Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: "Donald nie bądź taki skromny…"

14.09.2013

Stylizowany na wodza Korei Północnej Kim ir Sena z piłeczką pod pachą pomnik wystawiony pod Sejmem przez protestujących związkowców należy się Premierowi jak psu buda. To taki kaszubski Kim w pełnej złotej krasie.

W propagandowych wyczynach rzeczywiście rząd Premiera D.Tuska osiągnął peruwiańskie szczyty w półprawdach, obietnicach bez pokrycia, zwykłych kłamstwach, powszechnym partactwie i kompletnym nieudacznictwie zasłużył D.Tusk na tytuł geniusza Tatr. A takim pomniki stawia się choćby ze styropianu. Te 6 lat kabaretowych wyczynów w rządzeniu dużym europejskim państwem najlepiej podsumowała radna PO z Siemianowic Śląskich Dorota Połedniok nazywając sprawy po imieniu: "PO potraktowała  kraj jak łup wojenny, jak dziwkę do wykorzystania". Polacy są tak dowcipnym narodem, że nawet tym którym nic nie udało się porządnie zrobić, którzy zmarnowali historyczne szanse i zmarnotrawili miliardy, potrafią postawić pomnik Premierowi Tuskowi - Naród. To nic, że fakty i deklaracje rządowe mają się nijak do siebie. Patologiczne kłamstwa, lanie wody bez żadnej odpowiedzialności za słowo, piramidalne wręcz zaklinanie rzeczywistości, statystyczne i budżetowe cuda, już narodu nie smucą. Polacy słusznie uznali, że patologię, kłamstwo i partactwo trzeba zabijać śmiechem i drwiną.

Co prawda niektórzy politycy rządzącej koalicji nadal jeszcze wierzą w swego Mesjasza i nadprzyrodzoną moc jego słów. Ministrowie rządu Premiera D.Tuska wznieśli się na prawdziwe andyjskie wyżyny propagandy i absurdu.  To w końcu ten rząd jako pierwszy zadeklarował, że woli związki partnerskie od związków zawodowych. Jego szanse na cywilizacyjny awans polskiego państwa i społeczeństwa są takie same jak polskiej reprezentacji piłkarskiej na awans do Mundialu. Ludzie PO i PSL są tak samo dobrzy jak piłkarze San Marino. A oto tylko kilka przykładów jak te deklaracje, obietnice rządu Premiera D.Tuska mają się do polskiej rzeczywistości tej gospodarczej i finansowej:

Ze względu na bezpieczeństwo emerytów dokonaliśmy zmian w OFE przenosząc obligacje SP do ZUS-u.

Oznacza to teraz tyle, że część akcyjna w OFE będzie oparta wyłącznie o giełdowe kasyno, spekulacyjną ruletkę zależną od lichwiarskich rynków finansowych. To nie jest bezpieczeństwo, tylko totalne ryzyko i zwykłe oszustwo.

Na Forum w Krynicy Premier D.Tusk powiedział, że "skończył się w Polsce i Europie kryzys mimo, że łomotał do naszych drzwi - Polacy go odparli". Zaledwie dwa dni wcześniej okazało się, że w budżecie na razie zabrakło "tylko" 24mld zł i trzeba go nowelizować, a dwa dni później okazało się, że już przekroczyliśmy drugi 55 proc. próg ostrożnościowy, że szpitale z końcem września przestają przyjmować pacjentów, bo skończyły się im pieniądze z NFZ-u.

"Sztukmistrz z Londynu" J.V.Rostowski wyniesiony ostatnio przez Premiera D.Tuska do rangi v-premiera, zapewnił nas po raz kolejny iż mimo, że pomylił się w sprawie np. wpływów budżetowych z mandatów o ok. 1700 proc. ( 1,5mld zł było planowane) to jednak nadal chce nas uczyć liczenia i "nie przewiduje wprowadzenia nowych podatków w 2014r., a budżet na przyszły rok jest jak zwykle ostrożny i dobrze policzony".

Rzeczywistość: podwyższony 23 proc. VAT zostaje do 2016r., wchodzi od 2014r. wchodzi opodatkowanie spółek komandytowo - akcyjnych, rośnie akcyza na wódkę i papierosy. Od stycznia wchodzą wręcz rewolucyjne zmiany w funkcjonowaniu podatku VAT, które wywołają chaos i gigantyczne komplikacje dla przedsiębiorców. Mówi się coś o opodatkowaniu pogrzebów VAT-em.

"Będziemy ułatwiać działanie Małych i Średnich Przedsiębiorstw" - kasy fiskalne w firmach o obrotach rzędu 20 tys. zł rocznie i ozusowanie umów zlecenia.

"Radykalnie poprawimy płace w budżetówce" - mamy piąty rok zamrożenia płac w sferze budżetowej, zwolnienia 7 tys. nauczycieli

Obiecano szybkie koleje i 3,5 godz. z Warszawy do Gdańska, tyle, że na razie Pendolino ćwiczy hamowanie na torze testowym, a w mrozy w ogóle może nie wyjechać na trasę, a 2,5mld zł poszło w świat mimo, że mamy sami świetną fabrykę w Bydgoszczy - Pesa.

"Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ"

Fakty: szpitale właśnie zapisują pacjentów do specjalisty na 2020r., są likwidowane i zamykane, brakuje leków dla chorych na raka.

Kilka dni temu Premier zapewniał na Śląsku "Polska będzie stawiać na węgiel".

Fakty: Spółki węglowe mają setki milionów złotych strat, hałdy węgla leżą na zwałowiskach, import węgla do Polski jest większy niż eksport, czekają nas ogromne koszty pakietu klimatycznego, a na Śląsku trwa największy w historii Polski proces o korupcję - 25 prezesów i dyrektorów śląskich kopalń tzw. mafii węglowej, której podobno nigdy w Polsce nie było. Prezes KW właśnie podał się do dymisji a Hindusi chcą kupić polskie złoża.

Premier w eksposse zapewniał, że jeszcze w 2012r. ruszy program "Polskie Inwestycje Rozwojowe, który natychmiast zainwestuje 40mld zł'.

Fakty: nie ruszy nawet w 2013r., na razie ustalono płace zarządu.

Premier D.Tusk twierdzi, że "kiedy ludzie coś planują Pan Bóg się śmieje". Należałoby chyba raczej mówić: kiedy Premier D.Tusk coś obiecuje i zapowiada, diabeł się cieszy i liczy zyski. Bezmiar partactwa, zakłamania, nieudolności, marnotrawstwa, kręcenia lodów w ostatnich 6-ciu latach wręcz powala i z pewnością zasługuje na pomnik przed Sejmem. Przecież zamiast obiecanej kastracji pedofilów, skutecznie wykastrowano emerytów z waloryzacji, a społeczeństwo z marzeń o wieku emerytalnym na poziomie 60-65 lat podnosząc go do 67 lat. Dotychczasową retorykę Dyzia Marzyciela zastępuje obecnie polityka Zbója Madeja, łgania bez żadnej krępacji, pogarda dla faktów i rzeczywistość. Zamiast ochrony przed powodzią obywatele będą mogli teraz jeździć rowerami po wałach. Polska kraj absurdów rozkwita pod  troskliwym okiem obecnej kasty rządzącej. W ramach taniego państwa Premier ma 28 doradców.

Nie tylko premierowi tego rządu, ale całej jego ekipie możemy przypisać słowa z kultowego filmu "Miś" Ryszarda Ochodzkiego "Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział" i pomnik się należy bez gadania.

Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK

fot. PAP/Leszek Szymański

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook