Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: "Donald nie bądź taki skromny…"

14.09.2013

Stylizowany na wodza Korei Północnej Kim ir Sena z piłeczką pod pachą pomnik wystawiony pod Sejmem przez protestujących związkowców należy się Premierowi jak psu buda. To taki kaszubski Kim w pełnej złotej krasie.

W propagandowych wyczynach rzeczywiście rząd Premiera D.Tuska osiągnął peruwiańskie szczyty w półprawdach, obietnicach bez pokrycia, zwykłych kłamstwach, powszechnym partactwie i kompletnym nieudacznictwie zasłużył D.Tusk na tytuł geniusza Tatr. A takim pomniki stawia się choćby ze styropianu. Te 6 lat kabaretowych wyczynów w rządzeniu dużym europejskim państwem najlepiej podsumowała radna PO z Siemianowic Śląskich Dorota Połedniok nazywając sprawy po imieniu: "PO potraktowała  kraj jak łup wojenny, jak dziwkę do wykorzystania". Polacy są tak dowcipnym narodem, że nawet tym którym nic nie udało się porządnie zrobić, którzy zmarnowali historyczne szanse i zmarnotrawili miliardy, potrafią postawić pomnik Premierowi Tuskowi - Naród. To nic, że fakty i deklaracje rządowe mają się nijak do siebie. Patologiczne kłamstwa, lanie wody bez żadnej odpowiedzialności za słowo, piramidalne wręcz zaklinanie rzeczywistości, statystyczne i budżetowe cuda, już narodu nie smucą. Polacy słusznie uznali, że patologię, kłamstwo i partactwo trzeba zabijać śmiechem i drwiną.

Co prawda niektórzy politycy rządzącej koalicji nadal jeszcze wierzą w swego Mesjasza i nadprzyrodzoną moc jego słów. Ministrowie rządu Premiera D.Tuska wznieśli się na prawdziwe andyjskie wyżyny propagandy i absurdu.  To w końcu ten rząd jako pierwszy zadeklarował, że woli związki partnerskie od związków zawodowych. Jego szanse na cywilizacyjny awans polskiego państwa i społeczeństwa są takie same jak polskiej reprezentacji piłkarskiej na awans do Mundialu. Ludzie PO i PSL są tak samo dobrzy jak piłkarze San Marino. A oto tylko kilka przykładów jak te deklaracje, obietnice rządu Premiera D.Tuska mają się do polskiej rzeczywistości tej gospodarczej i finansowej:

Ze względu na bezpieczeństwo emerytów dokonaliśmy zmian w OFE przenosząc obligacje SP do ZUS-u.

Oznacza to teraz tyle, że część akcyjna w OFE będzie oparta wyłącznie o giełdowe kasyno, spekulacyjną ruletkę zależną od lichwiarskich rynków finansowych. To nie jest bezpieczeństwo, tylko totalne ryzyko i zwykłe oszustwo.

Na Forum w Krynicy Premier D.Tusk powiedział, że "skończył się w Polsce i Europie kryzys mimo, że łomotał do naszych drzwi - Polacy go odparli". Zaledwie dwa dni wcześniej okazało się, że w budżecie na razie zabrakło "tylko" 24mld zł i trzeba go nowelizować, a dwa dni później okazało się, że już przekroczyliśmy drugi 55 proc. próg ostrożnościowy, że szpitale z końcem września przestają przyjmować pacjentów, bo skończyły się im pieniądze z NFZ-u.

"Sztukmistrz z Londynu" J.V.Rostowski wyniesiony ostatnio przez Premiera D.Tuska do rangi v-premiera, zapewnił nas po raz kolejny iż mimo, że pomylił się w sprawie np. wpływów budżetowych z mandatów o ok. 1700 proc. ( 1,5mld zł było planowane) to jednak nadal chce nas uczyć liczenia i "nie przewiduje wprowadzenia nowych podatków w 2014r., a budżet na przyszły rok jest jak zwykle ostrożny i dobrze policzony".

Rzeczywistość: podwyższony 23 proc. VAT zostaje do 2016r., wchodzi od 2014r. wchodzi opodatkowanie spółek komandytowo - akcyjnych, rośnie akcyza na wódkę i papierosy. Od stycznia wchodzą wręcz rewolucyjne zmiany w funkcjonowaniu podatku VAT, które wywołają chaos i gigantyczne komplikacje dla przedsiębiorców. Mówi się coś o opodatkowaniu pogrzebów VAT-em.

"Będziemy ułatwiać działanie Małych i Średnich Przedsiębiorstw" - kasy fiskalne w firmach o obrotach rzędu 20 tys. zł rocznie i ozusowanie umów zlecenia.

"Radykalnie poprawimy płace w budżetówce" - mamy piąty rok zamrożenia płac w sferze budżetowej, zwolnienia 7 tys. nauczycieli

Obiecano szybkie koleje i 3,5 godz. z Warszawy do Gdańska, tyle, że na razie Pendolino ćwiczy hamowanie na torze testowym, a w mrozy w ogóle może nie wyjechać na trasę, a 2,5mld zł poszło w świat mimo, że mamy sami świetną fabrykę w Bydgoszczy - Pesa.

"Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ"

Fakty: szpitale właśnie zapisują pacjentów do specjalisty na 2020r., są likwidowane i zamykane, brakuje leków dla chorych na raka.

Kilka dni temu Premier zapewniał na Śląsku "Polska będzie stawiać na węgiel".

Fakty: Spółki węglowe mają setki milionów złotych strat, hałdy węgla leżą na zwałowiskach, import węgla do Polski jest większy niż eksport, czekają nas ogromne koszty pakietu klimatycznego, a na Śląsku trwa największy w historii Polski proces o korupcję - 25 prezesów i dyrektorów śląskich kopalń tzw. mafii węglowej, której podobno nigdy w Polsce nie było. Prezes KW właśnie podał się do dymisji a Hindusi chcą kupić polskie złoża.

Premier w eksposse zapewniał, że jeszcze w 2012r. ruszy program "Polskie Inwestycje Rozwojowe, który natychmiast zainwestuje 40mld zł'.

Fakty: nie ruszy nawet w 2013r., na razie ustalono płace zarządu.

Premier D.Tusk twierdzi, że "kiedy ludzie coś planują Pan Bóg się śmieje". Należałoby chyba raczej mówić: kiedy Premier D.Tusk coś obiecuje i zapowiada, diabeł się cieszy i liczy zyski. Bezmiar partactwa, zakłamania, nieudolności, marnotrawstwa, kręcenia lodów w ostatnich 6-ciu latach wręcz powala i z pewnością zasługuje na pomnik przed Sejmem. Przecież zamiast obiecanej kastracji pedofilów, skutecznie wykastrowano emerytów z waloryzacji, a społeczeństwo z marzeń o wieku emerytalnym na poziomie 60-65 lat podnosząc go do 67 lat. Dotychczasową retorykę Dyzia Marzyciela zastępuje obecnie polityka Zbója Madeja, łgania bez żadnej krępacji, pogarda dla faktów i rzeczywistość. Zamiast ochrony przed powodzią obywatele będą mogli teraz jeździć rowerami po wałach. Polska kraj absurdów rozkwita pod  troskliwym okiem obecnej kasty rządzącej. W ramach taniego państwa Premier ma 28 doradców.

Nie tylko premierowi tego rządu, ale całej jego ekipie możemy przypisać słowa z kultowego filmu "Miś" Ryszarda Ochodzkiego "Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział" i pomnik się należy bez gadania.

Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK

fot. PAP/Leszek Szymański

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook