpliwości. A przecież 25 proc. Polaków, po dwudziestu pięciu latach świetlanych sukcesów, klepie dziś biedę, 50 proc. Polaków nie reguluje systematycznie swych rachunków, ma zagrożonych i nieściągalnych długów już na ponad 40 mld zł, a samobójstwa z przyczyn ekonomicznych, braku pracy i długów rosną lawinowo.

Mamy dziś w Polsce hiszpańską kiełbasę, japońskie czekoladki, niemieckie samochody, holenderskie piwo i włoskie i francuskie banki, a nawet portugalską Biedronkę. Tylko dla zagranicznej prasy, co i rusz obozy koncentracyjne są „polskie”. Zamiast wraku TU-154 mamy wrak państwa polskiego i kompletny cyrk zbudowany na kamieni kupie, w którym panuje system zbiorowej nieodpowiedzialności i ekonomicznej wojny z własnym narodem. No, bo jak poważnie traktować wypowiedzi, takie jak choćby ministra: Szczurka; „Umocnienie złotego wobec euro, nie niepokoi resortu finansów, szybkie wzmocnienie krajowej waluty może być zagrożeniem dla gospodarki” czy fakt, że CBA właśnie zatrzymała funkcjonariusza ABW, który ponoć doradzał przestępcom.

Już tydzień trwa rządowa narada, w sprawie przejazdu przez Polskę rosyjskiego gangu motocyklowego, a po 3 miesiącach 2015 r. w dochodach budżetu państwa z VAT brakuje na razie 2 mld zł. Mimo tężejącej afery z tzw. kredytami frankowymi na mieszkania, polski rząd chce właśnie po raz kolejny wypuścić obligacje czyli zadłużyć się we FCH, bo to teraz ponoć bardzo tanie pożyczanie. W tym roku zapadać będzie ponad 70mld zł polskiego zadłużenia, ale już w przyszłym 111mld zł polskiego długu trzeba będzie albo oddać albo zrolować czyli zamienić stare długi na nowe.

Ten rabunek Polski i Polaków ma być najwyraźniej kontynuowany. Nie ma więc co ściemniać, trzeba się ratować przed ludźmi, którzy najwyraźniej nie kochają Polaków.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook