Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Czy PKB za rządów PO-PSL mogło być sztucznie pompowane?

29.01.2017

"Na pewno nie zaliczono do PKB 30mld zł fikcyjnych faktur w eksporcie, maksymalnie jedną dziesiątą tej kwoty" powiedział były MF J.V.Rostowski - bo, według niego trzeba by odjąć fikcyjne faktury w imporcie. Widać, że były MF - "Mistrz kreatywnej księgowości" rządu PO-PSL - mimo wielu lat urzędowania na Świętokrzyskiej, nadal niewiele rozumie z mechanizmów funkcjonowania rynku finansowego i polskiej rzeczywistości gospodarczej, a zwłaszcza skali kreatywnej księgowości i przestępczości podatkowej, w tym szczególnie VAT- owskiej i tzw. dla niepoznaki nazywaną elegancko optymalizacją podatkową.

Jeszcze w lutym 2014r. opublikowałem na portalu wPolityce art. "Czy GUS się tylko myli...", w którym kwestionowałem dane makroekonomiczne za rządów PO-PSL, zwłaszcza wielkości wzrostu PKB i rozdźwięk pomiędzy danymi Eurostatu i GUS-u co do wielkości eksportu i importu, widocznych również w statystykach naszych partnerów. Wkrótce kierownictwo GUS zaproponowało mi spotkanie i podszkolenie wątpiącego ignoranta. 


Na tym spotkaniu z kilkoma dyrektorami GUS dowiedziałem się, że w związku z wymogami KE, GUS dopisuje do polskiego PKB aż 0,8 proc. z tytułu przemytu towarów, handlu narkotykami i zysków z prostytucji mimo, że to kompletnie niepoliczalne, kompletna fikcja, która kwitła sobie w najlepsze. Fikcyjne i fałszywe faktury rzędu 3 proc. PKB - 50mld zł w 2014r. i w 2015r. aż na kwotę 81mld zł też tworzyły ów polski PKB - odpowiedź urzędników była prosta; że jaki wsad do kotła przychodzi z MF i NBP, taka wychodzi zupa - zalewajka. 

Mylą się gruntownie ci, którzy tak jak "Sztukmistrz z Londynu", były v-ce premier, MF J.V.Rostowski czy były członek RPP prof. M.Noga i niektórzy eksperci gdy twierdzą, że zawyżonej wielkości 50-80mld fikcyjnych faktur z VAT-u i eksporcie musiałoby towarzyszyć tyle samo fakturowych przekrętów po stronie faktur importowych. Otóż zwrot VAT-u jest tylko z tytułu eksportu, nie importu i dlatego tu faktury są niezbędne, by wyłudzić zwrot. 

Po drugie nie importowaliśmy milionów twardych dysków, kamer Go-Pro, telefonów komórkowych i tabletów czy smartfonów, choć staliśmy się potęgą eksportową, podobnie jak w eksporcie kawy (z Polski na Węgry wzrost o 600 proc.). 

Wiele produktów w ogóle nie importowaliśmy tylko pozyskiwano je w kraju, żeby niby wyeksportować np. złoty i srebrny złom skupowany w kraju, nawet na stoiskach w super i hipermarketach, na który były już olbrzymie faktury eksportowe. Skala tej kreatywnej księgowości mogła być ogromna, nie mówiąc już o tzw. gigantycznie zawyżonych fakturach za usługi doradztwa, konsultingu. rebrandingu itp. 

Istnieje więc realne ryzyko, że PKB w Polsce nie tylko w latach 2013, 2014 i 2015 mógł być zawyżony sztucznie nawet o 1-1,5 proc. Wtedy mit "Zielonej wyspy" przepadłby nieodwołalnie i mógłby się rodzić problem odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. 

Być może warto by było w tej sprawie powołać nawet komisję śledczą, która mogłaby zbadać, jakim cudem był możliwy taki gigantyczny i swobodny zarazem rozbój na polskich dochodach budżetowych rocznie rzędu ok. 50-60mld zł ubytków i uszczupleń w CIT, VAT, akcyzie itd. Kto to umożliwiał, dlaczego i do czyich kieszeni mogły trafić te kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie? 

Kto ochraniał ten proceder i kto go realizował? Czy ta ekonomiczna wojna z własnym narodem i budżetem nie była przykrywana sztucznym mechanizmem propagandowego balona, wysokiego podobno wzrostu PKB, który skutecznie podrasowano i podkoloryzowano za rządów dzisiejszej totalnej opozycji. 

Nic też dziwnego, że niektórzy posłowie i posłanki PO i Nowoczesnej byli przeciwni podwyższeniu kar za wielkie oszustwa VAT-owskie i wyłudzenie podatku VAT do 25 lat więzienia. 


Janusz Szewczak

poseł PiS


[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook